Eerste PlayCycle-toestel in Maasdriel

maandag 19 september 2011
timer 2 min
Aan de Westenakker in Hedel is het eerste PlayCycle-speeltoestel van Nederland geplaatst. Het bestaat uit materialen die helemaal herbruikbaar zijn. Wanneer de gemeente na afloop van de levensduur het toestel teruggeeft aan leverancier Nijha, krijgt zij 10 procent van de aanschafwaarde retour.
Eerste PlayCycle-toestel in Maasdriel

 

Essentia is een lijn speeltoestellen van Nijha die bestaat uit acht verschillende toestellen. Duurzaamheid was een belangrijk aandachtspunt bij de ontwikkeling van deze lijn. Bij de ontwikkeling van deze speeltoestellen is gekozen voor materialen die optimaal te hergebruiken zijn. Staal, natuurlijk en honderd procent herbruikbaar. De bordessen en zittingen zijn van recycled kunststof uit ingezameld huis-tuin- en keukenplastic. Dit alles met maar één doel: hergebruik mogelijk maken.

Gegarandeerde restwaarde


Nijha kiest ervoor om niet alleen de fysieke maar ook de economische levensduur van de toestellen te verlengen. Nijha introduceert met Essentia ook een compleet nieuw duurzaamheidsconcept: PlayCycle. Bij de aanschaf van Essentia-toestellen kunt u kiezen voor het PlayCycle certificaat. Met dit certificaat garandeert Nijha dat het speeltoestel ook na 5 of na 10 jaar nog geld waard is. Nijha biedt respectievelijk 30 procent of 10 procent van de aanschafwaarde retour, waarbij gegarandeerd wordt dat alle materialen op de juiste wijze worden hergebruikt. Met behoud van kwaliteit uiteraard. Daarmee kiest de klant voor het milieu én voor een gegarandeerde financiële restwaarde na 5 of 10 jaar.

Speelwaarde


De kleurstelling van de toestellen is gebaseerd op de vier elementen uit de natuur: water, vuur, lucht en aarde. De toestellen zijn geschikt voor kinderen in de leeftijd tussen 3 en 12 jaar. De complete lijn bestaat uit twee wippen, twee schommels, drie glijbanen en een klimtoestel. Bij de ontwikkeling van de toestellen stond de uitdaging voor kinderen centraal.

Zie ook: Essentia

 

</

 

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

Speelvriendelijke buitenruimte staat centraal op BOSSdag op 26 maart

6 mrt om 11:49 uur

Met onder andere een keynote van auteur Vincent Luyendijk en de lancering van het visiedocument Ideale…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ruimte maken voor de spelende mens met BOSSruimte

5 feb om 10:46 uur

'Je zou eigenlijk nooit moeten stoppen met spelen'. Die gedachte vormt de kern van BOSS. Niet alleen voor…

Lees verder »
descriptionArtikel

Rolstoelglijbaan zet nieuwe standaard voor inclusief spelen

28 jan om 12:35 uur

Wat als je in een rolstoel zit en net zo graag van de glijbaan wilt als ieder ander kind? Die vraag liet de…

Lees verder »
descriptionArtikel

In Noorderhaven Zutphen komen water, steen en mensen samen

22 jan om 08:46 uur

Aan de Noorderhaven in Zutphen is een nieuw plein ontstaan dat leeft, beweegt en verbindt. Het voormalige…

Lees verder »

Zorgeloos speelplezier dankzij maatwerk en service

18 jan om 09:53 uur

Al meer dan 25 jaar is Ramegon Airtrampolines specialist in maatwerk trampolines. Ze leveren diverse vormen,…

Lees verder »
flash_onNieuws

Arnhemse Park Beekdal wordt plek voor sport, natuur en recreatie

8 jan om 11:08 uur

Het Arnhemse Park Beekdal krijgt steeds meer vorm. Het gebied tussen de wijken Angerenstein, Geitenkamp en…

Lees verder »
flash_onNieuws

Derde magazine Ruimte voor Bewegen van 2025 is live!

18 dec 2025

De nieuwe editie van Ruimte voor Bewegen is gepubliceerd. In dit digitale magazine staat de inrichting van de…

Lees verder »
flash_onNieuws

RIVM publiceert vuistregels voor inrichten gezonde leefomgeving

18 dec 2025

Voor zaken als bewegen, groen en ontmoeten ontbreken harde ruimtelijke normen, wat hun positie in beleid en…

Lees verder »