Monumentale spuisluis Dokkum krijgt opknapbeurt

maandag 15 oktober 2018
timer 1 min
De elektrotechnische installatie van de spuisluis Dokkumer Nieuwe Zijlen is aan een grondige, maar zorgvuldige renovatie toe. Deze wordt uitgevoerd door Mous Waterbeheer, in directe samenwerking met Wetterskip Fryslân.

Omdat de spuisluis monumentaal is, moet zeer zorgvuldig te werk worden gegaan bij de renovatie. De drie spuikolken worden hoofdzakelijk gebruikt om te spuien. Alleen in uitzonderlijke gevallen wordt de spuisluis ook als kering gebruikt. Momenteel is het nog het geval dat de drie spuischuiven lokaal met de hand worden bediend. 



De renovatie van de spuisluis uit twee delen: een werktuigbouwkundig deel en een elektrotechnisch deel. De uitvoering van het elektrotechnische deel op de planning voor de tweede helft van 2018. De concrete taak van Mous Waterbeheer is het vervangen van de hele installatie, waarbij de handmatige bediening wordt gewijzigd in automatische bediening door middel van PLC. Daarbij worden de kabelroutes aangepast met als doel het verbeteren van de toegankelijkheid en bereikbaarheid van mantelbuizen en kabels. 

De werktuigbouwkundige werkzaamheden staan gepland voor begin 2019 en omvatten onder andere het vereffenen van werktuigbouwkundige delen, het vervangen van vier hydraulische units en bijbehorende leidingen. 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Soms flexibel, soms vast: hoe kiest u de juiste kleurtemperatuur?

1 mei om 10:00 uur

Steeds vaker is de vraag niet óf u goed verlicht, maar hóé u dat doet. Kiest u voor maximale controle en…

Lees verder »
flash_onNieuws

Nederlanders bereid te betalen voor een beweegvriendelijke openbare ruimte

19 mei om 16:01 uur

Nederlanders vinden het acceptabel om meer belasting te betalen voor effecten van ingrepen  die de openbare…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe speeltuin in Roosendaal richt zich op toegankelijk spelen

19 mei om 13:16 uur

Spelen zou voor ieder kind vanzelfsprekend moeten zijn, met of zonder beperking, maar dat kan nog lang niet in…

Lees verder »
descriptionArtikel

Niet meer licht, maar beter licht: Maastricht omarmt Dark Sky

19 mei om 09:13 uur

Steeds meer gemeenten vervangen verouderde openbare verlichting. Maastricht gebruikte dat moment niet alleen om…

Lees verder »
descriptionArtikel

Panel: water en bodem moeten te allen tijde sturend zijn bij de inrichting van de stedelijke openbare ruimte

13 mei om 13:17 uur

Sinds 2022 is het principe ‘water en bodem sturend’ richtinggevend voor de inrichting van Nederland. Het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Wat Nijmegen leert van vier jaar duizend bomen planten

12 mei om 10:41 uur

Duizend extra bomen per jaar planten in een bestaande stad klinkt overzichtelijk, maar blijkt in de praktijk…

Lees verder »
flash_onNieuws

Handboek Omgevingsgericht Lichtontwerp nu ook online beschikbaar

11 mei om 13:42 uur

Het Handboek Omgevingsgericht Lichtontwerp (OGLO) is nu online beschikbaar. De publicatie is een initiatief van…

Lees verder »

145.000 kasseistenen voor functie én uitstraling

8 mei om 14:54 uur

De herwaardering van de buitenruimte vraagt om materialen die méér doen dan alleen functioneel zijn. Met de…

Lees verder »