Speelplaats Kerckebosch Zeist prikkelt fantasie

maandag 30 juli 2012
timer 2 min
De wijk Kerckebosch in Zeist vernieuwt. Het bijzondere ontwerp van de speeltoestellen van gerenommeerd architect Sybolt Meindertsma en het heuvellandschap van Buro Blad zijn een goede weerspiegeling van de ambitie voor de kwaliteit van de gehele wijkvernieuwing.

Speelplaats Kerckebosch Zeist prikkelt fantasie

Kegelhuisjes en vulkaan

Bureau Sybolt Meindertsma ontwierp voor de speelplaats Kerckebosch vijf bijzondere kegelhuizen en een vulkaan. Meindertsma legt uit: ”De vorm van de toestellen zijn voor kinderen herkenbaar als huisjes en een vulkaan, en prikkelen daarnaast ook volop hun fantasie. De vulkaan is van alle kanten te gebruiken. Van de zijkanten kan je roetsjen van de glijbaan, klauteren langs de rubberen mat of lekker uitrusten in de stoeltjes. De randen en de onderkant zijn ideaal om te klauteren. In het hart van de vulkaan is een ware ‘chillplek’. De houten huisjes nodigen uit om van alle kanten te bestormen, te ontdekken en verstoppertje te spelen”. De kegelhuisjes in Kerckebosch staan rondom de vulkaan tussen met grasbegroeide heuvels. 

Veel ruimte voor spelen

In het nieuwe Kerckebosch komt veel ruimte voor spelen. Naast de speelplek die nu wordt geopend komt er nog een grote gezamenlijke speelplaats. Op deze grotere speelplaats aan de rand van de nieuwe wijk kunnen iets oudere kinderen vrij uit spelen en van daaruit het bos verkennen. Elk van de zes buurten krijgt een eigen speelplek voor jongere kinderen, zodat zij veilig en dichtbij huis buiten kunnen spelen. Voor jongeren komt er een plek waar zij samen kunnen zijn. Sportverenigingen zijn dichtbij in de buurt. De speelplekken staan met elkaar in verbinding door een netwerk van paden. Het is de bedoeling om de kegelhuizen en de vulkaan in de toekomst te verplaatsen naar de nieuwe gezamenlijke speelplaats in de wijk.

Spelen en ontmoeten

Spelen leidt tot ontmoeten tussen kinderen onderling en ook ouders en grootouders. Vanuit dat perspectief heeft de provincie Utrecht een grote financiële bijdrage geleverd aan de bouw van deze speelvoorziening. Ook de lokale speeltuinvereniging BZO betaalde mee. De speelplaats is de eerste voorziening van een hele reeks speelplaatsen. Later in de ontwikkeling van Kerckebosch volgen er meer.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Inspirerende speelideeën in de beweegvriendelijke leefomgeving

21 nov om 09:36 uur

We vroegen enkele marktpartijen hun meest inspirerende speelidee van 2025 te sturen, een bijdrage aan de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Met een praktische tool maakt Apeldoorn de buitenruimte ook een fijne plek voor meiden

19 nov om 08:32 uur

Confronterend vond Linda Hooijer het. Dat eerder óók zij bij het ontwerpen van de buitenruimte onbedoeld de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van stadsplein naar speelplein: het Museumplein als plek voor iedereen

14 nov om 15:59 uur

Wat ooit een klassiek stadsplein was, is vandaag een levendige ontmoetingsplek waar generaties samenkomen.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Heeft jouw gemeente een hart? Speel dan mee met REstart!

14 nov om 15:25 uur

Veel goede speeltoestellen worden weggegooid. Kleine gemeenten hebben vaak een financiële uitdaging en kunnen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Onderzoek brengt hindernissen én aanbevelingen om in openbare ruimte te bewegen in kaart

13 nov om 09:12 uur

Hoe beweegvriendelijk is de Nederlandse openbare ruimte eigenlijk? Het Mulier Instituut onderzocht in opdracht…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe gemeente Hoorn data inzet voor een beweegvriendelijke leefomgeving

10 nov om 08:42 uur

Een aantrekkelijke leefomgeving waarin bewegen vanzelfsprekend wordt; dat is de ambitie van gemeente Hoorn.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van speeltoestel naar speelplek: hoe de openbare ruimte meer betekenis kan krijgen

4 nov om 11:49 uur

De inrichting van de openbare ruimte moet en kan echt beter, meent stedenbouwkundige Arie Stobbe van Speelplan…

Lees verder »
descriptionArtikel

Middelburg geeft openbare ruimte een nieuwe ziel

27 okt om 09:55 uur

Hoe ziet de openbare ruimte van de toekomst eruit? In Middelburg draait het antwoord hierop niet alleen om…

Lees verder »