Scholieren helpen bij herinrichting Stationsplein Weert

woensdag 12 juni 2019
timer 2 min
Op het Stationsplein en voor de appartementen van De Citadel in het Limburgse Weert zijn onlangs een aantal banken geplaatst als onderdeel van de herinrichting van dit gebied.

Scholieren van school Het Kwadrant werden betrokken bij de herinrichting en konden hiervoor ideeën aandragen, schrijft De Limburger. De scholieren kregen een opdracht mee om alvast mee aan de slag te gaan. Er moest zitgelegenheid en meer groen in het plan van de herinrichting opgenomen worden. 


Door middel van maquettes hebben de leerlingen hun ideeën laten zien. Een van de ideeën was om het groen te integreren in de zitbanken. Dit is terug te zien in de geplaatste banken. Door hun plaatsing vormen de banken een barrière tussen het Stationsplein en de Stationsstraat. Hiermee is het niet meer mogelijk het plein op te rijden en komt het de veiligheid ten goede. 


De banken die rondom De Citadel geplaatst zijn maken het onmogelijk dat er auto's geparkeerd worden. In het project is nog ruimte voor een kunstwerk, waar de leerlingen ook een aantal ideeën hebben geopperd. Zo stelde een groepje leerlingen kunstwerken in de vorm van vlaaipunten voor. Gemeente Weert heeft een prijsvraag uitstaan waaruit wordt bepaald wie het kunstwerk gaat maken. 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
descriptionArtikel

Meer groen op hoogte: plantenbak en balustrade in één

6 mei om 10:04 uur

In stedelijke omgevingen wordt ruimte steeds schaarser, terwijl de behoefte aan groen juist toeneemt. FURNS…

Lees verder »
flash_onNieuws

Eindhoven komt met concreet plan voor meer kunst in openbare ruimte

11 apr om 08:57 uur

Eindhoven wil kunst en cultuur een vaste plek geven in de openbare ruimte. In het nieuwe Actieplan Cultuur 2025…

Lees verder »
descriptionArtikel

Het meest duurzame verkeersbord heeft u al in uw bezit

8 apr om 09:31 uur

In 2030 heeft de Rijksoverheid 50 procent circulaire inkoop als doel. Dit betekent dat producten en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Een hoogwaardig stadsentree in Breda met aantrekkelijke verblijfsplekken

31 mrt om 09:59 uur

Kun je het schetsontwerp van een bank op de Stationslaan uitwerken, was de vraag van gemeente Breda. De…

Lees verder »

Levy: ik was een hek en ben nu een fietsenrek

26 mrt om 09:32 uur

Op de Nationale Klimaat Vakbeurs 2025, die plaatsvindt op 16 en 17 april in Expo Houten, presenteert Delta hun…

Lees verder »

Dakterrassen: groene oase in stedelijke omgeving

11 mrt om 08:55 uur

Dakterrassen winnen steeds meer terrein in de stedelijke omgeving. Ze bieden niet alleen extra buitenruimte,…

Lees verder »

Het voorjaar lonkt: samen genieten van de buitenruimte

3 feb om 14:27 uur

Met de eerste zonnestralen in aantocht, wordt de buitenruimte weer dé plek waar mensen samenkomen. Of het nu…

Lees verder »