Gelderse bedrijventerreinen worden groener en duurzamer

donderdag 12 maart 2020
timer 2 min
De provincie Gelderland gaat gemeenten en ondernemers ondersteunen met de aanpak naar toekomstbestendige bedrijventerreinen. Bedrijventerreinen kunnen een stuk duurzamer, gezonder en aantrekkelijker. “Nergens is zoveel ‘duurzame winst’ te behalen”, zo klinkt het.

Stenig en weinig groen, zo zien de meeste bedrijventerreinen eruit in Gelderland. Hitte en piekbuien veroorzaken de nodige overlast. Bovendien verbruiken bedrijventerreinen veel energie. “We helpen om projecten te realiseren en creëren die nodig zijn voor het doorontwikkelen van de Gelderse bedrijventerreinen. We stellen hiervoor tot 2023 in totaal 5,4 miljoen euro beschikbaar”, schrijft de provincie in een verklaring.

De provincie start dit jaar met het ondersteunen van 10 á 20 terreinen waar ondernemers en gemeenten aan de slag willen met toekomstbestendigheid of dat al zijn. Het ondersteunen van projecten wordt gecombineerd met een traject om de benodigde kennis te ontwikkelen, te delen en te leren van elkaar. De provincie stelt wel duidelijke voorwaarden voor de ondersteuning. Van bedrijventerreinen wordt verwacht dat ze hun samenwerking en organisatie structureel goed op orde hebben of werken aan het op orde krijgen daarvan.

Bedrijventerreinen zijn belangrijk voor de Gelderse economie. Er werken een kwart miljoen mensen, dat is 30 procent van alle banen in Gelderland. Het is daarom van belang dat bedrijventerreinen zo zijn ingericht dat bedrijven er goed kunnen ondernemen, nu en in de toekomst. Daarnaast spelen bedrijventerreinen een belangrijke rol spelen in het behalen van doelstellingen ten aanzien veiligheid, energietransitie, circulariteit, klimaatadaptatie en biodiversiteit.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
descriptionArtikel

Het onderschatte potentieel van schoolpleinen

5 jun om 08:00 uur

Schoolpleinen worden vaak alleen gebruikt voor spelende kinderen, maar ze bieden veel meer mogelijkheden. Ze…

Lees verder »
descriptionArtikel

Innovatieve verkeersmonitoring met Zebra-Safe

3 jun om 08:00 uur

Traffic Care, al zestien jaar actief in het verbeteren van verkeersveiligheid, zet met hun Zebra-Safe…

Lees verder »

Samen sterk voor duurzame buitenruimte

20 mei om 13:36 uur

GroundLevel en MeierGuss slaan de handen ineen: vanaf nu is GroundLevel de officiële distributeur van de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Mijn Plek: Het Koopmansplein in Assen

24 apr om 08:46 uur

Diane Schepers draagt vanuit haar functie als adviseur klimaatadaptatie, riolering en stedelijk water al…

Lees verder »
flash_onNieuws

Klimaatadaptieve stad begint in eigen tuin

16 apr om 12:10 uur

Oldenzaal wil groener worden en roept inwoners op om mee te doen. Met de Groenblauwe Tuinsubsidie kunnen…

Lees verder »
flash_onNieuws

Beweegalliantie organiseert Actief Werkbezoek Leefomgeving

10 apr om 09:19 uur

Bewegen moet (weer) net zo normaal worden als ademhalen. Maar hoe realiseren we dat binnen de fysieke…

Lees verder »
flash_onNieuws

Bedrijventerrein Nieuw-Reijerwaard verlicht met duurzame gelijkstroom

31 mrt om 10:18 uur

Nieuw-Reijerwaard zet een belangrijke stap in de verduurzaming van de openbare ruimte door de verlichting…

Lees verder »