Innovatieve duurzame lijnafwateringssystemen

donderdag 30 januari 2020
timer 2 min
Om steeds betere oplossingen te bieden analyseert ACO de producten in de markt en luisteren zij goed naar de wensen van opdrachtgevers. Hieruit bleek dat er behoefte is aan duurzame en snel te verwerken afwateringsproducten die het water snel afvoeren. Daarom ontwikkelde ACO twee nieuwe lijnafwateringssystemen, welke zij introduceren tijdens de Infra Relatiedagen Hardenberg.

Nieuwe duurzame lijnafwatering snel te verwerken

De nieuwe afwateringsgoot Multiline HD Sealin Type-I is speciaal ontwikkeld voor gebieden met zware en intensieve verkeersbelastingen zoals in de industrie, bij distributiecentra of binnenstedelijk gebied. Door de unieke constructie is de Multiline HD de meest robuuste polymeerbetongoot in zijn klasse en is het aanvullen met beton nauwelijks meer nodig. Dit is beter voor het milieu en scheelt bovendien verwerkingstijd op de bouwplaats. De geïntegreerde Sealin afdichting zorgt ervoor dat het regenwater snel en veilig wordt opgevangen en afgevoerd, zodat ondergrond en grondwater maximaal worden beschermd.

Nieuwe duurzame KerbDrain zorgt voor snelle afwatering

Hevige regenbuien zijn van invloed op de verkeersveiligheid. Daarom is voor een snelle afwatering van bijvoorbeeld rotondes de ACO KerbDrain® ontwikkeld: een afwateringssysteem en trottoirband in één. Dankzij de inlaatopeningen aan de zijkant is de inlaatcapaciteit vele malen groter dan bij het gebruik van kolken en hoeft het toestromende water geen lange weg af te leggen. Een absolute pré vanuit het oogpunt van verkeersveiligheid.


De ACO KerbDrain is nu ook in de extra duurzame variant Vienite leverbaar. Vienite is een nieuw op polymeer gebaseerd materiaal dat gerecycled glas bevat. Vienite voldoet eveneens aan alle eisen qua hoogwaardige buig- en druksterkte en is, net als polymeerbeton, recyclebaar.

Duurzame kennispartner

ACO benadert watermanagement vraagstukken vanuit een integrale ketenbenadering waarbij optimale functionaliteit, milieu en duurzaamheid centraal staan. Dat duurzaamheid geen modewoord is bewijst ACO. Naast kwaliteitsmanagement (ISO 9001) zijn de ACO-fabrieken  ook gecertificeerd op het gebied van milieumanagement (ISO 14001) en energiemanagement (ISO 50001).


Ontwerpers, aannemers, installateurs en opdrachtgevers kunnen gratis gebruik maken van de jarenlange kennis en ervaring van ACO. #askACO noemen ze dat. Heb je een vraag over het opvangen, reinigen, vasthouden en afvoeren van water? Kom dan naar de ACO inspiratiestand (nummer 407) tijdens de Infra Relatiedagen Hardenberg en stel je vraag. #askACO

 


 

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

Tilburg maakt stad diervriendelijker met faunaplan

26 feb om 16:20 uur

De gemeente Tilburg gaat op 78 locaties nieuwe faunavoorzieningen aanleggen om dieren meer ruimte en veilige…

Lees verder »
flash_onNieuws

Scanauto's moeten stoepen vrijhouden in Rotterdam

25 feb om 16:42 uur

Een Rotterdamse proef met scanauto’s die fout geparkeerde voertuigen op de stoep opsporen, lijkt goed te werken…

Lees verder »
flash_onNieuws

Nieuwe leidraad maakt openbare ruimte toegankelijk voor iedereen

24 feb om 08:38 uur

Een nieuwe leidraad van CROW helpt wegbeheerders en beleidsmakers bij het ontwerpen, inrichten en beheren van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Beheer en toegankelijkheid zit 'm in de details

23 feb om 09:00 uur
Denise Janmaat kijkt vanuit haar rol als directeur bij Platform Toegankelijkheid dagelijks met een deskundig oog…
Lees verder »
descriptionArtikel

Bewegen naar circulariteit en klimaatadaptatie op sport- en speelplekken

20 feb om 09:12 uur

De openbare ruimte staat onder druk: gemeenten willen sport- en speelplekken toekomstbestendig maken, terwijl…

Lees verder »
flash_onNieuws

Breda heeft straks eerste rookvrije stadspark van Nederland

18 feb om 13:15 uur

Breda opent op 6 mei 2026 het rookvrije Seeligpark, dat wordt aangelegd op het terrein van de voormalige…

Lees verder »
descriptionArtikel

Rotterdam koploper in circulaire openbare verlichting

16 feb om 12:22 uur

Rotterdam verandert haar openbare verlichting ingrijpend. Van traditionele armaturen naar slimme, led-armaturen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Leergang helpt beheerders schakelen tussen techniek en participatie

13 feb om 13:50 uur

Beheerders van de openbare ruimte staan voor steeds complexere opgaven. Technische kennis alleen is niet meer…

Lees verder »