Amsterdams Leidseplein heeft een nieuw jasje

donderdag 27 mei 2021
timer 2 min
In het verleden struikelden bezoekers van het Leidseplein in Amsterdam soms over de fietsen en brommers. Dat is vanaf 28 mei verleden tijd als de ondergrondse fietsenstalling wordt geopend. "Onder parkeren, boven flaneren", zo zegt de gemeente Amsterdam over het nieuwe jasje van het plein.

De ondergrondse fietsenstalling biedt plaats aan zo'n 2.000 fietsen. Dat zorgt ervoor dat het plein een heel ander aangezicht krijgt. Begin 2018 is gestart met de herinrichting van het Kleine-Gartmanplantsoen, grenzend aan het Leidseplein, en 5 jaar later is het af. Het plantsoen loopt nu mooi over in het al eerder vernieuwde Leidseplein met hetzelfde natuursteen, waardoor Amsterdam een autoluw plein met allure rijker is. Nu alle fietsen onder de grond staan, ziet het plein er overzichtelijker uit. Er is meer groen en er zijn zitbanken van totaal zo'n 250 meter.

Leidseplein

Bronzen Hagedissen

Ook de bronzen hagedissen zijn weer terug op het Kleine-Gartmanplantsoen bij het Leidseplein. De hagedissengroep is een kunstwerk getiteld 'Blauw Jan', vernoemd naar de 17e eeuwse herbergier Blaauw Jan Westerhof. De 40 hagedissen worden elk met een 500 kilo zwaar betonblok in de grond vastgezet. De 40 hagedissen zijn hier in 1994 geplaatst maar waren de afgelopen jaren tijdens de vernieuwing van het Leidseplein weggehaald. 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
descriptionArtikel

Met een praktische tool maakt Apeldoorn de buitenruimte ook een fijne plek voor meiden

19 nov om 08:32 uur

Confronterend vond Linda Hooijer het. Dat eerder óók zij bij het ontwerpen van de buitenruimte onbedoeld de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van stadsplein naar speelplein: het Museumplein als plek voor iedereen

14 nov om 15:59 uur

Wat ooit een klassiek stadsplein was, is vandaag een levendige ontmoetingsplek waar generaties samenkomen.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van speeltoestel naar speelplek: hoe de openbare ruimte meer betekenis kan krijgen

4 nov om 11:49 uur

De inrichting van de openbare ruimte moet en kan echt beter, meent stedenbouwkundige Arie Stobbe van Speelplan…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vooruitkijken loont, zeker als het gaat om toegankelijkheid

29 okt om 13:37 uur

Bij het ontwerpen en inrichten van de openbare ruimte komt veel kijken. Er spelen talloze belangen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Middelburg geeft openbare ruimte een nieuwe ziel

27 okt om 09:55 uur

Hoe ziet de openbare ruimte van de toekomst eruit? In Middelburg draait het antwoord hierop niet alleen om…

Lees verder »
descriptionArtikel

Brouwerspoort geeft centrum Veenendaal nieuwe dimensie

24 okt om 08:59 uur

Het gebied aan de oostkant van het centrum van Veenendaal was volgens Jeroen Feskens eind vorige eeuw ‘een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Technisch probleem leidt tot complete metamorfose van Bagijnhof Delft

6 okt om 10:07 uur

Wat ooit een stenig en waterrijk zorgenkind was, is veranderd in een groene en levendige plek waar bewoners…

Lees verder »