Studio Contour wint ontwerpwedstrijd Social Cohesion Design

dinsdag 23 juni 2015
timer 2 min
Letters met mosgraffiti moeten de bewoners van de Enschedese wijk Twekkelerveld dichter bij elkaar brengen. Het ontwerp van het studententeam Studio Contour won de wedstrijd in het kader van de opleiding Social Cohesion Design.


Studio Contour werd voor het project gekoppeld aan Vandersanden Group. In de brainstormfase kwam het team op het idee om levensgrote letters van baksteen te plaatsen. In een interview met UT Nieuws vertelt het team het volgende over hun ontwerp: 


Bas Brilman: "Mensen kunnen op de letters zitten om met elkaar te praten. Daarnaast komen er plantenbakken in met daarin onderhoudsvriendelijke planten als bramen- en frambozenstruiken."


"Met de letters willen we zorgen dat de wijkbewoners van Twekkelerveld hun eigen sociale identiteit creëren. Dat ze iets maken waar ze trots op kunnen zijn. Daarom hebben we ook een workshop graffiti spuiten met mos bedacht, voor tijdens de opening."


Julia Peerenboom: "Buurtbewoners kunnen dan een mengsel van mos en bijvoorbeeld karnemelk of zelfs bier op een stuk canvas spuiten, waarna de mos gaat groeien. Het idee is dat het beste ontwerp hiervan op de zijkant van de bakstenen letters komt. Zo krijgen bewoners echt het gevoel dat ze zelf bijdragen aan de buurt."


Lees het hele artikel hier.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Panel: water en bodem moeten te allen tijde sturend zijn bij de inrichting van de stedelijke openbare ruimte

13 mei om 13:17 uur

Sinds 2022 is het principe ‘water en bodem sturend’ richtinggevend voor de inrichting van Nederland. Het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Wat Nijmegen leert van vier jaar duizend bomen planten

12 mei om 10:41 uur

Duizend extra bomen per jaar planten in een bestaande stad klinkt overzichtelijk, maar blijkt in de praktijk…

Lees verder »

145.000 kasseistenen voor functie én uitstraling

8 mei om 14:54 uur

De herwaardering van de buitenruimte vraagt om materialen die méér doen dan alleen functioneel zijn. Met de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Publicatie Groen op de Balans pleit voor nieuwe collectiviteit rond stedelijk groen

7 mei om 11:11 uur

Hoewel het belang van groene openbare ruimte wetenschappelijk ruimschoots is aangetoond, blijft groen in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ecologisch bermbeheer groeit snel, maar vraagt om slimme samenwerking

5 mei om 10:34 uur

Kilometers bermen vol bloemen, insecten en leven: het klinkt eenvoudig, maar de praktijk is weerbarstiger.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe toegankelijk is het winkelcentrum in uw gemeente?

4 mei om 09:16 uur

In de rubriek Platform Toegankelijkheid belicht Denise Janmaat, directeur van het Nederlands Instituut voor…

Lees verder »
descriptionArtikel

'Water dat je ziet, is water dat je begrijpt'

30 apr om 10:18 uur
Hans Roelofs werkt als adviseur stedelijk water en klimaatadaptatie dagelijks aan toekomstbestendige…
Lees verder »
descriptionArtikel

Zuid-Holland en The Green Village maken biodiversiteit in de stad meetbaar

29 apr om 10:37 uur

Hoe maak je van biodiversiteit in stedelijk gebied iets dat niet alleen wordt nagestreefd, maar ook aantoonbaar…

Lees verder »