Gevarieerd wandelen in het Essenburgpark

maandag 18 maart 2019
timer 2 min
Gevarieerd wandelen langs het spoor is binnenkort mogelijk in het Essenburgpark in Rotterdam. Het park opent op 18 maart en is daarna voor iedereen vrij toegankelijk.

Buurtbewoners ontwikkelden een alternatief voor de bouwplannen van de Nederlandse Spoorwegen. Dit deden zij samen met het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard en gemeente Rotterdam. In plaats van bedrijfspanden is plaats gemaakt voor een verrassend groengebied met natuurlijke waterberging. Het gebied heeft een oppervlakte van bijna vier hectare en ligt langs het spoor, ter hoogte van Schiedam-Rotterdam en ten noorden van de sportvelden en de Educatieve tuin langs de Essenburgsingel. 


In het kader van klimaatbestendige wijken heeft de gemeente in opdracht van het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard een waterberging gerealiseerd in de lage delen van het Essenburgpark. In deze waterberging kan op een natuurvriendelijke manier 5500 m3 water worden opgeslagen. Dit helpt de wijk om droge voeten te houden. 


De aanleg van de waterbergingen sluit aan op de intentieovereenkomst Rotterdams Weerwoord. Hierin staat dat de gemeente, waterschappen en bewoners samen het verschil kunnen maken. Door ruimte voor regenwater en groen aan te leggen, wordt de stad bovendien aantrekkelijker. Het gebied draagt bij aan de collegetargets om in 2022 in totaal 20 hectare extra groen aan de stad toe te voegen. 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Hoe integreer je beweegvriendelijkheid in de herontwikkeling van naoorlogse wijken?

6 okt om 10:00 uur

Veel naoorlogse wijken staan de komende jaren voor een ingrijpende transformatie. Opgaven op het gebied van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vispassage in de Dinkel krijgt keerwanden op maat, tot op de millimeter

5 okt om 11:33 uur

In de Dinkel kunnen vissen en andere waterdieren weer vrij passeren langs twee rijksmonumenten: het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Marktplein Hardenberg: eerst iedereen aan tafel, dan pas een schep in de grond

2 okt om 07:55 uur

Het Marktplein was nog geen dag open, toen er al dertig kinderen in de fonteinen stonden te spetteren, terwijl…

Lees verder »
descriptionArtikel

Routes in Great Places: beleving en comfort zijn te ontwerpen

30 sep om 09:45 uur

Precies tien jaar geleden kwam het handboek Prettige Plekken uit met ontwerp- en planningsrichtlijnen voor een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Samen spelen is nog lang niet in elke gemeente mogelijk

29 sep om 11:51 uur

Een speelplek waar een kind in een rolstoel gewoon mee kan doen met de rest van de buurt: in bijna de helft van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Heusden vervangt 150 speeltuintjes door ruim 100 beweeg- en ontmoetplekken

28 sep om 10:00 uur

Waar in Heusden nu nog speeltoestellen voor basisschoolkinderen op plat gemaaid gras staan, komen de komende…

Lees verder »
descriptionArtikel

Meer dan verlichting: een huiskamergevoel op het voorplein van metrostation Slinge

25 sep om 11:00 uur

Het signaal vanuit de bewoners rondom metrostation Slinge in Rotterdam was al langere tijd hetzelfde: de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Scorecard koppelt theorie aan praktijk voor koele plekken in Rotterdam

24 sep om 11:00 uur

Koele plekken in de stedelijke buitenruimte zijn essentieel om hittestress te verminderen, maar de kennis om ze…

Lees verder »