Interactief platform beheersystemen

woensdag 8 augustus 2012
timer 3 min
Ingenieursbureau Alfons Schuurmans presenteert op 20 september het eerste interactieve platform voor beheersystemen van de openbare ruimte. Het platform is een oplossing waar zowel gebruikers als leveranciers van beheersystemen hun kennis en praktijk kunnen koppelen. 

Interactief platform beheersystemen

Oplossing in interactief platform


Voor het beheer en gebruik van gegevens wordt door overheden gebruik gemaakt van beheersystemen. In de praktijk blijkt dat het niet eenvoudig is om een goede keuze te maken voor de aanschaf van het juiste beheersysteem. Onder aanbieders heerst veelal een gebrek aan objectiviteit en onderlinge samenwerking, waardoor de markt als ondoorzichtig en gebruiksonvriendelijk wordt ervaren. Ingenieursbureau Alfons Schuurmans denkt de oplossing te hebben gevonden in het interactieve platform.

Werking van het platform


Ingenieursbureau Alfons Schuurmans is een Nederlands advies- en ingenieursbureau waar het beheer van de Openbare Ruimte, inclusief groen, weg en verlichting centraal staat. Het platform heeft als doel het delen van kennis en informatie. Het interactieve podium zal gebruiksvriendelijk en eenvoudig voor iedereen toegankelijk zijn. Gebruikers en beheerders leveren informatie aan, waarna deze gegevens aan elkaar gekoppeld worden. Hierdoor ontstaat een netwerk waar beheerders, gebruikers en zoekers veel voordeel van kunnen hebben. Het beheer zal door de gebruiker en/of leverancier zelf plaatsvinden.

Wat komt er in het platform?


Door de aangeleverde informatie van gebruikers en beheerders komt alle informatie over beheersystemen op één plaats en is alle informatie per vakdiscipline beschikbaar. Daarnaast zal er in het interactieve platform informatie te vinden zijn over de kenmerken van beheersystemen en leveranciers, maar kan men ook alle verschillende beheersystemen per leverancier overzichtelijk op zoeken. Gebruikers van een leverancier of beheersysteem kunnen op het platform hun ervaringen en beoordeling kwijt, waardoor de gebruiker niet alleen vindt wat hij zoekt, maar ook kennis maakt met andere gebruikerservaringen. Hierdoor ontstaat een beeld van zowel hoe men slim met systemen om kan gaan als de wensen van de gebruiker voor beheersystemen.  

Social media


Communicatie over het interactieve platform zal via social media plaatsvinden. Syntens Innovatiecentrum helpt relaties met het beter ondernemen middels social media. Wim Heldens zal tijdens de introductiedag namens Syntens een presentatie geven over de invloed van social media op bedrijfsresultaten.

3D-scan methodiek

 


Met het interactieve platform wordt een nieuwe ontwikkeling in het beheer van de openbare ruimte geïntroduceerd. Cobra geoadviseurs is een voorbeeld van een aanverwante leverancier die naar nieuwe ontwikkelingen zoekt, en met deze ontwikkelingen ook beheersystemen raakt. Cobra ontwikkelde de 3D-scan methodiek, waarmee buitenruimte gedetailleerd in kaart wordt gebracht. Tijdens de introductiedag zal Joost Verhagen van Cobra geoadviseurs informatie geven over de toegevoegde waarde van deze methodiek in de openbare ruimte.

Klik hier voor het programma en de uitnodiging.

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

Utrecht zoekt ontwerpers voor nieuwe uitstraling elektriciteitshuisjes

23 apr om 08:38 uur

Utrecht start een ontwerpwedstrijd voor een nieuwe uitstraling van elektriciteitshuisjes in de binnenstad. De…

Lees verder »
descriptionArtikel

In Singelpark Oldenzaal komen middeleeuwse stadsgeschiedenis en klimaatadaptatie samen

22 apr om 09:44 uur

Oldenzaal krijgt stap voor stap een binnenstad waarin je het verleden niet alleen ziet, maar ook echt ervaart.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Dien nu jouw sessievoorstel in voor MOVE24 2026

21 apr om 14:09 uur

Heb jij een inspirerend idee voor de toekomst van een beweegvriendelijk Nederland? Voor MOVE24 2026 kun je nu…

Lees verder »
descriptionArtikel

HolieMolie: goot die regenwater direct zichtbaar maakt

21 apr om 08:49 uur

Duurzaam waterbeheer stopt niet bij de grens van de openbare ruimte. Toch blijft het afkoppelen van regenwater…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe één groen schoolplein voor de hele stad verschil kan maken

20 apr om 08:21 uur

Een groen schoolplein lijkt een kleine ingreep, maar kan tegelijk hittestress verminderen, regenwater opvangen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ruimte voor water, ruimte voor verbeelding

17 apr om 09:25 uur

Herman Reezigt is stedenbouwkundige en partner bij BURO MA.AN. In deze column stelt hij de vraag hoe we opnieuw…

Lees verder »
descriptionArtikel

Alphen aan den Rijn meet tien jaar lang hoe groen binnenstad afkoelt

16 apr om 09:05 uur

Alphen aan den Rijn wil de binnenstad op hete dagen 8 tot 10 graden koeler maken door fors te vergroenen.…

Lees verder »
flash_onNieuws

Alkmaar finalist World Green City Awards 2026

16 apr om 08:49 uur

Alkmaar is genomineerd voor de AIPH World Green City Awards 2026. Met de inzending Like Alkmaar behoort de stad…

Lees verder »