Miljoeneninvestering voor klimaatadaptatie in Overijssel

donderdag 1 april 2021
timer 2 min
De provincie Overijssel gaat extra investeren in projecten om hitte, droogte en wateroverlast in de provincie tegen te gaan. Tot en met 2023 gaat het onder andere om een subsidieregeling voor gemeenten en waterschappen. Provinciale Staten van Overijssel hebben ingestemd met het voorstel om hier 8,75 miljoen euro in te investeren.

Naast een extra bijdrage voor de waterschappen steunt de provincie ook projecten van gemeenten die Overijssel klimaatbestendiger maken. Overijssel is vanuit het Deltaprogramma Ruimtelijke Adaptatie opgedeeld in vier zogeheten werkregio’s die aan de slag zijn met aanpassingen rondom de klimaatverandering. De provincie financiert 20 procent van de maatregelen die in de werkregio’s worden opgevoerd.

Gedeputeerde Staten stellen verder voor om een bedrag van 2,25 miljoen euro te reserveren voor de subsidieregeling Klimaatadaptatie. Deze regeling is op 1 februari 2021 in werking getreden. De provincie wil met deze subsidieregeling inzetten op haalbaarheidsonderzoeken, procesondersteuning en fysieke maatregelen die bijdragen aan het oplossen van problemen rondom hitte, droogte en wateroverlast. Ook wordt gedacht aan projecten die bijdragen aan de verdere bewustwording van ondernemers en inwoners in Overijssel. De provincie wil een vliegwiel op gang brengen waarbij projecten als inspiratie dienen voor anderen. Denk daarbij aan het klimaatadaptief inrichten van schoolpleinen en dorpspleinen maar ook aan het innovatief inrichten van gasloze wijken in onze provincie.

Daarnaast wil het provinciebestuur investeren in pilots die bijdragen aan het oplossen van problemen rondom hitte, droogte en wateroverlast. Ook komt er cofinanciering voor verduurzaming van bedrijventerreinen en de ontwikkeling van bijvoorbeeld proeftuinen in de Climate Campus.

Bron: Provincie Overijssel

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »

Grijs en groen in harmonie? Het kan met NCB stenen van MBI

16 sep om 14:40 uur

NCB (New City Basic) stenen zijn waterpasserende straatstenen met een open ruimte tot maar liefst 40 procent.…

Lees verder »

Sterk, stijlvol en efficiënt: Afvalbak Lixo

16 sep om 14:38 uur

De Lixo afvalbakken van Erdi bieden een duurzame en praktische oplossing voor afvalverwerking in openbare…

Lees verder »

Rots Maatwerk: bijzondere fonteinen, unieke waterprojecten én meer

16 sep om 14:28 uur

Rots Maatwerk is specialist in kwalitatief maatwerk voor de openbare ruimte. Wij zijn uw betrouwbare partner…

Lees verder »

Met zelf persende prullenbak tilt Waste Vision afvalinzameling naar nog hoger niveau

16 sep om 14:26 uur

Waste Vision maakt afvalinzameling slimmer, efficiënter en duurzamer. Met de Waste Vision Suite-software kunnen…

Lees verder »

Citygie is terug! Concreet. Duurzaam. Inclusief.

16 sep om 14:13 uur

Voor het tweede jaar op rij is Citygie aanwezig op de Vakbeurs Openbare Ruimte in Utrecht. Citygie…

Lees verder »

Herinrichting centrum Dinxperlo: Groen moet groen blijven!

16 sep om 14:08 uur

Het centrum van Dinxperlo is vernieuwd tot een toekomstbestendige, groene verblijfsplek. Waar eerst een…

Lees verder »

Marktstroom.nl: moderne energievoorziening voor markten en evenementen

16 sep om 14:06 uur

Marktstroom.nl staat synoniem voor innovatie en efficiëntie in de energievoorziening voor openbare ruimtes. Met…

Lees verder »