Nieuwe natuurspeeltuin en vergroend schoolplein geopend in Bredase wijk

donderdag 16 maart 2023

In de Bredase wijk Doornbos-Linie is op 15 maart een nieuwe natuurspeeltuin geopend. Met het nieuwe vergroende schoolplein van de naastgelegen basisschool De Lindenboom en de nog in aanbouw zijnde tuin van het wijkcentrum de Balieweide, krijgt de wijk een nieuwe ontmoetingsplek voor jong en oud in de wijk. Een plek om te bewegen, te spelen en te ontmoeten.

Het groenere schoolplein en de natuurspeeltuin zijn ontwikkeld vanuit het landelijke programma Gezonde Buurten. In 2020  zijn in dezelfde wijk ook al de moestuin Pukplein en de speeltuin Pluktuin ontwikkeld, plekken waar soms zomaar honderd kinderen te vinden zijn.

Het project rondom de Baliëndijk is deel van het plan van de werkgroep 'Doornbos-Linie in het oog', een wijkinitiatief dat gesteund wordt door de gemeente Breda en Verbeter Breda. Ook organisaties als IVN Natuureducatie, JOGG, de woningcorporaties, Breda Actief, Zorg Voor Elkaar. Surplus, Breda Senior waren bij de ontwikkelingen betrokken.

"De wijk is in de afgelopen jaren erg veranderd", beaamt wethouder Wijken en Kansengelijkheid Arjen van Drunen. "Het is een fijne groene plek geworden voor de bewoners; waar kinderen kunnen spelen en ouderen elkaar kunnen ontmoeten. De bewoners hebben hierin een grote rol gespeeld. Mede dankzij hun betrokkenheid en enthousiasme zijn verschillende mooie projecten van de grond gekomen. Het is een mooi voorbeeld van een ontwikkeling die tot stand is gekomen dóór en vóór de buurt."

Het volgende project is ook al in aantocht: de wijkraad, de werkgroep en Verbeter Breda werken aan een groene wandel-, speel- en trimroute voor de wijkbewoners die start bij de natuurspeeltuin.

Opening van de natuurspeeltuin in Breda (bron: gemeente Breda)

Bron: Gemeente Breda

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Onzichtbare verkoeling langs de Nieuwe Mark

24 apr om 09:10 uur

De heringerichte Nieuwe Mark in Breda krijgt een bijzondere toevoeging: een vrijwel onzichtbaar…

Lees verder »
flash_onNieuws

Utrecht zoekt ontwerpers voor nieuwe uitstraling elektriciteitshuisjes

23 apr om 08:38 uur

Utrecht start een ontwerpwedstrijd voor een nieuwe uitstraling van elektriciteitshuisjes in de binnenstad. De…

Lees verder »
descriptionArtikel

In Singelpark Oldenzaal komen middeleeuwse stadsgeschiedenis en klimaatadaptatie samen

22 apr om 09:44 uur

Oldenzaal krijgt stap voor stap een binnenstad waarin je het verleden niet alleen ziet, maar ook echt ervaart.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Dien nu jouw sessievoorstel in voor MOVE24 2026

21 apr om 14:09 uur

Heb jij een inspirerend idee voor de toekomst van een beweegvriendelijk Nederland? Voor MOVE24 2026 kun je nu…

Lees verder »
descriptionArtikel

HolieMolie: goot die regenwater direct zichtbaar maakt

21 apr om 08:49 uur

Duurzaam waterbeheer stopt niet bij de grens van de openbare ruimte. Toch blijft het afkoppelen van regenwater…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe één groen schoolplein voor de hele stad verschil kan maken

20 apr om 08:21 uur

Een groen schoolplein lijkt een kleine ingreep, maar kan tegelijk hittestress verminderen, regenwater opvangen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ruimte voor water, ruimte voor verbeelding

17 apr om 09:25 uur

Herman Reezigt is stedenbouwkundige en partner bij BURO MA.AN. In deze column stelt hij de vraag hoe we opnieuw…

Lees verder »
descriptionArtikel

Alphen aan den Rijn meet tien jaar lang hoe groen binnenstad afkoelt

16 apr om 09:05 uur

Alphen aan den Rijn wil de binnenstad op hete dagen 8 tot 10 graden koeler maken door fors te vergroenen.…

Lees verder »