Deze afvalbak tjilpt als bedankje voor het weggooien van afval

vrijdag 6 oktober 2017
timer 2 min
De Trash Tree van Francien Fleuren en Marcel Lamers is dinsdag door de jury van ontwerpwedstrijd ‘Wat een (afval)bak’ gekozen als beste ontwerp voor een interactieve afvalbak.

Deze afvalbak in de vorm van een boom onderscheidt zich volgens de jury van de rest doordat er een 'gevoel' van uitgaat. De Trash Tree werkt op zonne-energie, licht op in het donker en er klinkt vogelgeluid - als bedankje van de natuur - als er afval in gegooid wordt.

Interactieve prullenbak

De ontwerpwedstrijd is een initiatief van de gemeentes Eindhoven en Tilburg. Iedereen was welkom om ideeën voor een interactieve prullenbak in de openbare ruimte in te zenden. In het Ontdekstation in Tilburg zijn tien ontwerpen gepresenteerd. De tien deelnemers kregen ieder vijf minuten de tijd om hun ontwerp te pitchen. Naast originaliteit werden de ontwerpen onder meer beoordeeld op beheersbaarheid en in hoeverre het ontwerp 'hufterproof' is, maar vooral ook of met het ontwerp bereikt wordt dat mensen hun afval in de bak gooien en niet op straat.


Fleuren en Lamers ontvingen voor hun ontwerp een cheque ter waarde van 1.000 euro, om de Trash Tree verder te ontwikkelen. Ook wordt hun ontwerp in de schijnwerpers gezet tijdens het congres ‘Rendement van Schoon’ op 20 november.


Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Leefomgeving inrichten met opbrengsten suikertaks?

26 aug om 09:01 uur

Dweilen met de kraan open, het is iets waar je liever niet mee geassocieerd wordt. Toch is dat precies wat…

Lees verder »
descriptionArtikel

Afvalbak als maatwerkoplossing voor statiegeldproblematiek openbare ruimte

25 aug om 08:30 uur

De openbare ruimte heeft te maken met een groeiende statiegeldproblematiek, waarbij mensen afvalbakken…

Lees verder »
descriptionArtikel

Dynamische verlichting maakt voetgangersoversteken in Oss veiliger

20 aug om 08:00 uur

Hoe zorg je ervoor dat automobilisten een oversteekplaats op tijd opmerken? De gemeente Oss zocht een antwoord…

Lees verder »
descriptionArtikel

Spelen in de wadi: hoe steden ruimte voor water én spelen slim kunnen combineren'

14 aug om 09:00 uur

Een klimtoren op een eiland, bereikbaar via een bruggetje over een watergang. Eilanden waar je kunt struinen,…

Lees verder »
descriptionArtikel

'We snappen het wel, maar passen het nog niet altijd toe'

12 aug om 12:21 uur

Beheerders in Nederland beoordelen zichzelf met een 6,8 als het gaat om toekomstbestendigheid. Een score die…

Lees verder »
descriptionArtikel

Groen is geen franje: waarom stadsnatuur je brein verandert

11 aug om 09:00 uur

Veel wijst erop dat stadsnatuur een positief effect heeft op de gezondheid en het welbevinden van mensen. Toch…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ouderkerk aan de Amstel verruilt asfalt voor twee levendige pleinen

10 aug om 12:00 uur

Een supermarkt die wil uitbreiden. Een dorpscentrum dat al jaren te veel in het teken staat van auto's en te…

Lees verder »
descriptionArtikel

Drie pleinen, één verhaal: hoe Deventer zijn historisch hart herontdekte

5 aug om 11:00 uur

Rondom de Lebuinuskerk in het hart van Deventer liggen drie pleinen die elkaar raken, zonder ooit echt samen te…

Lees verder »