Flexia: modulair systeem voor unieke verlichtingsoplossingen

maandag 15 juni 2020
timer 2 min
Iedere stad is uniek. Om het bijzondere karakter van publieke ruimtes te onderstrepen, introduceert Schréder FLEXIA. Een ultiem modulair systeem waarmee unieke verlichtingsoplossingen samengesteld kunnen worden die passen bij de identiteit van de omgeving.

Verschillende ontwerpen en opties

FLEXIA biedt tal van opties om een eigen ontwerp te creëren. Zo kan er gekozen worden uit verschillende bevestigingsopties (horizontaal, paaltop en hangend) en verschillende uithouders, waaronder de speciaal voor de FLEXIA ontworpen Sofia range. Ook is FLEXIA verkrijgbaar met drie verschillende decoratieve kronen: de Mona als standaard en de Lisa of Scala als optie. Met Schréder Signature kunnen zowel de Lisa- als Scala-kronen een op maat gemaakte afwerking (kleur, patroon, textuur) krijgen om de identiteit te versterken. Ten slotte kan FLEXIA eenvoudig worden uitgerust met zowel decoratieve als functionele accessoires voor de binnenzijde en gekleurde filters om de openbare ruimtes te kleuren voor speciale gelegenheden. 

Vereenvoudigde installatie

Om de installatie te vereenvoudigen beschikt de FLEXIA over de gepatenteerde IzyHub aansluitings- en verbindingsmodule, ontworpen voor snelle en foutloze bedrading. De IzyHub vereenvoudigt de bekabeling en toekomstige onderhoudswerkzaamheden. FLEXIA profiteert bovendien van een directe elektrische ontkoppeling bij het openen en een volledig verwijderbare LED module.

Circulair & Connected-Ready

FLEXIA is ontworpen om aan de vereisten van de circulaire economie te voldoen. Dit modulaire armatuur is samengesteld uit recyclebare materialen en zonder gereedschap te openen en bekabelen. Ook kan de LED module eenvoudig en zonder gereedschap worden vervangen en geüpgraded, om de prestaties op de lange termijn te waarborgen. Bovendien is FLEXIA verkrijgbaar met twee open en interoperabele opties, NEMA en Zhaga. Hierdoor is de eindgebruiker vrij in zijn of haar keuze voor wat betreft het controlesysteem, wat het mogelijk maakt de verlichtingsinstallatie op afstand te bedienen en beheren.

Verbindingsdag

Schréder is een van de themapartners van de Verbindingsdag Licht in de Openbare Ruimte, op 18 juni. Een online evenement waar ontmoeting, innovatie en kennisdeling centraal staan. De Verbindingsdag wordt georganiseerd door Acquire Publishing in samenwerking met Stichting OVLNL en is gratis toegankelijk. Kijk hier voor meer informatie en het verkrijgen van je gratis ticket.


Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Maatwerk voor lichtmasten in Diepenheim

2 mrt om 08:46 uur

Diepenheim is een van de acht Middeleeuwse steden van Twente. Een bijzonder plekje met een bijzondere…

Lees verder »
descriptionArtikel

Beter en energiezuiniger straatbeeld met Essenze

11 feb om 10:06 uur

Essenze is een multifunctioneel led-armatuur van de Spaanse fabrikant Setga, met een zeer hoge mate van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Utrecht kiest winnend ontwerp voor iconisch lantaarnpaal-armatuur

6 feb om 14:08 uur

De gemeente Utrecht heeft het winnende ontwerp gekozen voor een nieuw armatuur voor de Utrechtse lantaarnpalen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Alphen aan den Rijn vervangt straatlampen door slimme verlichting

5 feb om 13:05 uur

De gemeente Alphen aan den Rijn vervangt de komende jaren haar conventionele straatverlichting door slimme…

Lees verder »
flash_onNieuws

Licht waar nodig, donker waar mogelijk in Noord-Holland

13 jan om 11:41 uur

De provincie Noord-Holland voert een nieuw beleid in voor verlichting langs provinciale wegen en fietspaden.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Slimme sturing openbare verlichting opent weg naar voorspelbaar onderhoud

12 jan om 09:00 uur

Gemeenten staan onder toenemende druk om hun openbare verlichting betrouwbaar en betaalbaar te beheren.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Innovatiecatalogus 2026: nieuws, inspiratie en inzichten

5 jan om 11:35 uur

De innocat 2026 is verschenen. Deze jaarlijkse innovatiecatalogus, samengesteld in samenwerking met Stedebouw…

Lees verder »
descriptionArtikel

De nieuwe BRISA-mini is compact en uniek

23 dec 2025

De BRISA Mini is de nieuwste uitbreiding van de toonaangevende en ENEC+ gecertificeerde BRISA-familie van…

Lees verder »