Dankzij Starbucks is het Vondelpark weer een beetje schoner

woensdag 22 maart 2017
timer 2 min
Medewerkers van Starbucks Nederland in Amsterdam staken dinsdagmorgen de handen uit de mouwen voor een zwerfafvalvrij Vondelpark.

Acht winkels van de koffieketen namen het voortouw om het park ’s ochtend op te ruimen. Het langgerekte stadspark trekt jaarlijks tien miljoen bezoekers. Het initiatief is naar aanleiding van De Landelijke Opschoondag welke deze week plaatsvindt op zaterdag 25 maart.

Succesvolle actie

Voor Starbucks was de reden om mee te doen tweeledig. “We willen niet alleen dat onze medewerkers bewuster worden van een schone leefomgeving, maar ook daadwerkelijk ons steentje bijdragen aan een schonere wereld. Vandaar dat we deze actie samen met NederlandSchoon georganiseerd hebben, gewapend met vuilniszakken en uiteraard een goede kop koffie”, vertelt Babette van den Berge, districtmanager bij Starbucks. NederlandSchoon kijkt terug op een succesvolle actie in het Vondelpark.

Schone omgeving

“Het is zo belangrijk dat we de samenwerking opzoeken als het gaat om een schone omgeving. We wonen én werken er, dus dat Starbucks samen met buurtbewoners zwerfafval opruimt maakt de actie impactvoller. Want alleen samen kunnen we zorgen voor een schone buurt,“ aldus Dorien Bosselaar namens NederlandSchoon.

 

De actie werd ook mede mogelijk gemaakt door de Gemeente Amsterdam. “Een bedrijf dat zich samen met buurtbewoners inzet voor een schoon Amsterdam, dat juichen we van harte toe. Niet alleen ziet het Vondelpark er opgeruimd uit, buurtbewoners konden ook weer eens met elkaar bijpraten. Wat ons betreft volgend jaar weer”, zegt Ruud Stuurman van stadsdeel zuid.

 

 Voor meer informatie over de Landelijke Opschoondag 2017: www.supportervanschoon.nl

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Statiegeldpaal. Goed verhaal.

2 nov om 08:00 uur

Statiegeld geeft lege flesjes en blikjes waarde. Dat stimuleert inzameling en recycling, maar brengt ook…

Lees verder »
descriptionArtikel

Kunststof grastegels: minder wateroverlast, minder beheer

5 nov om 09:14 uur

Hevige regenbuien zetten riolering en parkeerterreinen onder druk, terwijl langere droge perioden juist om…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van bak naar volle grond: drie boombakken voor elke situatie

28 okt om 10:00 uur

Bomen komen in de openbare ruimte niet altijd goed tot hun recht. De grond ligt vaak vol kabels en leidingen,…

Lees verder »
flash_onNieuws

CROW biedt beheerders één kader voor integraal beheer

23 okt om 10:24 uur

Het beheer van de openbare ruimte speelt een steeds grotere rol bij opgaven als klimaatadaptatie,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Losser kiest voor slimme marktstroom van Seijsener Techniek

22 okt om 10:22 uur

De gemeente Losser heeft twee nieuwe marktstroomkasten in gebruik genomen op het Raadhuisplein. Markten en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Autonome zonneverlichting als antwoord op netcongestie

21 okt om 10:00 uur

Nederland staat voor een ongekende uitbreiding van het elektriciteitsnet. Tegelijkertijd krijgen steeds meer…

Lees verder »
descriptionArtikel

Energiezuinig verlichten met oog voor mens en natuur

18 okt om 09:26 uur

Hoe verlicht je drukke fietsroutes zonder onnodige lichthinder voor de natuur? De gemeente Dronten wilde vooral…

Lees verder »
descriptionArtikel

Waterbuffers: schoonhouden is makkelijker dan schoonmaken

17 okt om 09:15 uur

Bij hevige neerslag moet een ondergrondse waterberging in korte tijd veel water kunnen verwerken. Maar naast…

Lees verder »