Speelterrein Kindpark Boekel officieel geopend

donderdag 12 december 2019
timer 2 min
Woensdagochtend 27 november is de nieuwe buitenspeelruimte van het Kindpark geopend. Eindelijk was het zover! Na het aanbrengen van beplanting door kinderen van groep 7 van KC Octopus, werd het schoolplein van Kindpark Boekel met veel hoera's officieel geopend door Burgemeester Pierre Bos van Gemeente Boekel.

Kinderen onthulden het Respect-bord en het kinderpanel mocht alle donateurs en helpende handen rondleiden op deze nieuwe speel- en ontmoetingsplek van Boekel. Het zonnetje ging er zelfs voor schijnen! Voor alle kinderen was gedacht aan een heerlijke traktatie en natuurlijk extra tijd om buiten te spelen. Donateurs en mensen die actief hebben bijgedragen aan dit project werden in het zonnetje gezet.

Gedeelde speelruimte, ook open na school- en opvangtijd

Deze gedeelde buitenruimte van Kindcentrum Octopus, OBS Uilenspiegel en Kindcentrum de Regenboog, fungeert op schooldagen als schoolplein en educatieve ruimte. Na school-, opvangtijd en in de vakanties wordt het volop gebruikt om af te spreken met vriendjes en waar iedereen van jong tot oud elkaar dagelijks ontmoet. Buiten schooltijd wordt het Kindpark voor sportlessen gebruikt door Sporthal de Burcht en ook de kinderen van de opvang De Kinderburgt maken gebruik van deze buitenruimte.

Mogelijk gemaakt met veel (vrijwillige) handen en donaties

Kindpark Boekel, een parkachtige omgeving met volop kansen voor sport en spel, ontmoeting en ontwikkeling. Vele mensen en organisaties hebben hier aan meegewerkt en bijgedragen. Zij werden vandaag uitgebreid in het zonnetje gezet. Het kindpark heeft een moestuin om in te leren, natuurlijke speelelementen, twee trapvelden en meerdere plekken waar kinderen buiten les kunnen krijgen. Onder de grond, boven de grond en ook op het dak is gedacht aan het klimaat.


Een echt Schoolplein van de Toekomst. Ernst de Groot van Waterschap Aa en Maas vertelde over deze Provinciale subsidieregeling welke in samenwerking met Provincie Noord Brabant, Waterschap Aa en Maas (en andere Brabantse Waterschappen), Jong Leren Eten en het Prins Bernhard Cultuurfonds mogelijk gemaakt is. Door Sjanet Adank van Het Gehandicapte Kind (vh NSGK) werd verteld over het belang van toegankelijkheid voor kinderen met en zonder beperking.


Aan het einde van de dag kregen de kinderen een vel met zaadjes om te planten in hun eigen tuin. Al met al een geslaagde ochtend!

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
descriptionArtikel

NPDW introduceert Inspiratiegids Duurzame Bestrating

7 nov om 08:35 uur

Steden en dorpen willen de openbare ruimte groener, duurzamer en circulair inrichten. Om ontwerpers, gemeenten…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van speeltoestel naar speelplek: hoe de openbare ruimte meer betekenis kan krijgen

4 nov om 11:49 uur

De inrichting van de openbare ruimte moet en kan echt beter, meent stedenbouwkundige Arie Stobbe van Speelplan…

Lees verder »
descriptionArtikel

Geslaagde proef met warme asfaltrecyclingtrein in Almere

31 okt om 08:58 uur

Het ligt misschien niet voor de hand om via Argentinië en Tsjechië af te reizen naar de Gooimeerdijk-Oost in…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vooruitkijken loont, zeker als het gaat om toegankelijkheid

29 okt om 13:37 uur

Bij het ontwerpen en inrichten van de openbare ruimte komt veel kijken. Er spelen talloze belangen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Middelburg geeft openbare ruimte een nieuwe ziel

27 okt om 09:55 uur

Hoe ziet de openbare ruimte van de toekomst eruit? In Middelburg draait het antwoord hierop niet alleen om…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bodemgezondheidsindex helpt Amsterdam bij begrijpen en verbeteren stadsbodem

20 okt om 09:34 uur

De bodem is een cruciaal element voor het functioneren van ecosystemen. Ook in urbane gebieden in relatie tot…

Lees verder »
descriptionArtikel

Technisch probleem leidt tot complete metamorfose van Bagijnhof Delft

6 okt om 10:07 uur

Wat ooit een stenig en waterrijk zorgenkind was, is veranderd in een groene en levendige plek waar bewoners…

Lees verder »