’s-Hertogenbosch gaat vergroenen om klimaatverandering op te vangen

maandag 27 januari 2020
timer 2 min
Het klimaat verandert en in ’s-Hertogenbosch bereiden ze zich voor op de veranderingen die dit voor de leefomgeving heeft. Vergroening is één van de maatregelen die de gemeente neemt. “We willen onze gemeente meer klimaatbestendig maken, bijvoorbeeld door stenen plaats te laten maken voor groen”, zo klinkt het vanuit de gemeente.

Komende weken worden er 200 nieuwe bomen gepland langs verschillende wegen in de gemeente. Deze bomen maken onderdeel uit van een vergroeningsplan dat moet zorgen voor extra vergroening de komende jaren. Wethouder Mike van der Geld: “We verwachten zwaardere regenbuien en vaker extreem warm weer. Groen is een goede maatregel om de gevolgen van klimaatverandering op te vangen. Bovendien zorgt het voor een prettiger leefomgeving en meer biodiversiteit. Daarom planten we extra bomen. Allemaal om naar ons doel klimaatbestendig in 2050 toe te werken.”

Vergroening is een onlosmakelijk onderdeel van alle ruimtelijke projecten en ontwikkelingen in ’s-Hertogenbosch. De gebouwde omgeving die we nu aanleggen moet voldoen aan onze doelen voor 2050: gezond, groen en klimaatbestendig. Zo is de gemeente bezig met het vergroenen van schoolpleinen. Daarnaast wordt er samen met inwoners bekeken hoe wijken kunnen worden vergroend.

Tiny Forest

Naast bomen langs wegen, plant de gemeente ook verschillende Tiny Forest. “We planten die aan om de biodiversiteit in het stedelijk gebied te versterken, maar ook als prettige plek voor mens en verschillende dieren. Denk dan aan vlinders, vogels, bijen en kleine zoogdieren. Een Tiny Forest draagt ook bij aan een gezonde en klimaatbestendige woonomgeving”, aldus de gemeente.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Maatwerk voor lichtmasten in Diepenheim

2 mrt om 10:46 uur

Diepenheim is een van de acht Middeleeuwse steden van Twente. Een bijzonder plekje met een bijzondere…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuw: de 'Trapesa' baksteen

2 mrt om 09:35 uur

Struyk Verwo Infra heeft haar assortiment uitgebreid met de introductie van de parksteen ‘Trapesa’. De ‘Trapesa…

Lees verder »
descriptionArtikel

Flexibel en duurzaam afvalbeheer met de Lixo-serie

2 mrt om 09:15 uur

Een hoogwaardige inrichting van de openbare ruimte vraagt om afvaloplossingen die duurzaam, robuust én flexibel…

Lees verder »
descriptionArtikel

Amersfoort laat bomen meegroeien met de stad

1 apr om 10:08 uur

Amersfoort is een groene en boomrijke stad en wil dat graag zo houden. In de vernieuwde Bomenleidraad laat de…

Lees verder »
flash_onNieuws

SlimCirculair geeft antwoord op circulaire uitdagingen in de openbare ruimte

1 apr om 09:24 uur

Hoe maak je de openbare ruimte écht circulair en duurzaam? Gemeenten, waterschappen en provincies zoeken…

Lees verder »
flash_onNieuws

Samenwerken voor toekomstbestendige stads- en dorpscentra

30 mrt om 11:54 uur

Een toekomstbestendige inrichting van stads- en dorpscentra vraagt om samenwerking tussen gemeenten,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Modulair en circulair: nieuwe impuls voor groene gevels

30 mrt om 08:36 uur

Groene gevels zijn bezig aan een snelle opmars. Niet uit luxe, maar uit noodzaak: ruimte voor groen op…

Lees verder »
flash_onNieuws

Eerste editie van Straatbeeld van 2026 verschenen!

27 mrt om 09:49 uur

De eerste editie van Straatbeeld in 2026 is uit! Dit nummer staat in het teken van klimaat, water en groen en…

Lees verder »