Interactief platform beheersystemen

woensdag 8 augustus 2012
timer 3 min
Ingenieursbureau Alfons Schuurmans presenteert op 20 september het eerste interactieve platform voor beheersystemen van de openbare ruimte. Het platform is een oplossing waar zowel gebruikers als leveranciers van beheersystemen hun kennis en praktijk kunnen koppelen. 

Interactief platform beheersystemen

Oplossing in interactief platform


Voor het beheer en gebruik van gegevens wordt door overheden gebruik gemaakt van beheersystemen. In de praktijk blijkt dat het niet eenvoudig is om een goede keuze te maken voor de aanschaf van het juiste beheersysteem. Onder aanbieders heerst veelal een gebrek aan objectiviteit en onderlinge samenwerking, waardoor de markt als ondoorzichtig en gebruiksonvriendelijk wordt ervaren. Ingenieursbureau Alfons Schuurmans denkt de oplossing te hebben gevonden in het interactieve platform.

Werking van het platform


Ingenieursbureau Alfons Schuurmans is een Nederlands advies- en ingenieursbureau waar het beheer van de Openbare Ruimte, inclusief groen, weg en verlichting centraal staat. Het platform heeft als doel het delen van kennis en informatie. Het interactieve podium zal gebruiksvriendelijk en eenvoudig voor iedereen toegankelijk zijn. Gebruikers en beheerders leveren informatie aan, waarna deze gegevens aan elkaar gekoppeld worden. Hierdoor ontstaat een netwerk waar beheerders, gebruikers en zoekers veel voordeel van kunnen hebben. Het beheer zal door de gebruiker en/of leverancier zelf plaatsvinden.

Wat komt er in het platform?


Door de aangeleverde informatie van gebruikers en beheerders komt alle informatie over beheersystemen op één plaats en is alle informatie per vakdiscipline beschikbaar. Daarnaast zal er in het interactieve platform informatie te vinden zijn over de kenmerken van beheersystemen en leveranciers, maar kan men ook alle verschillende beheersystemen per leverancier overzichtelijk op zoeken. Gebruikers van een leverancier of beheersysteem kunnen op het platform hun ervaringen en beoordeling kwijt, waardoor de gebruiker niet alleen vindt wat hij zoekt, maar ook kennis maakt met andere gebruikerservaringen. Hierdoor ontstaat een beeld van zowel hoe men slim met systemen om kan gaan als de wensen van de gebruiker voor beheersystemen.  

Social media


Communicatie over het interactieve platform zal via social media plaatsvinden. Syntens Innovatiecentrum helpt relaties met het beter ondernemen middels social media. Wim Heldens zal tijdens de introductiedag namens Syntens een presentatie geven over de invloed van social media op bedrijfsresultaten.

3D-scan methodiek

 


Met het interactieve platform wordt een nieuwe ontwikkeling in het beheer van de openbare ruimte geïntroduceerd. Cobra geoadviseurs is een voorbeeld van een aanverwante leverancier die naar nieuwe ontwikkelingen zoekt, en met deze ontwikkelingen ook beheersystemen raakt. Cobra ontwikkelde de 3D-scan methodiek, waarmee buitenruimte gedetailleerd in kaart wordt gebracht. Tijdens de introductiedag zal Joost Verhagen van Cobra geoadviseurs informatie geven over de toegevoegde waarde van deze methodiek in de openbare ruimte.

Klik hier voor het programma en de uitnodiging.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
descriptionArtikel

NPDW introduceert Inspiratiegids Duurzame Bestrating

7 nov om 08:35 uur

Steden en dorpen willen de openbare ruimte groener, duurzamer en circulair inrichten. Om ontwerpers, gemeenten…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van speeltoestel naar speelplek: hoe de openbare ruimte meer betekenis kan krijgen

4 nov om 11:49 uur

De inrichting van de openbare ruimte moet en kan echt beter, meent stedenbouwkundige Arie Stobbe van Speelplan…

Lees verder »
descriptionArtikel

Geslaagde proef met warme asfaltrecyclingtrein in Almere

31 okt om 08:58 uur

Het ligt misschien niet voor de hand om via Argentinië en Tsjechië af te reizen naar de Gooimeerdijk-Oost in…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vooruitkijken loont, zeker als het gaat om toegankelijkheid

29 okt om 13:37 uur

Bij het ontwerpen en inrichten van de openbare ruimte komt veel kijken. Er spelen talloze belangen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bodemgezondheidsindex helpt Amsterdam bij begrijpen en verbeteren stadsbodem

20 okt om 09:34 uur

De bodem is een cruciaal element voor het functioneren van ecosystemen. Ook in urbane gebieden in relatie tot…

Lees verder »
descriptionArtikel

Technisch probleem leidt tot complete metamorfose van Bagijnhof Delft

6 okt om 10:07 uur

Wat ooit een stenig en waterrijk zorgenkind was, is veranderd in een groene en levendige plek waar bewoners…

Lees verder »
flash_onNieuws

Met nieuwe machine bestrijdt Rotterdam de Japanse duizendknoop

22 sep om 10:57 uur

Rotterdam test een nieuwe machine om de overlast van de Japanse duizendknoop tegen te gaan. De plant wordt…

Lees verder »