Op zoek naar de 50 mooiste plekken van Drenthe

maandag 4 maart 2019
timer 2 min
In Drenthe zijn er mooie plekken om buiten te spelen. Om zoveel mogelijk Drentenaren te stimuleren de buitenlucht op te zoeken, gaan IVN Noord, SportDrenthe, Kennislab BIOR Noord en Drenthe beweegt een lijst van de 50 mooiste plekken samenstellen.

Dit gebeurt in het kader van 50 jaar SportDrenthe, schrijft Hoogeveensche Courant. Om de 50 mooiste plekken bij elkaar te krijgen, heeft de organisatie hulp nodig van alle inwoners van Drenthe. Vanaf 11 maart kan iedereen een stem uitbrengen op zijn of haar favoriete plek. De jury kiest vervolgens een top 3. Het publiek kiest in juni een winnaar. De winnende locatie krijgt een fotoshoot op zijn of haar locatie.


Voor de ingestuurde locaties gelden een aantal criteria. Zo moet het gaan om een locatie in de openbare ruimte, in een dorp of stad of in de natuur. Hierbij kan gedacht worden aan speel- en sportplekken, schoolpleinen, speeltuinen en trapveldjes.


Een deskundige jury beoordeelt alle ingestuurde plekken en kiest begin mei een top 3. Van deze drie locaties wordt, in samenwerking met de inzender, een filmpje gemaakt. Vanaf 27 mei kan iedereen stemmen op het favoriete project. De stembussen sluiten op 2 juni. De uiteindelijke winnaar mag zijn of haar plek van de beste kant laten zien in een fotoshoot.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Straatbeeld op Vakbeurs Openbare Ruimte: kennisdelen door ontmoetingen en lezingen

16 sep om 08:35 uur

Op 23 en 24 september 2026 is het weer tijd voor de Vakbeurs Openbare Ruimte in de Utrechtse Jaarbeurs, dé…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vakbeurs Openbare Ruimte, exposanten uitgelicht: Fonroche Lighting, Storix, MBI, Faunus, TG Lining, Boom & Bonheur, DPS Delta, Buitenkast en ZonneBouwHekken

2 sep om 14:37 uur

Op 23 en 24 september vindt in de Utrechtse Jaarbeurs de Vakbeurs Openbare Ruimte plaats. Straatbeeld licht…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vakbeurs Openbare Ruimte, exposanten uitgelicht: Seijsener, Makita, Bosch Beton, Mastscan, Streetlife, Ruimtemakers, Velosolutions en Speelplan

2 sep om 13:52 uur

Op 23 en 24 september vindt in de Utrechtse Jaarbeurs de Vakbeurs Openbare Ruimte plaats. Straatbeeld licht…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vakbeurs Openbare Ruimte, exposanten uitgelicht: Struyk, Rots Maatwerk, Inter Design, Roelofs, Schréder, Vandersanden, VélopA en Green2Grow

2 sep om 13:23 uur

Op 24 en 25 september vindt in de Utrechtse Jaarbeurs de Vakbeurs Openbare Ruimte plaats. Straatbeeld licht…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vakbeurs Openbare Ruimte, exposanten uitgelicht: Furns, Lightronics, Erdi, Fedu Opleidingen, ACO, Het Plein, Grijsen en Skelex

2 sep om 12:41 uur

Op 24 en 25 september vindt in de Utrechtse Jaarbeurs de Vakbeurs Openbare Ruimte plaats. Straatbeeld licht…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gemeenten zetten de voetganger steeds vaker op één, maar waar is de data?

23 sep om 11:05 uur

Steeds meer gemeenten omarmen het STOMP-principe en willen de voetganger centraal zetten. Toch ontbreekt vaak…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ruimtemakersindex maakt BOSS concreet en toepasbaar

22 sep om 15:00 uur

"In gelul kun je niet wonen." Met die uitspraak zette de Amsterdamse oud-wethouder Jan Schaeffer ooit…

Lees verder »
descriptionArtikel

Straatbeeld nummer 4 van 2026 verschenen

22 sep om 08:11 uur

Straatbeeld heeft weer een mooi magazine uitgebracht: Straatbeeld 4. Deze editie staat traditiegetrouw in het…

Lees verder »