Centrum Diemen heringericht met Hess en Aubrilam

maandag 1 december 2014
timer 1 min
In Diemen is het stadhuis en het winkelcentrum en omgeving heringericht gedurende het afgelopen jaar. Het gebied is als een eenheid ontworpen door Elberfeld bureau voor landschap en stedenbouw. Hierbij is zowel het Diemerplein als de hoofdwinkelstraat ingericht met nieuwe bomen, een bestrating van frisse gele klinkers en houten meubilair. In het voorstel stond de voetganger centraal, maar er is ook rekening gehouden met auto- en fietsverkeer.

De lijn met houten meubilair is doorgezet in houten masten van AUBRILAM. Gekozen is voor het type SILEA als paaltopmast met daarop HESS mastopzetarmatuur OSLO. Verder zijn hoge SILEA-masten voorzien van compacte schijnwerpers R1 Midi met spreidlens toegepast voor de straatverlichting. Heel bijzonder hierbij is de houtstructuur van de masten zoals hieronder is weergegeven.
 

AUBRILAM onderscheidt zich door het kunnen leveren van deze structuur die wordt verkregen door een speciale techniek. Deze structuur is leverbaar in meerdere kleuren. INDUSTRIELICHT heeft voor dit project het lichtontwerp gemaakt alsmede de plaatsing van de masten verzorgd in opdracht van de firma Van Gelder.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Solarverlichting: geen vervanging voor het net, wel een groeiende aanvulling

30 sep om 11:00 uur

Straatverlichting hangt van oudsher vrijwel altijd aan het elektriciteitsnet. Toch wint een ander principe snel…

Lees verder »
descriptionArtikel

Routes in Great Places: beleving en comfort zijn te ontwerpen

30 sep om 09:45 uur

Precies tien jaar geleden kwam het handboek Prettige Plekken uit met ontwerp- en planningsrichtlijnen voor een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Samen spelen is nog lang niet in elke gemeente mogelijk

29 sep om 11:51 uur

Een speelplek waar een kind in een rolstoel gewoon mee kan doen met de rest van de buurt: in bijna de helft van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Heusden vervangt 150 speeltuintjes door ruim 100 beweeg- en ontmoetplekken

28 sep om 10:00 uur

Waar in Heusden nu nog speeltoestellen voor basisschoolkinderen op plat gemaaid gras staan, komen de komende…

Lees verder »
descriptionArtikel

Meer dan verlichting: een huiskamergevoel op het voorplein van metrostation Slinge

25 sep om 11:00 uur

Het signaal vanuit de bewoners rondom metrostation Slinge in Rotterdam was al langere tijd hetzelfde: de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Scorecard koppelt theorie aan praktijk voor koele plekken in Rotterdam

24 sep om 11:00 uur

Koele plekken in de stedelijke buitenruimte zijn essentieel om hittestress te verminderen, maar de kennis om ze…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gemeenten zetten de voetganger steeds vaker op één, maar waar is de data?

23 sep om 11:05 uur

Steeds meer gemeenten omarmen het STOMP-principe en willen de voetganger centraal zetten. Toch ontbreekt vaak…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ruimtemakersindex maakt BOSS concreet en toepasbaar

22 sep om 15:00 uur

"In gelul kun je niet wonen." Met die uitspraak zette de Amsterdamse oud-wethouder Jan Schaeffer ooit…

Lees verder »