Climbing Boulders van ABC-team om op te klimmen en klauteren

donderdag 8 oktober 2009
timer 2 min
Climbing Boulders van ABC-team om op te klimmen en klauteren Bouldering is een interactieve uitdaging ‘waarmee jonge en oudere klimmers hun fysieke gesteldheid kunnen testen’. Het Engelse woord ‘boulder’ staat voor ‘rotsblok’.
Climbing Boulders van ABC-team om op te klimmen en klauteren

Climbing Boulders van ABC-team om op te klimmen en klauteren

Climbing Boulders van ABC-team om op te klimmen en klauteren

Dit zogeheten ‘boulderen’ – het klimmen en klauteren over kunstmatig gemaakte rotsblokken – is een recreatieve activiteit die volgens ABC-Team ‘met name in Nederland meer en meer in de belangstelling komt te staan’. Van deze natuurgetrouwe klimblokken – Climbing Boulders genoemd – werden door dit bedrijf al exemplaren geplaatst in Amsterdam, Wierden en Rotterdam. Het programma omvat 5 verschillende boulders van forse afmetingen die zijn voorzien van vele zogenoemde klimroutes, die zowel kinderen als ouderen een uitdagend parcours bieden. ‘Bouldering’, aldus ABC-Team, ‘is een veilige sport omdat de klimmers immers relatief laag bij de grond blijven terwijl ze verticaal en horizontaal over het object klimmen. Daarbij zijn geen touwen of een andersoortige bescherming nodig’.

Het steenachtige oppervlak heeft een natuurlijk uiterlijk en voelt aan als echte rots. Het buitenste rotsachtige composiet is degelijk verbonden met de binnenconstructie, wat resulteert in een grote sterkte. Het materiaal weerstaat onophoudelijk de dauw/vries cyclus, waartegen zelfs beton en steen dikwijls niet bestand zijn. De in het materiaal geïntegreerde handgrepen en voetsteunpunten kunnen niet verdraaien of afscheuren, zoals opgeschroefde exemplaren soms wel doen.

Terug naar het overzicht >>>

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Spelen in de wadi: hoe steden ruimte voor water én spelen slim kunnen combineren'

14 aug om 09:00 uur

Een klimtoren op een eiland, bereikbaar via een bruggetje over een watergang. Eilanden waar je kunt struinen,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nederlander bereid te betalen voor beweegvriendelijke leefomgeving

6 aug om 12:00 uur

Extra belasting betalen voor meer speelruimte, veiligere straten of een 30 km-zone? Veel Nederlanders zeggen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Buurtplein Overhoeks: maatwerk in natuursteen, water en verblijfskwaliteit

30 jul om 08:00 uur

Aan de noordzijde van het IJ, direct achter het Eye Filmmuseum, ontwikkelt Amsterdam Overhoeks zich tot een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hellendoorn maakt van bezuiniging een beweegvriendelijke visie

29 jul om 09:00 uur

Een enorme vervangingsgolf van verouderde speeltoestellen, maar geen budget om die op te vangen. Voor de…

Lees verder »
descriptionArtikel

De totaalervaring van de speelplek het Boegpad in Gouda-Noord

21 jul om 10:00 uur

In de rubriek 'Mijn Plek' laat Straatbeeld professionals uit de openbare ruimte hun favoriete plek zien. Deze…

Lees verder »

IJslander viert 30-jarig bestaan bij even oud speeltoestel in Zwolle

9 jul om 08:55 uur

IJslander, dat 30 jaar geleden begon in Oldebroek en uitgroeide tot een bedrijf dat wereldwijd complete speel-…

Lees verder »
descriptionArtikel

De gezonde stad begint met durven kiezen

2 jun om 11:12 uur

Durven kiezen in de inrichting van de buitenruimte: dat was de centrale boodschap tijdens de vierde BOSSdag op…

Lees verder »
flash_onNieuws

Nederlanders bereid te betalen voor een beweegvriendelijke openbare ruimte

19 mei om 16:01 uur

Nederlanders vinden het acceptabel om meer belasting te betalen voor effecten van ingrepen  die de openbare…

Lees verder »