Doek valt voor Shared Space Institute

woensdag 15 december 2010
timer 1 min
Omdat het Shared Space Institute in Drachten niet genoeg subsidiegelden binnen kon halen om een goede doorstart te maken met haar activiteiten, is het voortbestaan gestagneerd. Na anderhalf jaar valt het doek.
Doek valt voor Shared Space Institute



Doorstart


Ook de verschillende pogingen het instituut ergens anders onder te brengen strandden, zoals bijvoorbeeld bij CROW. In navolging van het instituut gaat de NHL Hogeschool nu het Kenniscentrum Shared Space oprichten, om het concept shared space een bredere basis te geven. Dit doen ze door zich te richten op kennisontwikkeling, -bundeling en -circulatie.

RAAK-project


Binnen NHL Hogeschool zal de ontwikkeling van het concept en de uitvoering van praktijkgericht onderzoek en kennisoverdracht met betrekking tot het shared space concept worden gecontinueerd, onder andere binnen het RAAK-project \"Respect in plaats van Regels\". Het betrekken van studenten bij uitvoering van onderzoek en planvorming van nieuwe projecten krijgen hierbij een belangrijke plaats. Op donderdag 23 juni 2011 organiseert het Kenniscentrum Shared Space in het kader van dit RAAK-project een symposium. Tijdens dit symposium worden de onderzoeksresultaten over het shared space concept in Friesland gepresenteerd.

Bron: nhl.nl

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Panel: water en bodem moeten te allen tijde sturend zijn bij de inrichting van de stedelijke openbare ruimte

13 mei om 13:17 uur

Sinds 2022 is het principe ‘water en bodem sturend’ richtinggevend voor de inrichting van Nederland. Het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Wat Nijmegen leert van vier jaar duizend bomen planten

12 mei om 10:41 uur

Duizend extra bomen per jaar planten in een bestaande stad klinkt overzichtelijk, maar blijkt in de praktijk…

Lees verder »

145.000 kasseistenen voor functie én uitstraling

8 mei om 14:54 uur

De herwaardering van de buitenruimte vraagt om materialen die méér doen dan alleen functioneel zijn. Met de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Publicatie Groen op de Balans pleit voor nieuwe collectiviteit rond stedelijk groen

7 mei om 11:11 uur

Hoewel het belang van groene openbare ruimte wetenschappelijk ruimschoots is aangetoond, blijft groen in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe toegankelijk is het winkelcentrum in uw gemeente?

4 mei om 09:16 uur

In de rubriek Platform Toegankelijkheid belicht Denise Janmaat, directeur van het Nederlands Instituut voor…

Lees verder »
descriptionArtikel

'Water dat je ziet, is water dat je begrijpt'

30 apr om 10:18 uur
Hans Roelofs werkt als adviseur stedelijk water en klimaatadaptatie dagelijks aan toekomstbestendige…
Lees verder »
descriptionArtikel

Zuid-Holland en The Green Village maken biodiversiteit in de stad meetbaar

29 apr om 10:37 uur

Hoe maak je van biodiversiteit in stedelijk gebied iets dat niet alleen wordt nagestreefd, maar ook aantoonbaar…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zo ontwikkelde Den Haag samen met de markt een armaturenfamilie

28 apr om 08:19 uur

Den Haag krijgt een herkenbare eigen armaturenfamilie en koos daarvoor niet de gebaande aanbestedingsroute. De…

Lees verder »