Mooi afval scheiden buitenshuis met de Oval PMD

donderdag 22 oktober 2015
timer 3 min
Een drietal trends op het gebied van afval in de openbare ruimte zetten het Nederlanse Ecobin aan tot het ontwerpen van een nieuwe afvalbak voor de buitenruimte: de Oval PMD.

De trends: allereerst de mogelijkheid om de afvalfractie Plastic tegenwoordig samen met Metaal en Drankkartons als PMD aan te bieden bij de afvalverwerkende bedrijven en daarop volop door gemeenten wordt ingespeeld. Ten tweede de toenemende aandacht voor de total cost of ownership van elk object, waarbij met name na de aanschaf de grootste kosten blijken te liggen. En ten derde de ontwikkeling dat van veel afvalbakken in de buitenruimte naar ‘minder maar beter en groter’ wordt gegaan.
 

Efficiënt scheiden - keuze voor twee stromen

Met elk van voornoemde trends is bij de nieuwe Oval PMD rekening gehouden. Ecobin heeft - na klankbording met gemeenten en specialisten – geconcludeerd dat het juist in binnensteden het meest efficiënt is om te kiezen voor scheiding van de twee meest relevante stromen: PMD en Restafval. Waar in testgemeenten ook voor papier nog een aparte bak werd geplaatst, blijkt die stroom in de buitenruimte vaak te vervuild om door de afvalbedrijven geaccepteerd te kunnen worden.
 

Duurzaam scheiden - oersterk, lange levensduur, made in Holland

Voor wat betreft de total cost of ownership zal de Oval PMD een verstandige aanschaf zijn. De in RVS vervaardigde afvalscheidingsbak blijft vrij van roest, is vandaal-proof en kent tevens een langere afschrijvingsperiode. De ecologische footprint is door materiaalkeuze en productie in Nederland als verantwoord te kwalificeren.
 

Slim scheiden - fors volume, makkelijke handling

De operationele kosten van de Oval PMD zijn lager dan bij de gemiddelde afvalbak; niet alleen omdat de binnenbakken (of zakken) beide door elk van de twee deuren uit te nemen zijn, maar vooral vanwege het volume van ruim 170 liter. De Oval PMD hoeft daardoor minder vaak geleegd te worden. Binnenkort kan een vulgraadsensor en beheersapplicatie meegeleverd worden waardoor mensen en materieel uitgekiend kunnen worden ingezet.
 

Mooi scheiden - fraai design, optioneel als reclamedrager

Maar ook de esthetiek en het ruimtebeslag spelen een rol. De Oval PMD oogt door zijn ovale vorm elegant en straalt kwaliteit uit. De twee deuren kunnen bovendien als geïntegreerde reclame- of informatiedrager worden uitgevoerd. Dit geeft de gemeente zowel de mogelijkheid om informatie (bijvoorbeeld over afvalscheiding) te geven aan het publiek, als de aanschafkosten terug te verdienen door een exploitatiecontract met Ecobin aan te gaan.
 

Bezoek voor verdere informatie over de Oval PMD de website ecobin.nl.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
descriptionArtikel

Piketpaaltjes slaan op weg naar circulaire lichtmasten in Amsterdam

17 jun om 15:25 uur

Naar voren struikelen. Zo omschrijft Hans van Bakel van de gemeente Amsterdam zijn stappen om het areaal van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Het onderschatte potentieel van schoolpleinen

5 jun om 08:00 uur

Schoolpleinen worden vaak alleen gebruikt voor spelende kinderen, maar ze bieden veel meer mogelijkheden. Ze…

Lees verder »
descriptionArtikel

Innovatieve verkeersmonitoring met Zebra-Safe

3 jun om 08:00 uur

Traffic Care, al zestien jaar actief in het verbeteren van verkeersveiligheid, zet met hun Zebra-Safe…

Lees verder »

Samen sterk voor duurzame buitenruimte

20 mei om 13:36 uur

GroundLevel en MeierGuss slaan de handen ineen: vanaf nu is GroundLevel de officiële distributeur van de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Meer groen op hoogte: plantenbak en balustrade in één

6 mei om 10:04 uur

In stedelijke omgevingen wordt ruimte steeds schaarser, terwijl de behoefte aan groen juist toeneemt. FURNS…

Lees verder »
descriptionArtikel

Mijn Plek: Het Koopmansplein in Assen

24 apr om 08:46 uur

Diane Schepers draagt vanuit haar functie als adviseur klimaatadaptatie, riolering en stedelijk water al…

Lees verder »
flash_onNieuws

Klimaatadaptieve stad begint in eigen tuin

16 apr om 12:10 uur

Oldenzaal wil groener worden en roept inwoners op om mee te doen. Met de Groenblauwe Tuinsubsidie kunnen…

Lees verder »