Europaplein Renkum: Van desolaat naar levendig

maandag 2 maart 2015
timer 2 min
Wat nu nog een triest en desolaat plein is, moet over een paar maanden een levendige ontmoetingsplek worden voor jong en oud. Na maanden van plannen maken gaat nu eindelijk de schop in het Europaplein in Renkum.


De inwoners van Renkum hebben aangegeven graag een groen plein te willen met ruimte voor activiteiten. Een echte ontmoetingsplek met veel zitgelegenheid, speeltoestellen, bomen rondom het plein en een mooie waterpartij.
 

Franse sfeer

Het eindontwerp van de Wetenschapswinkel van de Wageningen Universiteit is het resultaat van diverse bijeenkomsten met omwonenden. Bijna 50 procent van de verharding die het plein nu zo kaal maakt verdwijnt en maakt plaats voor gras met veel ruimte voor spelen en ontmoeten. Er worden ruim twintig platanen geplaatst die voor een Franse sfeer gaan zorgen. Bovendien wordt een aantal zitelementen toegevoegd en een mooie waterpartij. 
 

Speelweide

In het ontwerp zijn veel verschillende plekken met een eigen karakter te vinden. De speelplek naast de bibliotheek is fors uitgebreid en vormt een echte speelweide. Ook de markt krijgt een plek op het Europaplein, daar wordt in de uitvoering rekening mee gehouden.


Naar verwachting zal de openig van het vernieuwde plein op 24 april zijn. Hierdoor kunnen zowel Koningsdag als de herdenking op 4 mei op het plein plaatsvinden.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Drie pleinen, één verhaal: hoe Deventer zijn historisch hart herontdekte

5 aug om 11:00 uur

Rondom de Lebuinuskerk in het hart van Deventer liggen drie pleinen die elkaar raken, zonder ooit echt samen te…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zonder goed beheer verdwijnt toegankelijkheid

3 aug om 11:00 uur

In elke editie van Straatbeeld werpt Denise Janmaat van Platform Toegankelijkheid haar licht op een ander…

Lees verder »
descriptionArtikel

Buurtplein Overhoeks: maatwerk in natuursteen, water en verblijfskwaliteit

30 jul om 08:00 uur

Aan de noordzijde van het IJ, direct achter het Eye Filmmuseum, ontwikkelt Amsterdam Overhoeks zich tot een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hellendoorn maakt van bezuiniging een beweegvriendelijke visie

29 jul om 09:00 uur

Een enorme vervangingsgolf van verouderde speeltoestellen, maar geen budget om die op te vangen. Voor de…

Lees verder »
descriptionArtikel

De echte prijs van straatmeubilair blijkt pas later

24 jul om 09:11 uur

Een goedkope afvalbak die na tien jaar alweer vervangen moet worden. Een duurzamer alternatief dat twintig jaar…

Lees verder »
meta
descriptionArtikel

Van rommelig plein naar kloppend hart van Castricum

23 jul om 08:29 uur

Zeven of acht verschillende soorten bestrating op één plein. Weinig groen, versleten tegels, en een inrichting…

Lees verder »
descriptionArtikel

Delft moet kiezen: niet alles past meer op straat

22 jul om 13:21 uur

Delft groeit van 110.000 naar 123.000 inwoners. De openbare ruimte groeit niet mee. Meer groen, betere…

Lees verder »

Van Haersmapark in Drachten in oude glorie hersteld

21 jul om 15:11 uur

Na een ingrijpende renovatie is het Van Haersmapark in Drachten officieel heropend. Het park kreeg een…

Lees verder »