Haags Spuiplein wordt groene ontmoetingsplek

maandag 12 april 2021
timer 2 min
Het Spuiplein in Den Haag gaat op de schop. In het nieuwe ontwerp is er veel ruimte voor groen en water. Daarnaast biedt het plein ruimte voor ontmoeting en kleine evenementen.

De gemeente Den Haag organiseerde meerdere bijeenkomsten met buurtbewoners, ondernemers en organisatoren van evenementen voor het nieuwe ontwerp. Dat deed de gemeente samen met OKRA landschapsarchitecten die het ontwerp voor het nieuwe Spuiplein maakten. In stadsdebatten konden alle geïnteresseerde Hagenaars hun mening geven over de inrichting van het Spuiplein. De reacties zijn verwerkt in het ontwerp dat er nu ligt.

Groen ontwerp

Het vernieuwde Spuiplein wordt een fijne plek om te verblijven en om even tot rust te komen in de stad. Er is veel ruimte voor groen en er komen zitjes en banken. In het midden komt een langwerpig waterbassin met groen. Tussen het groen en water zijn open plekken, half verhard met gravel. Het groen, de bomen en de open plekken met gravel zorgen dat het niet snel te warm wordt op het plein en dat regenwater goed weg kan lopen. Dat is nodig door de klimaatverandering. De bomen en planten hebben het hele jaar door kleur. Op de randen van de plantvakken komen banken met houten leuningen.



In het ontwerp kunnen de trappen van het Mercure Hotel worden gebruikt als tribune voor publiek. De Turfmarkt zoals die er nu ligt wordt doorgetrokken tot aan het Spui. Dit wordt de overgang van het gebied rondom het stadhuis naar het Spuiplein. 

Buitenzaal

Het hart van het Spuiplein kan dienstdoen als een buitenzaal van de culturele instellingen. Mensen kunnen elkaar hier ontmoeten en er is ruimte om kleine evenementen te organiseren. "Op het plein zijn meerdere plekken waar dit kan. In deze ‘buitenzaal’ kan iedereen op een makkelijke manier cultuur ervaren. Zo is er ook plek voor straattheater, muziekvoorstellingen van conservatoriumstudenten, ballet of een bioscoop in de openlucht", zo klinkt het vanuit de gemeente.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Straatbeeld op de Vakbeurs Openbare Ruimte: kennis delen door ontmoeting en lezingen

9 sep om 13:00 uur

Als strategisch partner van de grootste vakbeurs in de openbare ruimte van Nederland is het vakblad Straatbeeld…

Lees verder »
descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
descriptionArtikel

Een klein park met een groot verhaal

15 sep om 08:24 uur

Leonie Nieuwland is landschapsontwerper bij de gemeente Zwolle. Haar favoriete plek is het Azaleapark in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Play & Relax van Wereldhave: een minibos vol

14 sep om 08:46 uur

Shoppen vermoeiend? Niet in Kortrijk. Terwijl ouders bij winkelcentrum Ring Shopping neerploffen, verdwijnt hun…

Lees verder »
descriptionArtikel

Historisch zitten in het centrum van Tegelen

11 sep om 09:59 uur

“Grijsen heeft met een zitelement in de vorm van een kiepkarretje het mooiste zitelement geleverd wat er op dit…

Lees verder »
descriptionArtikel

Wassenaar kiest voor slimme kast

10 sep om 08:29 uur

Wie op dinsdagen over de Berkheistraat in Wassenaar wandelt, treft er een levendige weekmarkt met een breed…

Lees verder »
descriptionArtikel

Roelofs Groep: 65 jaar bouwen aan de leefomgeving van morgen

10 sep om 08:18 uur

Dit jaar viert Roelofs Groep haar 65-jarig jubileum. Vanaf de eerste vrachtwagen van oprichter Herman Roelofs…

Lees verder »
descriptionArtikel

De MB Air tilt fietsparkeren naar een hoger niveau

9 sep om 08:12 uur

De lancering van de MB Air, een fietsparkeersysteem waarbij de fiets met behulp van perslucht horizontaal de…

Lees verder »