Dynamische ledwand verlicht onderdoorgang N274

dinsdag 2 april 2019
timer 2 min
De N274 bij Schinveld kan de verwachte verkeersdrukte niet aan. Provincie Limburg wil met de constructie van de N274 in Onderbanken de doorstroming van het verkeer verbeteren.

Als onderdeel van deze constructie komt er een ecopassage in combinatie met een recreatief voetpad. Deze nieuwe onderdoorgang is onderdeel van een belangrijke fiets- en voetgangersverbinding en daarnaast een faunapassage.

Maatwerk

IPV Delft heeft een totaal ontwerp opgesteld voor deze nieuwe onderdoorgang, die bestaat uit een lichtwand, verlichting in de handregels van de trappen en twee toegangspoorten inclusief verlichting. Armada Janse kreeg de opdracht het ontwerp om te zetten naar een maatwerk lichtobject. 


De zuidelijke wand van de tunnel is voorzien van 30,5 strekkende meter dynamisch verlichte ledwand. De wand, bestaande uit polycarbonaat panelen, is op aluminium constructie profielen bevestigd. Rondom de dynamische wand zijn RVS beschermranden aangebracht die de wanden tegen gebruiksschade beschermen.

Beweging monitoren

De verlichting van deze ledwand is voorzien van bewegingssensoren. Deze sensoren zorgen ervoor dat de verlichting wordt aangestuurd op het moment dat iemand onder de tunnel doorgaat. Hierbij worden tevens diverse grafische beelden zichtbaar. 


De handregels in de trappen zijn voorzien van verlichting en er zijn aan beide zijden van de tunnel verlichte toegangspoorten geplaatst als een soort landmark. Met energiezuinigheid in het achterhoofd is de verlichting in deze elementen uitgerust met een schemerschakelaar die ervoor zorgt dat de verlichting inschakelt zodra de schemer zijn intrede doet. Dit geeft een veilig gevoel wanneer de tunnel gepasseerd wordt. 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
descriptionArtikel

Piketpaaltjes slaan op weg naar circulaire lichtmasten in Amsterdam

17 jun om 15:25 uur

Naar voren struikelen. Zo omschrijft Hans van Bakel van de gemeente Amsterdam zijn stappen om het areaal van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Prominente rol verlichting bij herinrichting Vlaszak en Nieuwe Mark Breda

13 jun om 09:11 uur

Het historische groene karakter van de Vlaszak aan de oostkant, en het blauwe karakter van de Nieuwe Mark aan…

Lees verder »
descriptionArtikel

Lichtvervuiling: span het paard niet achter de wagen

12 jun om 10:17 uur

In elke editie van Straatbeeld schrijft een expert een column over het desbetreffende thema van het magazine.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Het onderschatte potentieel van schoolpleinen

5 jun om 08:00 uur

Schoolpleinen worden vaak alleen gebruikt voor spelende kinderen, maar ze bieden veel meer mogelijkheden. Ze…

Lees verder »
descriptionArtikel

De favoriete plek van: Nico Roelofs

4 jun om 11:25 uur

Nico Roelofs, ontwerper en adviseur openbare verlichting bij de gemeente Arnhem, heeft een bijzondere band met…

Lees verder »
descriptionArtikel

Innovatieve verkeersmonitoring met Zebra-Safe

3 jun om 08:00 uur

Traffic Care, al zestien jaar actief in het verbeteren van verkeersveiligheid, zet met hun Zebra-Safe…

Lees verder »
descriptionArtikel

Licht in lagen: over de noodzaak van een stadslichtmeester

2 jun om 08:00 uur

Terwijl steden vergroenen en verduurzamen, blijft één aspect onderbelicht: de kwaliteit van licht in de…

Lees verder »