Zwols Lübeckplein ondergaat metamorfose

donderdag 16 juli 2020
timer 2 min
Het Lübeckplein in Zwolle staat bekend als kale wegwaaiplein waar het in de zomer bovendien erg heet kan worden. Tijd om daar, samen met bewoners, verandering in te brengen.

Van de provincie Overijssel kreeg Zwolle 100.000 euro om het plein aantrekkelijker, groener en koeler te maken. Helaas was dat niet voldoende om alle ideeën tot uitvoer te brengen. Daarm vroeg de gemeente aan Zwollenaren welke keuzes gemaakt moesten worden. Dit resulteerde in de realisatie van een calisthenicsplek, een groene pluktuin en elementen voor skaters. Dit moet ervoor zorgen dat er meer reuring komt op het plein, dat direct ten zuiden van het station ligt.

Van looproute naar verblijfsplek

Het Lübeckplein wordt tot nu toe met name gebruikt als looproute, voor studenten die van station naar Hogeschool Windesheim lopen of voor ambtenaren van het Stadskantoor. In het weekend werd het Lübeckplein nauwelijks gebrukt. Niet vreemd, de wind kon flink doorwaaien, beschutting was er nauwelijks. Dat komt ook omdat het plein tevens het dak vormt van de parkeergarage eronder. Grote bomen kunnen er niet geplant worden, dit najaar zullen er dan ook miniboompjes op het plein gezet worden.

 

Door het calisthenicspark en de skate-elementen is het plein een stuk aantrekkelijker geworden om te verblijven. Door het groen van de pluktuin wordt de plek koeler en kan regen beter worden verwerkt. Buurtbewoners kunnen vanaf september hun boontjes en tomaatjes zelf komen plukken. Bovendien wordt het Lübeckplein dan verder aangepakt met onder meer een grote muurschildering en beplanting in de grote plantenbakken.

 

Bekijk hieronder het promotiefilmpje van de gemeente Zwolle

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

CROW biedt beheerders één kader voor integraal beheer

23 okt om 10:24 uur

Het beheer van de openbare ruimte speelt een steeds grotere rol bij opgaven als klimaatadaptatie,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe kunnen we de balans tussen de belangen van volwassenen en kinderen bij de inrichting van de buitenruimte verbeteren?

23 okt om 10:00 uur

Ruimte voor de Jeugd bracht dit jaar de essaybundel "Meer spelen, gezond opgroeien – Het recht op spelen borgen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Losser kiest voor slimme marktstroom van Seijsener Techniek

22 okt om 10:22 uur

De gemeente Losser heeft twee nieuwe marktstroomkasten in gebruik genomen op het Raadhuisplein. Markten en…

Lees verder »
flash_onNieuws

Deventer geeft voetganger hoogste prioriteit in binnenstad

22 okt om 10:08 uur

De gemeente Deventer zet de voetganger bovenaan bij de inrichting van de binnenstad en de wijken eromheen.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Sociale veiligheid voor vrouwen vraagt meer dan straatverlichting

20 okt om 10:00 uur

Vrouwen en meisjes voelen zich vaker onveilig op straat dan mannen en jongens. Ze delen hun locatie met…

Lees verder »
descriptionArtikel

Verkeersveiligheid als vliegwiel voor een leefbaardere Vetkamp in Nijkerk

16 okt om 09:50 uur

Tienduizend motorvoertuigen per dag, ontbrekende zebrapaden en fietsers naast vrachtwagens. De Vetkamp in…

Lees verder »
descriptionArtikel

Meer licht alleen maakt de straat niet automatisch veiliger

15 okt om 11:47 uur

Na een incident in de openbare ruimte klinkt al snel de roep om meer licht. Begrijpelijk, maar niet altijd…

Lees verder »
descriptionArtikel

Stijlvol pauzeren bij The Wall Utrecht: een buitenbank op maat

14 okt om 10:03 uur

Langs de A2 staat een gebouw dat zich niet laat negeren: The Wall Utrecht. Felrood, uitgesproken en…

Lees verder »