Climbing Boulders van ABC-team om op te klimmen en klauteren

donderdag 8 oktober 2009
timer 2 min
Climbing Boulders van ABC-team om op te klimmen en klauteren Bouldering is een interactieve uitdaging ‘waarmee jonge en oudere klimmers hun fysieke gesteldheid kunnen testen’. Het Engelse woord ‘boulder’ staat voor ‘rotsblok’.
Climbing Boulders van ABC-team om op te klimmen en klauteren

Climbing Boulders van ABC-team om op te klimmen en klauteren

Climbing Boulders van ABC-team om op te klimmen en klauteren

Dit zogeheten ‘boulderen’ – het klimmen en klauteren over kunstmatig gemaakte rotsblokken – is een recreatieve activiteit die volgens ABC-Team ‘met name in Nederland meer en meer in de belangstelling komt te staan’. Van deze natuurgetrouwe klimblokken – Climbing Boulders genoemd – werden door dit bedrijf al exemplaren geplaatst in Amsterdam, Wierden en Rotterdam. Het programma omvat 5 verschillende boulders van forse afmetingen die zijn voorzien van vele zogenoemde klimroutes, die zowel kinderen als ouderen een uitdagend parcours bieden. ‘Bouldering’, aldus ABC-Team, ‘is een veilige sport omdat de klimmers immers relatief laag bij de grond blijven terwijl ze verticaal en horizontaal over het object klimmen. Daarbij zijn geen touwen of een andersoortige bescherming nodig’.

Het steenachtige oppervlak heeft een natuurlijk uiterlijk en voelt aan als echte rots. Het buitenste rotsachtige composiet is degelijk verbonden met de binnenconstructie, wat resulteert in een grote sterkte. Het materiaal weerstaat onophoudelijk de dauw/vries cyclus, waartegen zelfs beton en steen dikwijls niet bestand zijn. De in het materiaal geïntegreerde handgrepen en voetsteunpunten kunnen niet verdraaien of afscheuren, zoals opgeschroefde exemplaren soms wel doen.

Terug naar het overzicht >>>

Meer artikelen met dit thema

Ninja-parcours voor sporten in de buitenruimte

16 sep om 14:11 uur

Sporten in de buitenlucht is momenteel erg populair. Je kunt gaan wanneer je wilt en zit niet vast aan bepaalde…

Lees verder »

Inspectie en digitaal beheer speeltoestellen

16 sep om 13:55 uur

Speelplan inspecteert jaarlijks meer dan 200.000 speeltoestellen en ondergronden met als doel onveilige…

Lees verder »

Abrio brengt verkoeling in openbare ruimte

16 sep om 13:48 uur

Steden worden steeds warmer door het hitte-eilandeffect. Gemeenten zoeken daarom naar manieren om hun openbare…

Lees verder »

OBB Ruimtemakers ontwerpt en adviseert BOSSruimte

16 sep om 13:31 uur

Het team van OBB Ruimtemakers ontwerpt en adviseert ruimte voor iedereen om te Bewegen, Ontmoeten, Spelen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Play & Relax van Wereldhave: een minibos vol

14 sep om 08:46 uur

Shoppen vermoeiend? Niet in Kortrijk. Terwijl ouders bij winkelcentrum Ring Shopping neerploffen, verdwijnt hun…

Lees verder »
flash_onNieuws

Meer ruimte voor groen, ontspanning en sport in Utrechts Park Transwijk

17 jul om 12:00 uur

Meer ruimte voor spelen, sporten en recreatie, nieuw parkmeubilair, herkenbare wandel- en fietspaden, een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Water, historie en staal met stijl in ’t Gulden Land

10 jul om 08:00 uur

In het noorden van Helmond, ingeklemd tussen de oude en nieuwe Zuid-Willemsvaart en grenzend aan Aarle-Rixtel,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Waterpret in het wild: nieuw speellandschap verrijkt Burgers' Zoo

1 jul om 08:48 uur

In de natuurlijke omgeving van Burgers’ Zoo is een bijzonder waterspeelelement verschenen dat kinderen uitdaagt…

Lees verder »