Haarlem investeert in beweegvriendelijke openbare ruimte

dinsdag 18 februari 2025

Foto: Arman Ramzi

De gemeente Haarlem zet in op een beweegvriendelijke stad door extra ruimte te creëren voor sport en ontmoeting in de openbare ruimte. Met nieuwe urban sportlocaties en verbeterde faciliteiten wordt ingespeeld op de groeiende behoefte aan laagdrempelige sportplekken voor jong en oud.

Bron: Gemeente Haarlem

Openbare ruimte als sport- en ontmoetingsplek

Steeds meer inwoners van Haarlem sporten buiten verenigingsverband. Het aantal mensen dat kiest voor activiteiten zoals wandelen, hardlopen, skaten en calisthenics is de afgelopen jaren gestegen van 17% naar 25%. Om aan deze vraag te voldoen, werkt de gemeente aan multifunctionele sportplekken die sport, spel en ontmoeting samenbrengen.

Twee nieuwe sportlocaties in ontwikkeling

Binnenkort worden twee nieuwe sportplekken gerealiseerd: het vernieuwde Skatepark 't Landje aan de Zijlweg-West en een Johan Cruijff Court bij het Roosje Vospad. Bij de herinrichting van het skatepark worden skaters en graffiti-artiesten betrokken om een plek te creëren die past bij de beleving en wensen van de gebruikers.

Investeren in een toekomstbestendige stad

De gemeente Haarlem benadrukt het belang van toegankelijke en inclusieve openbare ruimte. Wethouder Eva de Raadt licht toe: “We willen dat alle Haarlemmers kunnen sporten en bewegen, ongeacht leeftijd of achtergrond. Een goed ingerichte openbare ruimte draagt daaraan bij.”

Op 6 maart 2025 bespreekt de gemeentelijke commissie het voorstel, waarna de gemeenteraad op 27 maart een definitief besluit neemt. Met deze plannen werkt Haarlem aan een stad waarin de openbare ruimte uitnodigt tot beweging, ontmoeting en sociale verbinding.

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

Sport en bewegen als vast onderdeel van ruimtelijke ordening

10 apr om 09:01 uur

Sport, bewegen en spelen krijgen een formele plek in de ruimtelijke ordening. Met de instemming van de Tweede…

Lees verder »
descriptionArtikel

Arnhem maakt serieus werk van klimaatadaptatie

10 apr om 08:25 uur

Toen na een extreme regenbui in 2014 zelfs roeibootjes door Arnhemse straten voeren, werd één ding duidelijk:…

Lees verder »
eee
descriptionArtikel

Young professional in de openbare ruimte: Nina Zandbergen

9 apr om 12:00 uur
Ook in de openbare ruimte is de zoektocht naar een nieuwe generatie gaande. Straatbeeld geeft ter inspiratie in…
Lees verder »
descriptionArtikel

Verkeersveilige schoolomgevingen vragen om meer dan een drempel

9 apr om 11:26 uur

Hoe richt je een schoolomgeving zo in dat kinderen zich veilig kunnen verplaatsen én gedrag daadwerkelijk…

Lees verder »
descriptionArtikel

Meer bomen én kabels: zo houd je de ondergrond in balans

7 apr om 09:00 uur

De ondergrond raakt steeds voller. Gemeenten willen meer bomen voor klimaatadaptatie en leefkwaliteit, terwijl…

Lees verder »
descriptionArtikel

Amersfoort laat bomen meegroeien met de stad

1 apr om 10:08 uur

Amersfoort is een groene en boomrijke stad en wil dat graag zo houden. In de vernieuwde Bomenleidraad laat de…

Lees verder »
flash_onNieuws

SlimCirculair geeft antwoord op circulaire uitdagingen in de openbare ruimte

1 apr om 09:24 uur

Hoe maak je de openbare ruimte écht circulair en duurzaam? Gemeenten, waterschappen en provincies zoeken…

Lees verder »
descriptionArtikel

Modulair en circulair: nieuwe impuls voor groene gevels

30 mrt om 08:36 uur

Groene gevels zijn bezig aan een snelle opmars. Niet uit luxe, maar uit noodzaak: ruimte voor groen op…

Lees verder »