Maassluis heeft een nieuwe groene entree

vrijdag 30 juni 2017
timer 2 min
In Maassluis is vorig weekend de Cornelis van der Lelylaan en de Arij van der Lelybrug geopend. Deze groene entree geeft toegang tot het nieuwe landschappelijke woongebied Wilgenrijk en de innovatieve Lely Campus.

Plein06 maakte voor het totale plangebied van 9,5 hectare het integrale landschap en bruggenontwerp. En transformeerde het weidelandschap naar een waterrijk natuur-en parklandschap waar verschillende voet- en fietspaden plus een autoweg zorgvuldig in zijn ingepast.  De bouwtijd van het hele gebied heeft anderhalf jaar geduurd. Aannemer Dura Vermeer kwam met het idee om vorig plantseizoen al het grootste deel van het groen te laten aanplanten, dit geeft nu bij oplevering een bijzonder volwassen en natuurlijk groene uitstraling.

 


Credit: plein06

Ingenieurskunst

De 70 meter lange Arij van der Lelybrug is bijzonder vormgegeven. De witte brug met een speelse balustrade, geeft een knipoog naar de oude Hollandse boerenhekken en in het enige steunpunt van de brug is een gemaal van het hoogheemraadschap ingepast. Gezamenlijk met Gebiedsmanagers bv, Hoogheemraadschap Delfland, Wilgenrijk en de gemeente Maassluis kwam plein06 tot deze unieke en innovatieve integratie.

Oog voor details

Het beeldmerk van het gebied, een ontwerp van Atelier Knip, komt op verschillende manieren terug in de buitenruimte elementen. Er is ontworpen met aandacht voor details bijvoorbeeld zonder lasnaden en/of aansluitingen in het zicht. De eigentijdse boeren hekwerken begeleiden passanten in de reis naar Wilgenrijk en naar de Lely Campus. De hekwerken, verkeersborden en bewegwijzering zijn integraal en samenhangend ontworpen en overal herkenbaar in de omgeving.

Beleving

plein06 creëert verschillende gebruiksplekken voor fietsers en voetgangers rondom de Cornelis van der Lelylaan, zoals een aanlegsteiger aan het open water voor bootjes en kano’s uit Wilgenrijk, bankjes onder grote parkbomen en een struinpad dat door de verschillende landschappen slingert om met de hond te wandelen. De fietser beleeft door het gebied verschillende landschappen die zo ontworpen zijn dat elk seizoen een nieuwe verrassende beleving biedt.

 


Credit: plein06

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Vernieuwd Lage Bergse Bos verbindt natuur en recreatie

1 jun om 08:44 uur

Het Lage Bergse Bos is een populair recreatiegebied bij Rotterdam, met afwisseling van bos, open weides en…

Lees verder »
descriptionArtikel

De gezonde stad begint met durven kiezen

2 jun om 11:12 uur

Durven kiezen in de inrichting van de buitenruimte: dat was de centrale boodschap tijdens de vierde BOSSdag op…

Lees verder »

Ladelys: slimme laadlichtmast voor de openbare ruimte

26 mei om 13:08 uur

De energietransitie en de groei van elektrisch rijden vragen om slimme oplossingen voor de openbare ruimte.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Inspiratie voor een toekomstbestendige leefomgeving

22 mei om 14:24 uur

Klimaatverandering en andere maatschappelijke opgaven vragen om slimme, duurzame en klimaatbestendige keuzes in…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gemeenten versnellen samen naar een circulaire openbare ruimte

21 mei om 13:47 uur

Wat betekent het om als gemeente echt samen te leren en versnellen in de transitie naar een circulaire openbare…

Lees verder »
flash_onNieuws

Nederlanders bereid te betalen voor een beweegvriendelijke openbare ruimte

19 mei om 16:01 uur

Nederlanders vinden het acceptabel om meer belasting te betalen voor effecten van ingrepen  die de openbare…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe speeltuin in Roosendaal richt zich op toegankelijk spelen

19 mei om 13:16 uur

Spelen zou voor ieder kind vanzelfsprekend moeten zijn, met of zonder beperking, maar dat kan nog lang niet in…

Lees verder »
descriptionArtikel

Niet meer licht, maar beter licht: Maastricht omarmt Dark Sky

19 mei om 09:13 uur

Steeds meer gemeenten vervangen verouderde openbare verlichting. Maastricht gebruikte dat moment niet alleen om…

Lees verder »