Inspectie en digitaal beheer speeltoestellen

dinsdag 16 september 2025

Speelplan inspecteert jaarlijks meer dan 200.000 speeltoestellen en ondergronden met als doel onveilige situaties tijdig te signaleren, vast te leggen en te adviseren over het herstel. Indien nodig geeft Speelplan advies over het eventueel vervangen of verwijderen van een speeltoestel, wanneer het verhelpen van meerdere constateringen veel kosten met zich meebrengt.  

Naast het uitvoeren van inspecties door deskundige inspecteurs met de eigen ‘Aantoonbaar Beheer Systeem’ (ABS)-software geeft Speelplan beleidsadvies, maakt speeltuinontwerpen en biedt diverse vaktechnische opleidingen aan. 

Als beheerder van speel- en sporttoestellen, straatmeubilair, sportparken of bomen, heb je een zorgplicht. Met ABS beheer je deze objecten eenvoudig via onze webapplicatie of mobiele app. De gebruiksvriendelijke module biedt een veilige en efficiënte oplossing voor controle en registratie, en wordt door onze klanten gewaardeerd als het ideale beheersysteem. 

Recent heeft Speelplan de ‘REstart’-functie ontwikkeld, om circulair gebruik van materialen binnen gemeenten te stimuleren. Overbodige objecten op een locatie? Plaats ze eenvoudig op REstart in ABS, zodat ze door andere gemeenten een tweede leven kunnen worden geven. 

Kom naar onze stand 3.2.07 of onze presentatie op 25 september om 11.30 uur-12.00 uur in zaal 1. 

Speelplan op de Vakbeurs Openbare Ruimte 2025
Standnummer 3.2.07 
speelplan.nl

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Vernieuwd Lage Bergse Bos verbindt natuur en recreatie

1 jun om 08:44 uur

Het Lage Bergse Bos is een populair recreatiegebied bij Rotterdam, met afwisseling van bos, open weides en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Een bankje op de stoep als wapen tegen eenzaamheid

3 jun om 08:07 uur

Eenzaamheid is een van de grootste sociale uitdagingen van deze tijd. Bijna de helft van alle volwassenen…

Lees verder »
descriptionArtikel

De gezonde stad begint met durven kiezen

2 jun om 11:12 uur

Durven kiezen in de inrichting van de buitenruimte: dat was de centrale boodschap tijdens de vierde BOSSdag op…

Lees verder »
flash_onNieuws

Nederlanders bereid te betalen voor een beweegvriendelijke openbare ruimte

19 mei om 16:01 uur

Nederlanders vinden het acceptabel om meer belasting te betalen voor effecten van ingrepen  die de openbare…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe speeltuin in Roosendaal richt zich op toegankelijk spelen

19 mei om 13:16 uur

Spelen zou voor ieder kind vanzelfsprekend moeten zijn, met of zonder beperking, maar dat kan nog lang niet in…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zo ontwikkelde Den Haag samen met de markt een armaturenfamilie

28 apr om 08:19 uur

Den Haag krijgt een herkenbare eigen armaturenfamilie en koos daarvoor niet de gebaande aanbestedingsroute. De…

Lees verder »
descriptionArtikel

Dien nu jouw sessievoorstel in voor MOVE24 2026

21 apr om 14:09 uur

Heb jij een inspirerend idee voor de toekomst van een beweegvriendelijk Nederland? Voor MOVE24 2026 kun je nu…

Lees verder »
descriptionArtikel

Publieke stroomvoorziening vraagt om meer dan een snelle scan

20 apr om 12:08 uur

Een plein is geen momentopname, maar een levend systeem. Toch baseren gemeenten de energievoorziening voor…

Lees verder »