Haarlem investeert in beweegvriendelijke openbare ruimte

dinsdag 18 februari 2025

Foto: Arman Ramzi

De gemeente Haarlem zet in op een beweegvriendelijke stad door extra ruimte te creëren voor sport en ontmoeting in de openbare ruimte. Met nieuwe urban sportlocaties en verbeterde faciliteiten wordt ingespeeld op de groeiende behoefte aan laagdrempelige sportplekken voor jong en oud.

Bron: Gemeente Haarlem

Openbare ruimte als sport- en ontmoetingsplek

Steeds meer inwoners van Haarlem sporten buiten verenigingsverband. Het aantal mensen dat kiest voor activiteiten zoals wandelen, hardlopen, skaten en calisthenics is de afgelopen jaren gestegen van 17% naar 25%. Om aan deze vraag te voldoen, werkt de gemeente aan multifunctionele sportplekken die sport, spel en ontmoeting samenbrengen.

Twee nieuwe sportlocaties in ontwikkeling

Binnenkort worden twee nieuwe sportplekken gerealiseerd: het vernieuwde Skatepark 't Landje aan de Zijlweg-West en een Johan Cruijff Court bij het Roosje Vospad. Bij de herinrichting van het skatepark worden skaters en graffiti-artiesten betrokken om een plek te creëren die past bij de beleving en wensen van de gebruikers.

Investeren in een toekomstbestendige stad

De gemeente Haarlem benadrukt het belang van toegankelijke en inclusieve openbare ruimte. Wethouder Eva de Raadt licht toe: “We willen dat alle Haarlemmers kunnen sporten en bewegen, ongeacht leeftijd of achtergrond. Een goed ingerichte openbare ruimte draagt daaraan bij.”

Op 6 maart 2025 bespreekt de gemeentelijke commissie het voorstel, waarna de gemeenteraad op 27 maart een definitief besluit neemt. Met deze plannen werkt Haarlem aan een stad waarin de openbare ruimte uitnodigt tot beweging, ontmoeting en sociale verbinding.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
descriptionArtikel

NPDW introduceert Inspiratiegids Duurzame Bestrating

7 nov om 08:35 uur

Steden en dorpen willen de openbare ruimte groener, duurzamer en circulair inrichten. Om ontwerpers, gemeenten…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van speeltoestel naar speelplek: hoe de openbare ruimte meer betekenis kan krijgen

4 nov om 11:49 uur

De inrichting van de openbare ruimte moet en kan echt beter, meent stedenbouwkundige Arie Stobbe van Speelplan…

Lees verder »
descriptionArtikel

Geslaagde proef met warme asfaltrecyclingtrein in Almere

31 okt om 08:58 uur

Het ligt misschien niet voor de hand om via Argentinië en Tsjechië af te reizen naar de Gooimeerdijk-Oost in…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vooruitkijken loont, zeker als het gaat om toegankelijkheid

29 okt om 13:37 uur

Bij het ontwerpen en inrichten van de openbare ruimte komt veel kijken. Er spelen talloze belangen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Middelburg geeft openbare ruimte een nieuwe ziel

27 okt om 09:55 uur

Hoe ziet de openbare ruimte van de toekomst eruit? In Middelburg draait het antwoord hierop niet alleen om…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bodemgezondheidsindex helpt Amsterdam bij begrijpen en verbeteren stadsbodem

20 okt om 09:34 uur

De bodem is een cruciaal element voor het functioneren van ecosystemen. Ook in urbane gebieden in relatie tot…

Lees verder »
descriptionArtikel

Technisch probleem leidt tot complete metamorfose van Bagijnhof Delft

6 okt om 10:07 uur

Wat ooit een stenig en waterrijk zorgenkind was, is veranderd in een groene en levendige plek waar bewoners…

Lees verder »