Geld beschikbaar voor groen en opvang regenwater in Rotterdam

vrijdag 29 november 2019
timer 1 min
Inwoners van gemeente Rotterdam kunnen vanaf 1 januari 2020 subsidie krijgen voor de aanleg van meer groen of het opvangen van regenwater. Op deze manier wil de gemeente de stad wapenen tegen de gevolgen van extreme weersomstandigheden.

Rotterdamse inwoners kunnen bijvoorbeeld subsidie krijgen voor het vergroenen van tuinen of (dak)terrassen, het afkoppelen van de regenpijp van het riool en het opvangen van regenwater. Deze subsidie is hard nodig, want slechts 40 procent van de Rotterdamse grond is eigendom van de gemeente. "Met de subsidie kunnen we samen zorgen voor een stad die bestand is tegen de steeds meer voorkomende extreme weersomstandigheden", aldus wethouder Bert Wijbenga. 


Hoe meer regenwater bij hevige buien wordt opgevangen, hoe minder wateroverlast en waterschade er kan ontstaan. Daarbij raakt het riool bij een hoosbui minder snel overbelast, neemt groen beter water op en houdt het minder warmte vast bij zomers weer. De subsidiebedragen zijn als volgt ingedeeld: 

- 500 euro per toegevoegde kubieke meter waterberging
- 5 euro per toegevoegde vierkante meter afgekoppeld wateroppervlak
- 10 euro per toegevoegde vierkante meter groenoppervlak


Een combinatie van bovenstaande maatregelen is mogelijk. Het maximale subsidiebedrag is 50.000 euro per aanvraag. 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Statiegeldpaal. Goed verhaal.

2 nov om 08:00 uur

Statiegeld geeft lege flesjes en blikjes waarde. Dat stimuleert inzameling en recycling, maar brengt ook…

Lees verder »
descriptionArtikel

Kunststof grastegels: minder wateroverlast, minder beheer

5 nov om 09:14 uur

Hevige regenbuien zetten riolering en parkeerterreinen onder druk, terwijl langere droge perioden juist om…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van bak naar volle grond: drie boombakken voor elke situatie

28 okt om 10:00 uur

Bomen komen in de openbare ruimte niet altijd goed tot hun recht. De grond ligt vaak vol kabels en leidingen,…

Lees verder »
flash_onNieuws

CROW biedt beheerders één kader voor integraal beheer

23 okt om 10:24 uur

Het beheer van de openbare ruimte speelt een steeds grotere rol bij opgaven als klimaatadaptatie,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Losser kiest voor slimme marktstroom van Seijsener Techniek

22 okt om 10:22 uur

De gemeente Losser heeft twee nieuwe marktstroomkasten in gebruik genomen op het Raadhuisplein. Markten en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Autonome zonneverlichting als antwoord op netcongestie

21 okt om 10:00 uur

Nederland staat voor een ongekende uitbreiding van het elektriciteitsnet. Tegelijkertijd krijgen steeds meer…

Lees verder »
descriptionArtikel

Energiezuinig verlichten met oog voor mens en natuur

18 okt om 09:26 uur

Hoe verlicht je drukke fietsroutes zonder onnodige lichthinder voor de natuur? De gemeente Dronten wilde vooral…

Lees verder »
descriptionArtikel

Waterbuffers: schoonhouden is makkelijker dan schoonmaken

17 okt om 09:15 uur

Bij hevige neerslag moet een ondergrondse waterberging in korte tijd veel water kunnen verwerken. Maar naast…

Lees verder »