Mechelen krijgt nieuw groen woongebied

woensdag 13 mei 2020
timer 1 min
Op het terrein van het voormalig AZ Sint-Maarten in het Belgische Mechelen komt een nieuw woongebied, genaamd 'Maarten'. Op het terrein van circa 10.000 m2 komt een nieuw buurtpark en een verkeersvrije beweegvriendelijke leefstraat naar een ontwerp van OKRA Architecten.

Het groene woongebied ligt in het centrum van Mechelen, op zo'n 500 meter afstand van de historische binnenstad. Door de transformatie naar woongebied komt de locatie op nieuw tot leven. Het is een uitgelezen kans om de locatie om te vormen tot actieve en groene stadsruimte waar iedereen kan wandelen, ontspannen, werken en wonen. Centraal in de ontwikkeling is een nieuw buurtpark. Verder wordt in het gebied een autovrije leefstraat gerealiseerd waar duurzame stadsontwikkeling hand in hand gaat met spelen en ontmoeten. 


Het woongebied wordt klimaatadaptief ingericht als groene openbare ruimte met veel variatie in de beplanting en wadi's, wat bijdraagt aan de stedelijke biodiversiteit. De groene ruimtes staan in contact met andere groene plekken en lijnen, zoals de Leuvense Vaart. Ontharding en extra buffers voor regenwater zijn belangrijke uitgangspunten in het ontwerp. 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Furns: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 08:36 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe toegankelijk is het winkelcentrum in uw gemeente?

4 mei om 09:16 uur

In de rubriek Platform Toegankelijkheid belicht Denise Janmaat, directeur van het Nederlands Instituut voor…

Lees verder »
descriptionArtikel

'Water dat je ziet, is water dat je begrijpt'

30 apr om 10:18 uur
Hans Roelofs werkt als adviseur stedelijk water en klimaatadaptatie dagelijks aan toekomstbestendige…
Lees verder »
descriptionArtikel

Zuid-Holland en The Green Village maken biodiversiteit in de stad meetbaar

29 apr om 10:37 uur

Hoe maak je van biodiversiteit in stedelijk gebied iets dat niet alleen wordt nagestreefd, maar ook aantoonbaar…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zo ontwikkelde Den Haag samen met de markt een armaturenfamilie

28 apr om 08:19 uur

Den Haag krijgt een herkenbare eigen armaturenfamilie en koos daarvoor niet de gebaande aanbestedingsroute. De…

Lees verder »
descriptionArtikel

Onzichtbare verkoeling langs de Nieuwe Mark

24 apr om 09:10 uur

De heringerichte Nieuwe Mark in Breda krijgt een bijzondere toevoeging: een vrijwel onzichtbaar…

Lees verder »
flash_onNieuws

Utrecht zoekt ontwerpers voor nieuwe uitstraling elektriciteitshuisjes

23 apr om 08:38 uur

Utrecht start een ontwerpwedstrijd voor een nieuwe uitstraling van elektriciteitshuisjes in de binnenstad. De…

Lees verder »
descriptionArtikel

In Singelpark Oldenzaal komen middeleeuwse stadsgeschiedenis en klimaatadaptatie samen

22 apr om 09:44 uur

Oldenzaal krijgt stap voor stap een binnenstad waarin je het verleden niet alleen ziet, maar ook echt ervaart.…

Lees verder »