De Notaristuin: herontdekte parel in centrum Winterswijk

woensdag 25 september 2013
timer 2 min
Pal in het centrum van Winterswijk is de nauwelijks gebruikte Notaristuin omgevormd tot een echte dorpstuin. De tuin is vergroot, de aanliggende Kloksteeg is in ere hersteld, er zijn nieuwe paden gemaakt en er is nieuwe verlichting en nieuw meubilair geplaatst.

De Notaristuin: herontdekte parel in centrum Winterswijk


 De Notaristuin is een plek van rust middenin het drukke winkelhart van Winterswijk. Een plek waar de geschiedenis kan worden geproefd. John Eijpe, projectleider van de gemeente Winterswijk, schetst het kader waarbinnen de Notaristuin is, of beter gezegd wordt, gerevitaliseerd. 
 

Eén gulden

Eijpe: “De van oorsprong private Notaristuin is begin van de 21e eeuw door de gemeente voor het symbolische bedrag van één gulden gekocht en opgeknapt. Helaas zonder succes. De Notaristuin werd nauwelijks gebruikt en oogde jarenlang als een overbodig plantsoen. In 2005 dreigde zelfs even de transitie van tuin naar parkeerplaats op basis van het toen ontwikkelde Masterplan. In 2007 werd uiteindelijk besloten om de tuin op basis van een samenwerkingsverband te revitaliseren."
 

Charette

De lokale verankering van het project werd geborgd door het Charrette-model dat Winterswijk sinds 2007 bij elk gebiedsontwikkelingsproject naar volle tevredenheid toepast. Een charrette is een tweedaagse ‘handen uit de mouwen’ workshop met bewoners, ondernemers, ontwikkelaars en anderen die zich bij Winterswijk betrokken voelen. Op dag 1 wordt het probleem verkend en gedefinieerd, het kader bepaald en de (on)mogelijkheden in kaart gebracht. Op dag 2 worden oplossingen besproken en uitgewerkt in de vorm van tekeningen en maquettes.

Download hier het verslag van de Charetteworkshop

Lees hier meer over het stedebouwkundige kader van de Notaristuin

 

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Passerelle geeft Zwolle nieuwe verblijfsplek boven het spoor

13 jan om 11:45 uur

Zwolle investeert fors in nieuwe stadsdelen, met name in de Spoorzone ten zuiden van het station. Om…

Lees verder »
flash_onNieuws

Nieuw stadsdeel 't Zoet Breda: van industrieterrein naar bruisende leefomgeving

8 jan om 11:34 uur

'Een plek waar historie, ambitie en toekomst samenkomen. Waar hoogstedelijkheid, wonen, werken, groen en …

Lees verder »
flash_onNieuws

Arnhemse Park Beekdal wordt plek voor sport, natuur en recreatie

8 jan om 11:08 uur

Het Arnhemse Park Beekdal krijgt steeds meer vorm. Het gebied tussen de wijken Angerenstein, Geitenkamp en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Panoramabanken Zaanse Helden fraai voorbeeld van maatwerk

7 jan om 11:07 uur

Hoe maak je van een grote daktuin, die onderdeel is van een groene wandelroute, ook een plek om te verblijven?…

Lees verder »
flash_onNieuws

Nieuwe regels voor buitenreclame in Tilburg

7 jan om 10:36 uur

Tilburg heeft de regels voor reclame in de openbare ruimte aangepast. De gemeente wil dat de reclame beter…

Lees verder »
descriptionArtikel

Innovatiecatalogus 2026: nieuws, inspiratie en inzichten

5 jan om 11:35 uur

De innocat 2026 is verschenen. Deze jaarlijkse innovatiecatalogus, samengesteld in samenwerking met Stedebouw…

Lees verder »
descriptionArtikel

Toegang tot openbaar sanitair niet als zwakke schakel, maar als recht voor iedereen

30 dec 2025

In een land dat fietsen en buitenleven stimuleert, blijft toegang tot openbare toiletten een zwakke schakel. In…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bewegen als bouwsteen van de stad 

29 dec 2025

Thijs van Spaandonk is sinds begin 2025 een van de twee nieuwe Rijksadviseurs van het College van…

Lees verder »