Nieuwe Binnenstadsvisie Eindhoven biedt ruimte voor iedereen

donderdag 14 juli 2016
timer 3 min
Meer groen, meer water en meer activiteiten waardoor de binnenstad een aangename verblijfplaats wordt die ruimte biedt aan slimme en innovatieve oplossingen. Dit vormt de kern van de nieuwe Binnenstadsvisie van Eindhoven. Het college van B&W heeft de Binnenstadsvisie vastgesteld en legt hem nu voor aan de gemeenteraad. Zij beslissen hier in september over.

De binnenstad van Eindhoven is het hart van de Brainportregio. Technologie, design en kennis vormen het DNA van de stad. “Het is een stad van denken en doen, maar ook een stad waar iedereen meedoet. Dat vind ik belangrijk, want de binnenstad moet een aangename en betaalbare plaats worden voor iedereen,” vindt wethouder Binnenstad Jakob Wedemeijer. “Daarom ben ik ook trots dat de visie samen met inwoners en vele partners vanuit horeca, retail, cultuur, sport, vastgoed, kennis en de creatieve sector de afgelopen maanden is vormgegeven. Dat maakt dat de visie niet alleen van de gemeente is, maar juist ook van mensen die in de binnenstad verblijven (bezoekers), wonen, ondernemen en werken.”
 

Aandacht voor groen en water

Partijen die samen hebben gewerkt aan de Binnenstadsvisie kwamen tot een aantal hoofdlijnen. Een gezonde, leefbare stad is belangrijk en die is te bereiken door meer aandacht te besteden aan groen en water. Bijvoorbeeld door de aanleg van stadstuinen, maar ook de Dommel en de Gender een meer prominentere rol geven. Nieuwe inwoners zullen zich met name vestigen in de binnenstad, waardoor een stedelijke dynamiek ontstaat.
 

Gezond leefklimaat

In de Binnenstadsvisie krijgen voetgangers, fietsers en modern, duurzaam en snel openbaar vervoer voorrang. Ook hier komt de aandacht voor een gezond leefklimaat naar voren. De stationsomgeving wordt van hoogstedelijke kwaliteit. De binnenstad bestaat verder uit verschillende gebieden met een eigen identiteit. Daarmee is er voor iedereen wel iets aantrekkelijks te vinden.


Het centrum van Eindhoven mag volgens de Binnenstadsvisie een ‘living lab’ zijn. Een slimme stad biedt ruimte voor slimme en innovatieve oplossingen. Eindhoven wil technologie inzetten om het leven van haar inwoners leuker, aangenamer, beter of mooier te maken en biedt daar ruimte voor. Tot slot wordt in de Binnenstadsvisie ingezet op vernieuwend ondernemerschap zoals co-creatie, co-investering en co-exploitatie.
 

Stip op de horizon

De Binnenstadsvisie is geen blauwdruk. Wel geeft ze richting voor alle partners die samenwerken aan de binnenstad. Het is de stip op de horizon die initiatiefnemers duidelijkheid geeft over hoe Eindhoven wil inspelen op maatschappelijke opgaven en veranderingen in de samenleving. Het is een stip die uitdaagt en ruimte voor eigen initiatief laat.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Verkeersveiligheid als vliegwiel voor een leefbaardere Vetkamp in Nijkerk

16 okt om 09:50 uur

Tienduizend motorvoertuigen per dag, ontbrekende zebrapaden en fietsers naast vrachtwagens. De Vetkamp in…

Lees verder »
descriptionArtikel

Meer licht alleen maakt de straat niet automatisch veiliger

15 okt om 11:47 uur

Na een incident in de openbare ruimte klinkt al snel de roep om meer licht. Begrijpelijk, maar niet altijd…

Lees verder »
descriptionArtikel

Stijlvol pauzeren bij The Wall Utrecht: een buitenbank op maat

14 okt om 10:03 uur

Langs de A2 staat een gebouw dat zich niet laat negeren: The Wall Utrecht. Felrood, uitgesproken en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Slimmer bestraten met mechanische verwerking van straatbakstenen

13 okt om 10:00 uur

Mechanisch bestraten wordt steeds vaker de standaard in de openbare ruimte. Deze verwerkingsmethode is…

Lees verder »
descriptionArtikel

BUCH Bewust maakt circulariteit concreet

13 okt om 09:00 uur

Circulaire economie is een vertrouwd begrip, maar de vertaling naar de praktijk blijft weerbarstig. De BUCH-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van ontwerp tot plaatsing: maatwerkpergola voor het Theo van Goghpark

12 okt om 08:55 uur

In het Theo van Goghpark op IJburg is een nieuwe inclusieve speelplaats gerealiseerd, waarin verschillende…

Lees verder »
descriptionArtikel

Als de stad niet breder kan, moet het groen de gevel op

9 okt om 08:06 uur

De stad wordt dichter, warmer en drukker, en de vraag naar groen groeit mee: voor verkoeling, biodiversiteit en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Arendsplein in Oosterhout: gewaagde keuze levert plein op dat voelt als eigen tuin

8 okt om 10:00 uur

Miriam Kierkels-Stoop werkt al zeventien jaar bij de gemeente Oosterhout, waar ze al tijdens haar hbo-…

Lees verder »