Zwols Lübeckplein ondergaat metamorfose

donderdag 16 juli 2020
timer 2 min
Het Lübeckplein in Zwolle staat bekend als kale wegwaaiplein waar het in de zomer bovendien erg heet kan worden. Tijd om daar, samen met bewoners, verandering in te brengen.

Van de provincie Overijssel kreeg Zwolle 100.000 euro om het plein aantrekkelijker, groener en koeler te maken. Helaas was dat niet voldoende om alle ideeën tot uitvoer te brengen. Daarm vroeg de gemeente aan Zwollenaren welke keuzes gemaakt moesten worden. Dit resulteerde in de realisatie van een calisthenicsplek, een groene pluktuin en elementen voor skaters. Dit moet ervoor zorgen dat er meer reuring komt op het plein, dat direct ten zuiden van het station ligt.

Van looproute naar verblijfsplek

Het Lübeckplein wordt tot nu toe met name gebruikt als looproute, voor studenten die van station naar Hogeschool Windesheim lopen of voor ambtenaren van het Stadskantoor. In het weekend werd het Lübeckplein nauwelijks gebrukt. Niet vreemd, de wind kon flink doorwaaien, beschutting was er nauwelijks. Dat komt ook omdat het plein tevens het dak vormt van de parkeergarage eronder. Grote bomen kunnen er niet geplant worden, dit najaar zullen er dan ook miniboompjes op het plein gezet worden.

 

Door het calisthenicspark en de skate-elementen is het plein een stuk aantrekkelijker geworden om te verblijven. Door het groen van de pluktuin wordt de plek koeler en kan regen beter worden verwerkt. Buurtbewoners kunnen vanaf september hun boontjes en tomaatjes zelf komen plukken. Bovendien wordt het Lübeckplein dan verder aangepakt met onder meer een grote muurschildering en beplanting in de grote plantenbakken.

 

Bekijk hieronder het promotiefilmpje van de gemeente Zwolle

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Panel: water en bodem moeten te allen tijde sturend zijn bij de inrichting van de stedelijke openbare ruimte

13 mei om 13:17 uur

Sinds 2022 is het principe ‘water en bodem sturend’ richtinggevend voor de inrichting van Nederland. Het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Wat Nijmegen leert van vier jaar duizend bomen planten

12 mei om 10:41 uur

Duizend extra bomen per jaar planten in een bestaande stad klinkt overzichtelijk, maar blijkt in de praktijk…

Lees verder »

145.000 kasseistenen voor functie én uitstraling

8 mei om 14:54 uur

De herwaardering van de buitenruimte vraagt om materialen die méér doen dan alleen functioneel zijn. Met de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Publicatie Groen op de Balans pleit voor nieuwe collectiviteit rond stedelijk groen

7 mei om 11:11 uur

Hoewel het belang van groene openbare ruimte wetenschappelijk ruimschoots is aangetoond, blijft groen in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe toegankelijk is het winkelcentrum in uw gemeente?

4 mei om 09:16 uur

In de rubriek Platform Toegankelijkheid belicht Denise Janmaat, directeur van het Nederlands Instituut voor…

Lees verder »
descriptionArtikel

'Water dat je ziet, is water dat je begrijpt'

30 apr om 10:18 uur
Hans Roelofs werkt als adviseur stedelijk water en klimaatadaptatie dagelijks aan toekomstbestendige…
Lees verder »
descriptionArtikel

Zuid-Holland en The Green Village maken biodiversiteit in de stad meetbaar

29 apr om 10:37 uur

Hoe maak je van biodiversiteit in stedelijk gebied iets dat niet alleen wordt nagestreefd, maar ook aantoonbaar…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zo ontwikkelde Den Haag samen met de markt een armaturenfamilie

28 apr om 08:19 uur

Den Haag krijgt een herkenbare eigen armaturenfamilie en koos daarvoor niet de gebaande aanbestedingsroute. De…

Lees verder »