Buitenruimte vernieuwd station Arnhem heringericht

maandag 5 oktober 2015
timer 1 min
Het stationsgebied in Arnhem wordt opnieuw ingericht. Bij het ontwerpen van de openbare ruimte werd gebruik gemaakt van het glooiende Arnhemse landschap.

Met de aanplant van de eerste boom wordt dinsdag 6 oktober het startsein gegeven voor de laatste fase van de herinrichting van de openbare ruimte. Bureau B+B maakte het ontwerp voor de stationsomgeving, waarbij dankbaar gebruik werd gemaakt van het natuurlijk glooiende landschap in Arnhem. Het gebied werd ontwikkeld tot een stedelijk landschap dat de verschillende bezoekersstromen, voorzieningen en belevenissen in zich opneemt. 
 

Bomen als referentiepunt

Op strategische plekken wordt een aantal grote bomen geplaatst, om te zorgen voor een goede aansluiting van het stationsgebied op de groene identiteit van Arnhem. Deze bomen vormen een referentiepunt wanneer men zich door het stationsgebied verplaatst hetgeen de oriëntatie verbetert. Verschillende groepjes bomen en tuinen vormen bovendien verblijfsplekken met natuurlijke kwaliteit.

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

Speelvriendelijke buitenruimte staat centraal op BOSSdag op 26 maart

6 mrt om 11:49 uur

Met onder andere een keynote van auteur Vincent Luyendijk en de lancering van het visiedocument Ideale…

Lees verder »
flash_onNieuws

Amsterdam brengt kansen voor koelere straten in kaart

6 mrt om 08:55 uur

Amsterdam heeft een nieuw instrument om hittestress in de openbare ruimte aan te pakken. De Koele Groene…

Lees verder »
flash_onNieuws

Utrecht vernieuwt openbare ruimte met sterk handboek

4 mrt om 08:45 uur

De gemeente Utrecht presenteerde onlangs een nieuw Handboek Openbare Ruimte dat de inrichting van straten,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuw: de 'Trapesa' baksteen

2 mrt om 08:57 uur

Struyk Verwo Infra heeft haar assortiment uitgebreid met de introductie van de parksteen ‘Trapesa’. De ‘Trapesa…

Lees verder »
descriptionArtikel

Panel: kan ontwerpkracht beheer in beweging brengen?

27 feb om 09:10 uur

Helpt de inzet van ontwerpkracht en de ontwikkeling van de creatieve beheerprofessional ons om transities in de…

Lees verder »
flash_onNieuws

Tilburg maakt stad diervriendelijker met faunaplan

26 feb om 16:20 uur

De gemeente Tilburg gaat op 78 locaties nieuwe faunavoorzieningen aanleggen om dieren meer ruimte en veilige…

Lees verder »
descriptionArtikel

Prefab fietspad biedt tijdelijke, duurzame oplossing bij HSL-project Rijpwetering

26 feb om 09:00 uur

Een innovatief en circulair fietspad langs een hogesnelheidslijn? In het Zuid-Hollandse Rijpwetering is het nu…

Lees verder »
flash_onNieuws

Nieuwe leidraad maakt openbare ruimte toegankelijk voor iedereen

24 feb om 08:38 uur

Een nieuwe leidraad van CROW helpt wegbeheerders en beleidsmakers bij het ontwerpen, inrichten en beheren van…

Lees verder »