Circulariteit voert boventoon in buitenruimte ABN Amro

maandag 2 oktober 2017
timer 2 min
De ABN Amro heeft het NL Greenlabel Gebiedslabel ontvangen. Dat omdat de volledige buitenruimte van de ABN Amro en het dakterras van Circl volgens de circulaire filosofie is ontworpen.

Het ontwerp is afkomstig van Donkergoen. Circulariteit in gebouwen begint wat meer ingeburgerd te geraken, in de buitenruimte was dat nog niet het geval. Tot voor kort, want Donkergroen pakte de opdracht van ABN AMRO met beide handen aan om te laten zien dat ook in de buitenruimte circulair denken en doen mogelijk is. Het was pionieren maar Donkergroen is er in geslaagd en wilde dat – samen met ABN AMRO, ook getoetst zien met het NL Greenlabel Gebiedslabel.

Onafhankelijke toetsing

De onafhankelijke assessoren Jos Schild van Royal HaskoningDHV en Gert Olbertijn van Stabilitas BV hebben de beoordeling uitgevoerd. “Met Circl hebben ABN AMRO en Donkergroen de circulaire lat hoog gelegd", aldus Jos Schild van Royal HaskoningDHV. "Ik heb namens NL Greenlabel al heel wat gebieden mogen toetsen, maar nooit eerder zagen we zo’n sterke focus en volharding op circulariteit. Het toegekende Gebiedslabel A is dan ook meer dan verdiend waarbij een bonuspunt is verleend vanwege die volharding”. Lodewijk Hoekstra vult aan; “Donkergroen heeft de Zuidas in Amsterdam definitief donkergroen ingekleurd. We hebben groot respect voor de pioniersrol van Donkergroen en zijn trots dat we de tuinen van ABN AMRO en Circl hebben mogen labelen”.

Circulariteit voert boventoon in buitenruimte ABN Amro

Donderdag overhandigde NL Greenlabel founder Lodewijk Hoekstra aan Johan van Hall, vice-voorzitter, Chief Innovation & Technology Officer van ABN AMRO het NL Greenlabel Gebiedslabel.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
descriptionArtikel

Piketpaaltjes slaan op weg naar circulaire lichtmasten in Amsterdam

17 jun om 15:25 uur

Naar voren struikelen. Zo omschrijft Hans van Bakel van de gemeente Amsterdam zijn stappen om het areaal van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Het onderschatte potentieel van schoolpleinen

5 jun om 08:00 uur

Schoolpleinen worden vaak alleen gebruikt voor spelende kinderen, maar ze bieden veel meer mogelijkheden. Ze…

Lees verder »
descriptionArtikel

Innovatieve verkeersmonitoring met Zebra-Safe

3 jun om 08:00 uur

Traffic Care, al zestien jaar actief in het verbeteren van verkeersveiligheid, zet met hun Zebra-Safe…

Lees verder »

Samen sterk voor duurzame buitenruimte

20 mei om 13:36 uur

GroundLevel en MeierGuss slaan de handen ineen: vanaf nu is GroundLevel de officiële distributeur van de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Mijn Plek: Het Koopmansplein in Assen

24 apr om 08:46 uur

Diane Schepers draagt vanuit haar functie als adviseur klimaatadaptatie, riolering en stedelijk water al…

Lees verder »
flash_onNieuws

Klimaatadaptieve stad begint in eigen tuin

16 apr om 12:10 uur

Oldenzaal wil groener worden en roept inwoners op om mee te doen. Met de Groenblauwe Tuinsubsidie kunnen…

Lees verder »
flash_onNieuws

Beweegalliantie organiseert Actief Werkbezoek Leefomgeving

10 apr om 09:19 uur

Bewegen moet (weer) net zo normaal worden als ademhalen. Maar hoe realiseren we dat binnen de fysieke…

Lees verder »