Familiepad zet Drentsche Aa in de schijnwerpers

woensdag 7 juni 2017
timer 1 min
Aan de noordoostkant van Assen is een eind mei het nieuw aangelegde familiepad ‘Amelte’ geopend. Het pad is onderdeel van een recreatieve toegangspoort, die een bijdrage levert aan de herkenbaarheid van de Drentsche Aa als nationaal landschap.

Het familiepad is goed begaanbaar voor mensen in een rolstoel of scootmobiel. Het pad, vervaardigd van vlak beton, heeft een lengte van ruim twee kilometer. Langs het pad zijn bankjes, speeltoestellen en picknickplaatsen (met materialen van RJ Drenthen hout en konstruktiebedrijf) geplaatst, waar wandelaars uitzicht hebben over het rivierdal. Dat niet alleen, ook zijn panelen aangebracht met daarop informatie over de omgeving, de geschiedenis en de flora en fauna. De panelen zijn gegoten in dezelfde vorm als die van het Nationaal Park de Drentsche Aa.

Nog een vlonderpad

Op de picknicktafels is een infographic over de loop en de functie van het water van de Aa en de Deurze geplaatst. Het geheel is nog niet helemaal klaar. Het is de bedoeling dat er nog een vlonderpad naar het Deurzerdiep wordt aangelegd.



Credit: Drenthen RJ

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Eenvoudiger evenementenbeheer in Bodegraven-Reeuwijk

12 feb om 09:00 uur

In de gemeente Bodegraven-Reeuwijk is sinds kort een slimme oplossing in gebruik om stroomvoorzieningen op het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ruimte maken voor de spelende mens met BOSSruimte

5 feb om 10:46 uur

'Je zou eigenlijk nooit moeten stoppen met spelen'. Die gedachte vormt de kern van BOSS. Niet alleen voor…

Lees verder »
descriptionArtikel

Rolstoelglijbaan zet nieuwe standaard voor inclusief spelen

28 jan om 12:35 uur

Wat als je in een rolstoel zit en net zo graag van de glijbaan wilt als ieder ander kind? Die vraag liet de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Slimme stroomkast maakt Burgumse markt veilig en toekomstbestendig

27 jan om 11:29 uur

De centrale markt in Burgum had te kampen met onveilige, verouderde stroomkasten. Kortsluiting en onduidelijk…

Lees verder »
descriptionArtikel

In Noorderhaven Zutphen komen water, steen en mensen samen

22 jan om 08:46 uur

Aan de Noorderhaven in Zutphen is een nieuw plein ontstaan dat leeft, beweegt en verbindt. Het voormalige…

Lees verder »

Zorgeloos speelplezier dankzij maatwerk en service

18 jan om 09:53 uur

Al meer dan 25 jaar is Ramegon Airtrampolines specialist in maatwerk trampolines. Ze leveren diverse vormen,…

Lees verder »

Flamingo: omdat je fiets geen avonturen zoekt

16 jan om 13:59 uur

Veilig en efficiënt fietsparkeren is essentieel op plekken waar fietsen vaak onbeheerd achterblijven. De…

Lees verder »
flash_onNieuws

Arnhemse Park Beekdal wordt plek voor sport, natuur en recreatie

8 jan om 11:08 uur

Het Arnhemse Park Beekdal krijgt steeds meer vorm. Het gebied tussen de wijken Angerenstein, Geitenkamp en…

Lees verder »