Omgevingsvisie gemeente Assen; groen, toegankelijk, ontspannen en veilig

woensdag 14 april 2021
timer 2 min
Het college van B&W van de gemeente Assen heeft de Omgevingsvisie 2040 gepresenteerd. Het doel is om wat Assen nu al mooi en aantrekkelijk maakt, te behouden en te verstreken en tegelijkertijd in te spelen op nieuwe opgaven en kansen.

Bij nieuwe opgaven moet gedacht worden aan verduurzaming en klimaatadaptatie en het vitaal houden van het centrum. "Aan deze opgaven wil het college werken door de stad nog groener te maken, verbindingen tussen (woon)wijken te verbeteren en meer en mooier ruimte te geven aan voetgangers en fietsers", zo klinkt het vanuit de gemeente. Daarnaast wil de gemeente Assen verouderde en versleten plekken in de stad opknappen of er nieuwe invulling aan geven, zoals in het centrum en het Havenkwartier.

Verantwoordelijk wethouder Karin Dekker zegt over de Omgevingsvisie: "De sterke groei van de achterliggende decennia is voorbij. Dat betekent dat we ons nu kunnen focussen op de kwaliteit van de bestaande stad. In de omgevingsvisie beschrijven we wat we voor ogen hebben; een stad met alles wat je van een provinciehoofdstad mag verwachten, en tegelijkertijd met de kwaliteiten die zo bij Assen passen: groen, toegankelijk, ontspannen en veilig. Er hebben al veel mensen over de nieuwe visie meegedacht, nu zijn wij benieuwd wat de inwoners van Assen ervan vinden." 

Inwoners van Assen worden opgeroepen om hun mening te geven over de Omgevingsvisie 2040. 

Bron: gemeente Assen

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Stijlvol pauzeren bij The Wall Utrecht: een buitenbank op maat

14 okt om 10:03 uur

Langs de A2 staat een gebouw dat zich niet laat negeren: The Wall Utrecht. Felrood, uitgesproken en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Slimmer bestraten met mechanische verwerking van straatbakstenen

13 okt om 10:00 uur

Mechanisch bestraten wordt steeds vaker de standaard in de openbare ruimte. Deze verwerkingsmethode is…

Lees verder »
descriptionArtikel

BUCH Bewust maakt circulariteit concreet

13 okt om 09:00 uur

Circulaire economie is een vertrouwd begrip, maar de vertaling naar de praktijk blijft weerbarstig. De BUCH-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van ontwerp tot plaatsing: maatwerkpergola voor het Theo van Goghpark

12 okt om 08:55 uur

In het Theo van Goghpark op IJburg is een nieuwe inclusieve speelplaats gerealiseerd, waarin verschillende…

Lees verder »
descriptionArtikel

Als de stad niet breder kan, moet het groen de gevel op

9 okt om 08:06 uur

De stad wordt dichter, warmer en drukker, en de vraag naar groen groeit mee: voor verkoeling, biodiversiteit en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Arendsplein in Oosterhout: gewaagde keuze levert plein op dat voelt als eigen tuin

8 okt om 10:00 uur

Miriam Kierkels-Stoop werkt al zeventien jaar bij de gemeente Oosterhout, waar ze al tijdens haar hbo-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Uniforme uitstraling voor BRT-haltes in provincie Utrecht

7 okt om 10:00 uur

Met de start van de nieuwe OV-concessie in de regio Utrecht is het Bus Rapid Transit-netwerk (BRT) verder…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe integreer je beweegvriendelijkheid in de herontwikkeling van naoorlogse wijken?

6 okt om 10:00 uur

Veel naoorlogse wijken staan de komende jaren voor een ingrijpende transformatie. Opgaven op het gebied van…

Lees verder »