Kloppend hart voor winkelstraat Sliedrecht

dinsdag 10 november 2020
timer 2 min
Met de herinrichting van twee pleinen is de make-over van winkelstraat Kerkbuurt in Sliedrecht compleet. Vooral het Merwedeplein, bij overdekt winkelcentrum Op de Kerkbuurt, onderging een ware metamorfose.

Ipv Delft ontwierp en begeleidde de herinrichting. Uitgangspunt was het schetsontwerp dat de gemeente samen met ondernemers en omwonenden maakte. In de uitwerking kwam ipv Delft met diverse aanpassingen die het ontwerp verder hebben versterkt. Zo heeft het plein nu een echte verblijfskwaliteit, met voldoende zitgelegenheid en aanzienlijk meer groen. Ook de looproute naar het winkelcentrum in de oksel van het plein is beter zichtbaar en breder, zodat het geheel veel ruimtelijker oogt. Verder versterkt het ontwerp de verbinding tussen winkelstraat en plein.

Het schetsontwerp bevatte een rechthoekige rode loper in de bestrating, die doorliep tot in de doorgaande winkelstraat. Het ontwerpbureau stelde een inversie van dit idee voor, zodat de nadruk niet op de looproute ligt, maar juist op de verblijfsruimte. Zodoende heeft het plein nu een gestreept tapijt, dat net als in een woonkamer zorgt voor sfeer en de scheiding tussen loop- en verblijfsruimte aangeeft.

Multifunctioneel

De inrichting van het bestaande plein was, net als het schetsontwerp, sterk gericht op betalende klanten. Wie zonder te betalen op het plein wilde verblijven, had weinig mogelijkheden. Dankzij meer zitgelegenheid en groen bij het speelelement en een groenelement met zitrand op de loper, heeft het plein ook echt een verblijfsfunctie gekregen. Bovendien spreekt het plein nu zoveel mogelijk doelgroepen aan en is het daarmee een plek geworden van verbinding.

De zitelementen zijn bovendien goed zichtbaar vanuit de winkelstraat, waardoor het winkelend publiek al vanuit de verte ziet dat er een ruimte nadert waar iets te beleven valt. Met name de bankjes rond het speeltuintje en het zitelement op het tapijt worden sinds de oplevering veel gebruikt.

Dit artikel is verschenen in Straatbeeld 5, thema Projecten & Producten. Download hier gratis het magazine!

Ipv Delft

Delft
015 750 25 75
www.ipvdelft.nl

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Ruimte voor water, ruimte voor verbeelding

17 apr om 09:25 uur

Herman Reezigt is stedenbouwkundige en partner bij BURO MA.AN. In deze column stelt hij de vraag hoe we opnieuw…

Lees verder »
flash_onNieuws

Alkmaar finalist World Green City Awards 2026

16 apr om 08:49 uur

Alkmaar is genomineerd voor de AIPH World Green City Awards 2026. Met de inzending Like Alkmaar behoort de stad…

Lees verder »
descriptionArtikel

Klimaatadaptatie begint bij de kleine bui

13 apr om 11:28 uur

In het debat over klimaatadaptatie gaat veel aandacht uit naar extreme stortbuien. Begrijpelijk, want in korte…

Lees verder »
flash_onNieuws

Sport en bewegen als vast onderdeel van ruimtelijke ordening

10 apr om 09:01 uur

Sport, bewegen en spelen krijgen een formele plek in de ruimtelijke ordening. Met de instemming van de Tweede…

Lees verder »
descriptionArtikel

Arnhem maakt serieus werk van klimaatadaptatie

10 apr om 08:25 uur

Toen na een extreme regenbui in 2014 zelfs roeibootjes door Arnhemse straten voeren, werd één ding duidelijk:…

Lees verder »
eee
descriptionArtikel

Young professional in de openbare ruimte: Nina Zandbergen

9 apr om 12:00 uur
Ook in de openbare ruimte is de zoektocht naar een nieuwe generatie gaande. Straatbeeld geeft ter inspiratie in…
Lees verder »
descriptionArtikel

Verkeersveilige schoolomgevingen vragen om meer dan een drempel

9 apr om 11:26 uur

Hoe richt je een schoolomgeving zo in dat kinderen zich veilig kunnen verplaatsen én gedrag daadwerkelijk…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe 'groene hartslag' brengt de Veluwe terug in Ede

3 apr om 09:00 uur

Het centrum van Ede kreeg in het verleden te maken met toenemende leegstand, mede door uitbreiding en de…

Lees verder »