Water, historie en recreatie gaan hand in hand in 't Gulden land

dinsdag 5 november 2024

Ingeklemd tussen de oude en nieuwe Zuid-Willemsvaart, vanaf het noordelijkste puntje van Helmond en ten oosten van Aarle-Rixtel, ligt het natuurgebied ’t Gulden Land. Waterschap Aa en Maas, gemeente Helmond en gemeente Laarbeek hebben de handen ineengeslagen om dit gebied te (her)ontwikkelen.

’t Gulden Land moet een plek worden waar groen, water, cultuurhistorie en recreatie hand in hand gaan. Het gebied is van oudsher gericht op agrarisch- en natuurgebruik. Vandaag de dag is het verwilderd en slecht toegankelijk. De komende jaren worden alle plannen uitgewerkt en ontpopt dit natuurgebied zich tot een heus natuurjuweel. 

Om dit te realiseren wordt het beekje de Aa hersteld, wordt de stuw bij Aarle-Rixtel toegankelijk gemaakt voor vissen, wordt er onderzoek gedaan naar diverse recreatieve mogelijkheden en worden er verharde fiets- en wandelpaden aangelegd.  

Zonnestralen in staal gevangen 

CM3 custom-made ontwierp en realiseerde (onder andere) brugleuningen die de branding van het gebied ondersteunen. Het logo van ‘t Gulden Land bestaat uit een landschap met een zon achter de letter ‘G’. Het kabbelende water en de opkomende zon zijn verwerkt in de stalen thermisch verzinkte en gepoedercoate brugleuningen. 

CM3 custom-made 
’s-Hertogenbosch 
073 – 20011 15 
cm3-custommade.nl

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Straatbeeld op Vakbeurs Openbare Ruimte: kennisdelen door ontmoetingen en lezingen

16 sep om 08:35 uur

Op 23 en 24 september 2026 is het weer tijd voor de Vakbeurs Openbare Ruimte in de Utrechtse Jaarbeurs, dé…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vakbeurs Openbare Ruimte, exposanten uitgelicht: Fonroche, Storix, MBI, Faunus, TG Lining, Boom & Bonheur, DPS Delta, Buitenkast en ZonneBouwHekken

2 sep om 14:37 uur

Op 23 en 24 september vindt in de Utrechtse Jaarbeurs de Vakbeurs Openbare Ruimte plaats. Straatbeeld licht…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vakbeurs Openbare Ruimte, exposanten uitgelicht: Seijsener, Makita, Bosch Beton, Mastscan, Streetlife, Ruimtemakers, Velosolutions en Speelplan

2 sep om 13:52 uur

Op 23 en 24 september vindt in de Utrechtse Jaarbeurs de Vakbeurs Openbare Ruimte plaats. Straatbeeld licht…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vakbeurs Openbare Ruimte, exposanten uitgelicht: Struyk, Rots Maatwerk, Inter Design, Roelofs, Schréder, Vandersanden, VélopA en Green2Grow

2 sep om 13:23 uur

Op 24 en 25 september vindt in de Utrechtse Jaarbeurs de Vakbeurs Openbare Ruimte plaats. Straatbeeld licht…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vakbeurs Openbare Ruimte, exposanten uitgelicht: Furns, Lightronics, Erdi, Fedu Opleidingen, ACO, Het Plein, Grijsen en Skelex

2 sep om 12:41 uur

Op 24 en 25 september vindt in de Utrechtse Jaarbeurs de Vakbeurs Openbare Ruimte plaats. Straatbeeld licht…

Lees verder »
descriptionArtikel

Waardensturing in de beheerpraktijk

15 sep om 08:00 uur

In de omgevingsvisie van een gemeente staan veel waarden, bijvoorbeeld over biodiversiteit, gezondheid,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van probleem naar oplossing: Statiegeldpaal. Goed verhaal.

14 sep om 12:00 uur

Sinds de invoering van statiegeld op kleine plastic flesjes en blikjes is er iets veranderd in de openbare…

Lees verder »
descriptionArtikel

Wat een Utrechtse nieuwbouwwijk kan leren van de Blue Zones

11 sep om 10:00 uur

In Blue Zones – plekken waar mensen aantoonbaar langer en gezonder leven – spelen voeding, beweging,…

Lees verder »