Herinrichting Diezerbrink Zwolle bijna van start

maandag 19 augustus 2019
timer 2 min
Winkelgebied Diezerbrink in Zwolle gaat de komende maanden op de schop. Op 2 september wordt gestart met de voorbereidende werkzaamheden van de herinrichting.

Zo moet ter voorbereiding van de herinrichting een aantal kabels en leidingen worden vernieuwd en verlegd. Dit is nodig om te kunnen starten met de herinrichting die volgend jaar daadwerkelijk op de planning staat. De nutswerkzaamheden zijn naar verwachting voor december 2019 afgerond.

Blijven winkelen

Het winkelgebied is tijdens de werkzaamheden gewoon te bereiken. Ook wordt de verkeershinder zoveel mogelijk beperkt. Duidelijke bewegwijzering zorgt bijvoorbeeld voor informatie over alternatieve rijroutes en parkeermogelijkheden. Op een aantal momenten wordt de Diezerkade afgesloten voor doorgaand verkeer. Momenteel zijn daar nog geen exacte data van bekend.

De herinrichting

De Diezerbrink wordt met de herinrichting voorzien van meer groen. Ook het fietsend en lopend verkeer heeft baat bij de herinrichting: de rijbaan van de Thomas à Kempisstraat wordt namelijk versmald en de stoepen breder gemaakt. Zo kunnen winkeliers uitstallingen plaatsen en hebben voetgangers meer ruimte. Auto's mogen aan beide zijden van de straat geparkeerd staan, maar wel wordt de straat om deze reden slimmer ingericht. Zo verdwijnt de huidige rotonde op De Brink en maakt deze plaats voor een veilige, verkeerskundige oplossing. Ook worden meer plekken gecreëerd voor het parkeren van de fiets.

Oude bomen verwijderd

Een aantal bomen is niet te handhaven binnen het nieuwe ontwerp en zullen daarom worden gekapt. Deze bomen maken plaats voor nieuw aan te planten bomen. Tenslotte wordt in de eerste fase een deel van de waterkering verhoogd om aan de nieuwste eisen voor waterveiligheid te kunnen voldoen. 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Straatbeeld op de Vakbeurs Openbare Ruimte: kennis delen door ontmoeting en lezingen

12 sep om 13:00 uur

Als strategisch partner van de grootste vakbeurs in de openbare ruimte van Nederland is het vakblad Straatbeeld…

Lees verder »
descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »

Agora Makers: zes vertrouwde merken onder één dak

16 sep om 13:34 uur

Wij geven het inrichten van de buitenruimte een nieuwe dimensie. Zes toonaangevende producenten – één krachtige…

Lees verder »
descriptionArtikel

Transformatie Oranjebuurt Dieren als model voor duurzame wijkontwikkeling

16 sep om 13:24 uur

In de afgelopen jaren heeft de Oranjebuurt in Dieren een ingrijpende metamorfose ondergaan. Waar de Oranjebuurt…

Lees verder »

Maak openbare voorzieningen slimmer met online beheer

16 sep om 13:19 uur

Met onze Slimme kast® heb je altijd en overal inzicht in de status van je installatie. Storingen worden direct…

Lees verder »

TG Lining maakt de openbare ruimte toegankelijk

16 sep om 12:32 uur

TG Lining is specialist op het gebied van geleideroutes voor mensen met een visuele beperking. 

Lees verder »
descriptionArtikel

Van boomrooster tot buitenbank: vader en zoon Willems over 30 jaar straatmeubilair

16 sep om 08:49 uur

Al in de jaren tachtig leverde Frank Willems materiaal voor de buitenruimte. Inmiddels geniet hij van zijn…

Lees verder »
descriptionArtikel

Een klein park met een groot verhaal

15 sep om 08:24 uur

Leonie Nieuwland is landschapsontwerper bij de gemeente Zwolle. Haar favoriete plek is het Azaleapark in de…

Lees verder »