Waterspeelelement laat centrum Vuren weer stralen

vrijdag 5 juli 2019
timer 2 min
Het centrum van Vuren moest aantrekkelijk, zo vond gemeente West-Betuwe. De afgelopen maanden is onder meer het Dorpsplein flink onder handen genomen. Een van de onderdelen is een heus waterspeelelement, waarmee kinderen kunnen leren wat er gebeurt bij een dijkdoorbraak.

De gemeente wilde een betonnen element met een water-/speelfunctie in de openbare ruimte plaatsen. Het element kan deels met water gevuld worden. Het water wordt met behulp van een technische installatie naar het element gepompt. Het waterstroming in het element kan door middel van sluisjes beïnvloed worden. 


Co van Leeuwen, communicatieadviseur van gemeente West-Betuwe (waar Vuren onder valt), legt uit water het waterspeelelement precies inhoudt. "Het waterspeelelement heeft een ovale vorm en is een soort badkuip waarin de contouren van het dorp te herkennen zijn", aldus Van Leeuwen. Het waterspeelelement laat kinderen kennismaken met wat er gebeurt bij een dijkdoorbraak. "Ze kunnen spelen met de sluisjes in het element. Door de ene sluis open te gooien en de andere weer dicht, zal het water een andere kant uitstromen", vervolgt van Leeuwen.

Zo werkt het

De technische installatie zal worden voorzien van stroom om de pompen en systemen te voeden. Daarnaast is afhankelijk van de technische installatie welke voorzieningen nodig zijn voor het (op afstand) aansturen van het element of het leveren van het water om het betonnen element te vullen en de eventueel benodigde zuiveringsinstallatie. 


Door een ethernet-/internetaansluiting kan de status van de technische installatie op afstand uitgelezen of bijgestuurd worden. Er kan ook gekozen worden voor een 4G-aansluiting die dezelfde werking en hetzelfde doel heeft. In het geval dat leidingwater gebruikt wordt voor het vullen van het betonnen element, moet de installatie ook op het waternet moeten worden aangesloten. 


Doordat het betonnen element in de openbare ruimte staat en jonge mensen in contact kunnen komen met water, is het belangrijk om het water regelmatig te controleren en beheer op het element uit te voeren. De herinrichting van het centrum van Vuren wordt op 11 juli officieel voltooid. 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Hellendoorn maakt van bezuiniging een beweegvriendelijke visie

29 jul om 09:00 uur

Een enorme vervangingsgolf van verouderde speeltoestellen, maar geen budget om die op te vangen. Voor de…

Lees verder »
meta
descriptionArtikel

Van rommelig plein naar kloppend hart van Castricum

23 jul om 08:29 uur

Zeven of acht verschillende soorten bestrating op één plein. Weinig groen, versleten tegels, en een inrichting…

Lees verder »
descriptionArtikel

De totaalervaring van de speelplek het Boegpad in Gouda-Noord

21 jul om 10:00 uur

In de rubriek 'Mijn Plek' laat Straatbeeld professionals uit de openbare ruimte hun favoriete plek zien. Deze…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe fietspadelementen redden monumentale beukenlaan in Rheden

16 jul om 11:01 uur

Een schitterende laan vol beukenbomen, maar een fietspad dat steeds hobbeliger werd - dat was de situatie op de…

Lees verder »

IJslander viert 30-jarig bestaan bij even oud speeltoestel in Zwolle

9 jul om 08:55 uur

IJslander, dat 30 jaar geleden begon in Oldebroek en uitgroeide tot een bedrijf dat wereldwijd complete speel-…

Lees verder »

Een groene ontmoetingsplek in binnenstad Oosterhout

6 jul om 13:15 uur

Het Arendsplein in Oosterhout is herontwikkeld tot een groene en aantrekkelijke ontmoetingsplek in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Brede coalitie vraagt om landelijke groennormen voor hittebestendige steden

17 jun om 10:01 uur

Een groeiende coalitie van maatschappelijke organisaties roept de minister van VRO op tot wettelijk verankerde…

Lees verder »
descriptionArtikel

De gezonde stad begint met durven kiezen

2 jun om 11:12 uur

Durven kiezen in de inrichting van de buitenruimte: dat was de centrale boodschap tijdens de vierde BOSSdag op…

Lees verder »