Flinke opknapbeurt voor parkeerterrein Natuurmonumenten

vrijdag 19 april 2019
timer 2 min
Vanaf volgende week wordt gestart met de herinrichting van het parkeerterrein van Natuurmonumenten in Nieuwendijk. Hiermee moet het jarenlange parkeertekort opgelost worden.

Het huidige parkeerterrein krijgt een verdubbeling van het aantal parkeerplaatsen en gaat van 150 naar 300, schrijft Het Kompas. De werkzaamheden dragen ook in positieve zin bij aan een betere uitstraling van het huidige terrein, een betere ontsluiting van het naastgelegen natuurgebied de Tiendgorzen en er worden maatregelen getroffen om de sociale veiligheid op het parkeerterrein te waarborgen. 


De eerste werkzaamheden zijn deze week gestart. Er is ook een check uitgevoerd op aanwezige broedvogels Wanneer het zeker is dat in het natuurgebied geen verstoring zal optreden, kan defenitief met de werkzaamheden worden gestart. Tussen 23 en 30 april vindt het grondverzet plaats. Op deze dagen rijden tussen 7.00 uur en 16.00 uur vrachtauto's over de Nieuwedijk en de Jan Vollaarsweg van en naar het parkeerterrein. 

 

Naas uitbreiding van het parkeerterrein is ook gepraat over een tijdelijke ontsluitingsweg langs de Oosterse en Westerse Laagjes. Natuurmonumenten ziet momenteel echter nog af van deze optie. De organisatie ziet meer kansen in bereikbaarheid over het water, in combinatie met meerdere opstapplaatsen. Er is een afspraak gemaakt met de Werkgroep Omgeving Nieuwedijk om te blijven zoeken naar mogelijkheden om de parkeer- en verkeersdruk omlaag te brengen. 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Panel: water en bodem moeten te allen tijde sturend zijn bij de inrichting van de stedelijke openbare ruimte

13 mei om 13:17 uur

Sinds 2022 is het principe ‘water en bodem sturend’ richtinggevend voor de inrichting van Nederland. Het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Wat Nijmegen leert van vier jaar duizend bomen planten

12 mei om 10:41 uur

Duizend extra bomen per jaar planten in een bestaande stad klinkt overzichtelijk, maar blijkt in de praktijk…

Lees verder »

145.000 kasseistenen voor functie én uitstraling

8 mei om 14:54 uur

De herwaardering van de buitenruimte vraagt om materialen die méér doen dan alleen functioneel zijn. Met de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Publicatie Groen op de Balans pleit voor nieuwe collectiviteit rond stedelijk groen

7 mei om 11:11 uur

Hoewel het belang van groene openbare ruimte wetenschappelijk ruimschoots is aangetoond, blijft groen in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe toegankelijk is het winkelcentrum in uw gemeente?

4 mei om 09:16 uur

In de rubriek Platform Toegankelijkheid belicht Denise Janmaat, directeur van het Nederlands Instituut voor…

Lees verder »
descriptionArtikel

'Water dat je ziet, is water dat je begrijpt'

30 apr om 10:18 uur
Hans Roelofs werkt als adviseur stedelijk water en klimaatadaptatie dagelijks aan toekomstbestendige…
Lees verder »
descriptionArtikel

Zuid-Holland en The Green Village maken biodiversiteit in de stad meetbaar

29 apr om 10:37 uur

Hoe maak je van biodiversiteit in stedelijk gebied iets dat niet alleen wordt nagestreefd, maar ook aantoonbaar…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zo ontwikkelde Den Haag samen met de markt een armaturenfamilie

28 apr om 08:19 uur

Den Haag krijgt een herkenbare eigen armaturenfamilie en koos daarvoor niet de gebaande aanbestedingsroute. De…

Lees verder »