Drijvend bos in Rijnhaven Rotterdam

dinsdag 26 januari 2016
timer 1 min
In het kader van de Nationale Boomfeestdag die op 16 maart 2016 plaatsvindt, heeft kunstproducent Mothership een Dobberend Bos ontwikkeld. Twintig drijvende bomen in en op het water.

Het project Dobberend Bos vraagt aandacht voor klimaatverandering, innovatie, kunst en het belang van groen in de stad. Rotterdamse inwoners en ondernemers kunnen een boom adopteren. De onthulling van het project is op Nationale Boomfeestdag.


Hollandse iepen

Het idee voor het kunstproject ontstond al in 2012 en is gebaseerd op de installatie In Search of Habitus van kunstenaar Jorge Bakker. Partners van Mothership zijn onder meer de gemeente Rotterdam, Groenbedrijf GKB, de Technische Universiteit Delft en Hogeschool Van Hall Larenstein. Voor Dobberend Bos is gekozen voor het gebruik van bestaand materiaal. De Hollandse iepen zijn beschikbaar gesteld door de gemeente Rotterdam. 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Groen is geen franje: waarom stadsnatuur je brein verandert

11 aug om 09:00 uur

Veel wijst erop dat stadsnatuur een positief effect heeft op de gezondheid en het welbevinden van mensen. Toch…

Lees verder »
descriptionArtikel

Drie pleinen, één verhaal: hoe Deventer zijn historisch hart herontdekte

5 aug om 11:00 uur

Rondom de Lebuinuskerk in het hart van Deventer liggen drie pleinen die elkaar raken, zonder ooit echt samen te…

Lees verder »
descriptionArtikel

De echte prijs van straatmeubilair blijkt pas later

24 jul om 09:11 uur

Een goedkope afvalbak die na tien jaar alweer vervangen moet worden. Een duurzamer alternatief dat twintig jaar…

Lees verder »
meta
descriptionArtikel

Van rommelig plein naar kloppend hart van Castricum

23 jul om 08:29 uur

Zeven of acht verschillende soorten bestrating op één plein. Weinig groen, versleten tegels, en een inrichting…

Lees verder »
descriptionArtikel

Delft moet kiezen: niet alles past meer op straat

22 jul om 13:21 uur

Delft groeit van 110.000 naar 123.000 inwoners. De openbare ruimte groeit niet mee. Meer groen, betere…

Lees verder »

Van Haersmapark in Drachten in oude glorie hersteld

21 jul om 15:11 uur

Na een ingrijpende renovatie is het Van Haersmapark in Drachten officieel heropend. Het park kreeg een…

Lees verder »
descriptionArtikel

De totaalervaring van de speelplek het Boegpad in Gouda-Noord

21 jul om 10:00 uur

In de rubriek 'Mijn Plek' laat Straatbeeld professionals uit de openbare ruimte hun favoriete plek zien. Deze…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe fietspadelementen redden monumentale beukenlaan in Rheden

16 jul om 11:01 uur

Een schitterende laan vol beukenbomen, maar een fietspad dat steeds hobbeliger werd - dat was de situatie op de…

Lees verder »