Herdenkingsplek 'De Golf' in Utrecht geopend

woensdag 25 maart 2020
timer 2 min
Op 18 maart 2019 werd Utrecht volledig ontzet door een aanslag in een tram op het 24 Oktoberplein. Deze aanslag heeft veel impact gehad op alle betrokkenen en wordt niet snel vergeten. Op 18 maart 2020 is op gepaste wijze stilgestaan bij deze heftige gebeurtenis.

Er is de afgelopen tijd hard gewerkt aan een blijvende herinneringsplek ter nagedachtenis van de slachtoffers die vielen tijdens deze verschrikkelijke dag. Aan de herinneringsplek op het 24 Oktoberplein ligt een ontwerp ten grondslag die een golf verbeeldt: een golf van ongeloof en verdriet die door de stad Utrecht ging na het schietincident. Deze golf wordt weergegeven met behulp van betondelen voorzien van houten zitelementen. Hierdoor is er ruimte om stil te staan bij deze gebeurtenis en uiting te geven aan gevoelens. Het overige deel van het plein is voorzien van bomen en sierbeplanting.


Burgemeester Jan van Zanen legt samen met minister Grapperhaus bloemen op de herdenkingsplek (fotobron: gemeente Utrecht)

Afgelopen week, precies een jaar later, heeft burgemeester Jan van Zanen samen met minister Grapperhaus bloemen gelegd bij de opening van de herinneringsplek op het 24 Oktoberplein. Om 10:43 klonken er 4 klokslagen, voor elk slachtoffer één, vervolgens was er één minuut stilte. Vanwege de ontwikkelingen rondom COVID-19 kon de geplande openbare bijeenkomst niet doorgaan.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vooruitkijken loont, zeker als het gaat om toegankelijkheid

29 okt om 13:37 uur

Bij het ontwerpen en inrichten van de openbare ruimte komt veel kijken. Er spelen talloze belangen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Middelburg geeft openbare ruimte een nieuwe ziel

27 okt om 09:55 uur

Hoe ziet de openbare ruimte van de toekomst eruit? In Middelburg draait het antwoord hierop niet alleen om…

Lees verder »
descriptionArtikel

Brouwerspoort geeft centrum Veenendaal nieuwe dimensie

24 okt om 08:59 uur

Het gebied aan de oostkant van het centrum van Veenendaal was volgens Jeroen Feskens eind vorige eeuw ‘een…

Lees verder »

Nieuw! Circus Zitelementen stelen de show

9 okt om 12:01 uur

Geïnspireerd door de levendigheid van de circusarena is CIRCUS een vernieuwende serie straatmeubilair van onze…

Lees verder »
descriptionArtikel

Technisch probleem leidt tot complete metamorfose van Bagijnhof Delft

6 okt om 10:07 uur

Wat ooit een stenig en waterrijk zorgenkind was, is veranderd in een groene en levendige plek waar bewoners…

Lees verder »
flash_onNieuws

Deelawards voor Nijmegen, Den Haag en Wageningen

30 sep om 14:33 uur

Duurzame mobiliteit bepaalt steeds meer het straatbeeld in steden. Deelmobiliteit draagt daarbij bij aan…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe Nijmeegse straten een andere invulling van hun parkeerruimte ervaren

21 sep om 13:52 uur

De auto die moet wijken voor groen, ontmoeten en spelen. Het is steeds vaker een punt van discussie als…

Lees verder »