Braakliggend terrein kansrijk door regeling Tijdelijke Natuur

woensdag 16 september 2015
timer 1 min
Dankzij de nieuwe regeling Tijdelijke Natuur, die stelt dat natuur op ongebruikte bouwgrond mag groeien, kan er potentieel 40.000 hectare groen in Nederland bij komen. Ruimte die anders kaal en onbenut zou blijven.

Voorheen werden vaak natuurwerende maatregelen genomen om braakliggende terreinen vrij te houden van ongewenste dieren en planten. Dit om conflicten met natuurwetgeving te voorkomen voor toekomstige bouwterreinen. Beleidslijn Tijdelijke Natuur stelt dat natuur mag groeien op braakliggende terreinen, met de zekerheid dat deze natuur wordt verwijderd zodra het bouwproces start.
 

Voordeel aan deze maatregel is dat de tijdelijke natuur zaden en jonge dieren voortbrengt die zich naar de omgeving versprieden en zo populaties in stand houdt, ondanks dat de natuur op het braakliggende terrein wordt verwijderd. Zodra er wordt gestart met de bouw, wordt in samenwerking met een ecoloog gekeken wanneer en hoe het natuurgebied wordt opgeruimd.
 

Er zijn in Nederland inmiddels 28 pilots gestart naar aanleiding van deze maatregel, waaronder in Eemshaven en op bouwgrond bij het Philips Health Care terrein in Best.
 

Bron: Rijksoverheid

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
descriptionArtikel

De beweegvriendelijke openbare ruimte: sporten, ontmoeten en verbinden in een

4 dec om 09:32 uur

Nederland staat voor een uitdaging: hoe houden we onze openbare ruimte beweegvriendelijk, toegankelijk en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Eenvoudiger evenementenbeheer in Bodegraven-Reeuwijk

28 nov om 09:00 uur

In de gemeente Bodegraven-Reeuwijk is sinds kort een slimme oplossing in gebruik om stroomvoorzieningen op het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Als rioolbeheerder bepaal jij hoe circulair de openbare ruimte wordt

26 nov om 08:00 uur

Gaat de straat open voor rioleringswerkzaamheden? Grijp deze kans om uitdagingen als circulariteit, de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Waterkunst in ere hersteld: hoe de Hans Petri fontein nieuw leven kreeg

19 nov om 08:24 uur

Een vergeten fontein, een vervallen kunstwerk en een stad die op zoek was naar een nieuwe invulling. Dankzij de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Heeft jouw gemeente een hart? Speel dan mee met REstart!

14 nov om 15:25 uur

Veel goede speeltoestellen worden weggegooid. Kleine gemeenten hebben vaak een financiële uitdaging en kunnen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Slim en duurzaam schoffelen met stille kracht

14 nov om 08:53 uur

De openbare ruimte vraagt om slimme, duurzame en veelzijdige oplossingen. Met het Makita UX01G combisysteem,…

Lees verder »
descriptionArtikel

‘Meer aandacht voor optelsom bekende maatregelen kan sociale veiligheid verbeteren’

12 nov om 09:05 uur

Met de actie ‘Wij eisen de nacht op’ vragen vrouwen aandacht voor de onveiligheid die ze ervaren. Michiel Meurs…

Lees verder »