Elburg investeert in klimaatbestendigheid

donderdag 23 januari 2020
timer 2 min
Een gedeelte van de Veluwse stad Elburg wordt klimaatbestendig gemaakt. Het Rijk ondersteunt dit project met een bedrag van 555.000 euro.

Met dit bedrag wordt onder een aantal straten in de wijk Oostendorp waterberging aangebracht. Concreet gezien wordt het bedrag gebruikt voor de aanleg van de waterberging onder de wegen en het monitoren van de effecten. Het gaat om een geplande renovatie, maar de gemeente Elburg zag mogelijkheid om de straten tegelijkertijd klimaatbestendig te maken. In zijn totaliteit wordt het gebied voor 2 miljoen euro aangepakt, schrijft de Stentor.

Waterberging

De woonstraten krijgen met de renovatie dus tegelijkertijd een waterbergende functie. Het regenwater stroomt in een goot en daarna in de absorberende ondergrond onder de weg. De regenpijpen van de woningen zijn hier ook op aangesloten. Het water stroomt hierna geleidelijk in de directe ondergrond in plaats van naar het riool. Hierdoor is de kans op een overbelast riool meteen een stuk kleiner.

Meerdere projecten

Naast de innovatie onder de wegen en infiltratie van regenwater heeft Elburg nog andere projecten op stapel staan in het kader van klimaatadaptatie. Zo kijkt de gemeente naar de mogelijkheden om hittestress tegen te gaan. Daarnaast gebruikt de gemeente beplanting die de biodiversiteit vergroot. 

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

CROW biedt beheerders één kader voor integraal beheer

23 okt om 10:24 uur

Het beheer van de openbare ruimte speelt een steeds grotere rol bij opgaven als klimaatadaptatie,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe kunnen we de balans tussen de belangen van volwassenen en kinderen bij de inrichting van de buitenruimte verbeteren?

23 okt om 10:00 uur

Ruimte voor de Jeugd bracht dit jaar de essaybundel "Meer spelen, gezond opgroeien – Het recht op spelen borgen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Losser kiest voor slimme marktstroom van Seijsener Techniek

22 okt om 10:22 uur

De gemeente Losser heeft twee nieuwe marktstroomkasten in gebruik genomen op het Raadhuisplein. Markten en…

Lees verder »
flash_onNieuws

Deventer geeft voetganger hoogste prioriteit in binnenstad

22 okt om 10:08 uur

De gemeente Deventer zet de voetganger bovenaan bij de inrichting van de binnenstad en de wijken eromheen.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Sociale veiligheid voor vrouwen vraagt meer dan straatverlichting

20 okt om 10:00 uur

Vrouwen en meisjes voelen zich vaker onveilig op straat dan mannen en jongens. Ze delen hun locatie met…

Lees verder »
descriptionArtikel

Waterbuffers: schoonhouden is makkelijker dan schoonmaken

17 okt om 09:15 uur

Bij hevige neerslag moet een ondergrondse waterberging in korte tijd veel water kunnen verwerken. Maar naast…

Lees verder »
descriptionArtikel

Verkeersveiligheid als vliegwiel voor een leefbaardere Vetkamp in Nijkerk

16 okt om 09:50 uur

Tienduizend motorvoertuigen per dag, ontbrekende zebrapaden en fietsers naast vrachtwagens. De Vetkamp in…

Lees verder »
descriptionArtikel

Meer licht alleen maakt de straat niet automatisch veiliger

15 okt om 11:47 uur

Na een incident in de openbare ruimte klinkt al snel de roep om meer licht. Begrijpelijk, maar niet altijd…

Lees verder »