Gelderse bedrijventerreinen worden groener en duurzamer

donderdag 12 maart 2020
timer 2 min
De provincie Gelderland gaat gemeenten en ondernemers ondersteunen met de aanpak naar toekomstbestendige bedrijventerreinen. Bedrijventerreinen kunnen een stuk duurzamer, gezonder en aantrekkelijker. “Nergens is zoveel ‘duurzame winst’ te behalen”, zo klinkt het.

Stenig en weinig groen, zo zien de meeste bedrijventerreinen eruit in Gelderland. Hitte en piekbuien veroorzaken de nodige overlast. Bovendien verbruiken bedrijventerreinen veel energie. “We helpen om projecten te realiseren en creëren die nodig zijn voor het doorontwikkelen van de Gelderse bedrijventerreinen. We stellen hiervoor tot 2023 in totaal 5,4 miljoen euro beschikbaar”, schrijft de provincie in een verklaring.

De provincie start dit jaar met het ondersteunen van 10 á 20 terreinen waar ondernemers en gemeenten aan de slag willen met toekomstbestendigheid of dat al zijn. Het ondersteunen van projecten wordt gecombineerd met een traject om de benodigde kennis te ontwikkelen, te delen en te leren van elkaar. De provincie stelt wel duidelijke voorwaarden voor de ondersteuning. Van bedrijventerreinen wordt verwacht dat ze hun samenwerking en organisatie structureel goed op orde hebben of werken aan het op orde krijgen daarvan.

Bedrijventerreinen zijn belangrijk voor de Gelderse economie. Er werken een kwart miljoen mensen, dat is 30 procent van alle banen in Gelderland. Het is daarom van belang dat bedrijventerreinen zo zijn ingericht dat bedrijven er goed kunnen ondernemen, nu en in de toekomst. Daarnaast spelen bedrijventerreinen een belangrijke rol spelen in het behalen van doelstellingen ten aanzien veiligheid, energietransitie, circulariteit, klimaatadaptatie en biodiversiteit.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Toegang tot openbaar sanitair niet als zwakke schakel, maar als recht voor iedereen

30 dec 2025

In een land dat fietsen en buitenleven stimuleert, blijft toegang tot openbare toiletten een zwakke schakel. In…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bewegen als bouwsteen van de stad 

29 dec 2025

Thijs van Spaandonk is sinds begin 2025 een van de twee nieuwe Rijksadviseurs van het College van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bewegen voor iedereen: de openbare ruimte als uitnodiging

24 dec 2025

Denise Janmaat beweegt zich dagelijks door steden en wijken met een dubbele pet op: als adviseur…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gijsbrecht van Amstelstraat in Hilversum maakt plaats voor ruimte en sfeer

23 dec 2025

Wat ooit een krappe en onoverzichtelijke winkelstraat was, is na een intensief herinrichtingsproces veranderd…

Lees verder »
descriptionArtikel

Slim betalen voor energie: eenvoudige, eerlijke en duurzame marktstroom

22 dec 2025

Markten en evenementen vragen om betrouwbare en efficiënte stroomvoorziening.  Seijsener Techniek biedt slimme…

Lees verder »
descriptionArtikel

Intensief maaien: accukracht die brandstofmotoren evenaart

19 dec 2025

Professionals in groenbeheer en openbare ruimte weten: voor het zwaardere werk is alleen het beste goed genoeg…

Lees verder »
flash_onNieuws

Derde magazine Ruimte voor Bewegen van 2025 is live!

18 dec 2025

De nieuwe editie van Ruimte voor Bewegen is gepubliceerd. In dit digitale magazine staat de inrichting van de…

Lees verder »
flash_onNieuws

RIVM publiceert vuistregels voor inrichten gezonde leefomgeving

18 dec 2025

Voor zaken als bewegen, groen en ontmoeten ontbreken harde ruimtelijke normen, wat hun positie in beleid en…

Lees verder »