Luchtbellenscherm zuivert Amsterdamse grachten

vrijdag 8 november 2019
timer 2 min
Amsterdam beschikt nu over de eerste Bubble Barrier in de stad, geplaatst in het Westerdok. Het is een luchtbellenscherm dat klein, zwevend plastic uit het water haalt. Hierdoor kan dit plastic niet meer in de Noordzee terecht komen.

Plasticdeeltjes zijn nog te vaak terug te vinden in de natuur. Dieren eten het op en het komt terecht in het drinkwater. Het is dus schadelijk voor milieu, dieren en mensen. Boten van Waternet schepen per dag zo'n 3500 kilo afval uit het Amsterdamse water. Veel afval hiervan is plastic, dat op of direct onder het wateroppervlak blijft drijven. Jaarlijks gaat het om zo'n 42000 kilogram.

De hele dag door zuiveren

Voor dat kleinere drijvende plastic is nu een oplossing gevonden: de Bubble Barrier. Dit scherm werkt 24/7 en is niet hinderlijk voor scheepvaart en vissen. Door dit luchtbellenscherm verdwijnt het kleine plastic van het wateroppervlak en blijft het water mooi schoon. Het scherm is de afgelopen jaren uitvoerig getest. 


Het plastic dat via het luchtbellenscherm wordt opgevangen, wordt naderhand onderzocht: waar komt het vandaan en hoe gevaarlijk is het? In de hoofdstad is nu een onderzoek gaande dat het effect van de Bubble Barrier test op nog kleinere stukjes plastic. Bekijk hieronder de werking van het scherm in een interessante video. 

 

 

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Vernieuwd Lage Bergse Bos verbindt natuur en recreatie

1 jun om 08:44 uur

Het Lage Bergse Bos is een populair recreatiegebied bij Rotterdam, met afwisseling van bos, open weides en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Brede coalitie vraagt om landelijke groennormen voor hittebestendige steden

17 jun om 10:01 uur

Een groeiende coalitie van maatschappelijke organisaties roept de minister van VRO op tot wettelijk verankerde…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gemeenten versnellen samen naar een circulaire openbare ruimte

21 mei om 13:47 uur

Wat betekent het om als gemeente echt samen te leren en versnellen in de transitie naar een circulaire openbare…

Lees verder »
descriptionArtikel

Wat Nijmegen leert van vier jaar duizend bomen planten

12 mei om 10:41 uur

Duizend extra bomen per jaar planten in een bestaande stad klinkt overzichtelijk, maar blijkt in de praktijk…

Lees verder »
descriptionArtikel

Publicatie Groen op de Balans pleit voor nieuwe collectiviteit rond stedelijk groen

7 mei om 11:11 uur

Hoewel het belang van groene openbare ruimte wetenschappelijk ruimschoots is aangetoond, blijft groen in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ecologisch bermbeheer groeit snel, maar vraagt om slimme samenwerking

5 mei om 10:34 uur

Kilometers bermen vol bloemen, insecten en leven: het klinkt eenvoudig, maar de praktijk is weerbarstiger.…

Lees verder »
descriptionArtikel

'Water dat je ziet, is water dat je begrijpt'

30 apr om 10:18 uur
Hans Roelofs werkt als adviseur stedelijk water en klimaatadaptatie dagelijks aan toekomstbestendige…
Lees verder »
descriptionArtikel

Zuid-Holland en The Green Village maken biodiversiteit in de stad meetbaar

29 apr om 10:37 uur

Hoe maak je van biodiversiteit in stedelijk gebied iets dat niet alleen wordt nagestreefd, maar ook aantoonbaar…

Lees verder »