Nieuw hart voor Erasmus Universiteit Rotterdam

maandag 11 augustus 2014
timer 3 min
Tot 2010 was de campus bij het Erasmus Universiteit Rotterdam (EUR) niet meer dan een verzameling van gebouwen, entrees en parkeerplaatsen. Om de groei voor de toekomst te accommoderen en de campus een nieuw hart te geven heeft het terrein een nieuwe autoluwe en lommerrijke structuur gekregen.


Juurlink Geluk heeft het ontwerp gemaakt voor de herinrichting die is opgebouwd uit een parkachtig en stedelijk deel, twee nieuwe centrale entrees en een monumentale ontsluitingsstructuur in de vorm en een assenkruis. Juurlink Geluk en Studio Sputnik wonnen met hun visie op campus Woudestein de prijsvraag uitgeschreven door de Erasmus Universiteit. De eerste bouwfase is gedeeltelijk gereed met voltooiing medio 2018. Het gehele plan zal uiteindelijk in 2035 gereed moeten zijn.


Fysieke verschijning aansluiten bij imago

De ambitie van het plan is dat in 2013, ten tijde van het honderdjarige bestaan van de universiteit, de fysieke verschijning van de universiteit aansluit bij het imago. Hiervoor zijn de eerste inrichtingsprojecten afgerond. Industrielicht B.V. is samen met Juurlink Geluk verantwoordelijk voor het verlichtingsplan. De verlichting op de Plaza is gerealiseerd met Sill schijnwerpers type 021 die op verschillende hoogten rond aluminium designmasten zijn gepositioneerd. Voor het belichten van de groenpartijen zijn Hess Ravenna LED grondspots in de plantenbakken aangebracht terwijl de zitelementen zijn verlicht met Hess Residenza LED lichtzuilen.


Vijver en brug

Deelproject ‘t Hart is opgebouwd rond een vijverpartij. Ook hier zijn de bomen rond de vijver aangelicht met Hess Ravenna grondspots en zijn de wandelpaden verlicht met Hess Residenza lichtzuilen. De ontwerpers hebben de lage RVS railingen op de gebogen brug over de vijver een speciaal effect gegeven door ze laten voorzien van Wila Led Pucks waardoor voetgangers in het donker over het water worden geleid. Als tweede onderdeel van deze fase is de Institutenlaan voorzien van Hess Residenza lichtzuilen met led voor de functionele verlichting en grondspots met led om de oversteek van gebouw H van onderaf aan te lichten.


Vandaalbestendig

Naast het grootschalige project van Juurlink Geluk heeft Industrielicht voor de facilitaire dienst van Erasmus Universiteit Rotterdam nieuwe verlichting geleverd rondom het nieuwe terras tussen gebouwen H, C en A. Hier zijn Securlite Titan LED vandaalbestendige IK10 armaturen toegepast bij de trapopgangen en in de ballasters van de leuningen. Onder de loopbrug tussen gebouw H en C zijn Norka Marburg vandaalbestendige LED armaturen toegepast. De verlichtingscombinaties met opalen bollen van Leipziger Leuchten dragen bij aan een bijzondere afwerking rond de binnen vijver.

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

Derde magazine Ruimte voor Bewegen van 2025 is live!

18 dec om 09:12 uur

De nieuwe editie van Ruimte voor Bewegen is gepubliceerd. In dit digitale magazine staat de inrichting van de…

Lees verder »
flash_onNieuws

RIVM publiceert vuistregels voor inrichten gezonde leefomgeving

18 dec om 08:00 uur

Voor zaken als bewegen, groen en ontmoeten ontbreken harde ruimtelijke normen, wat hun positie in beleid en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Onderzoek brengt hindernissen én aanbevelingen om in openbare ruimte te bewegen in kaart

15 dec om 08:30 uur

Hoe beweegvriendelijk is de Nederlandse openbare ruimte eigenlijk? Het Mulier Instituut onderzocht in opdracht…

Lees verder »
descriptionArtikel

Huiskamer van de stad verlicht én beveiligd met armatuur Talo

8 dec om 09:15 uur

Het Stadsplein in Capelle aan den IJssel wordt omgebouwd tot een centrale ontmoetingsplek met winkels,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuw dorpshart Haamstede nodigt uit tot verblijven

1 dec om 07:53 uur

Waar auto’s ooit de toon zetten, klopt nu een dorpshart dat mensen vasthoudt. Met een lange adem, een breed…

Lees verder »
descriptionArtikel

De beweegvriendelijke openbare ruimte: sporten, ontmoeten en verbinden ineen

26 nov om 09:21 uur

Nederland staat voor een uitdaging: hoe houden we onze openbare ruimte beweegvriendelijk, toegankelijk en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Slimme straatverlichting die automatisch dimt én van kleur verandert

24 nov om 11:47 uur

Lightronics introduceert LED2WELL Flex, ontwikkeld om met één lichtoplossing te kunnen wisselen van…

Lees verder »
descriptionArtikel

De kracht van Park Lingezegen

24 nov om 09:36 uur

Een plek waar natuur, cultuur, sport, spelen en bewegen samenkomen. Dat is Park Lingezegen, een uitgestrekt…

Lees verder »