Gelderlander houdt grote pleinentest

woensdag 21 juli 2010
timer 2 min
Wat maakt het ene plein uitnodigend en sfeervol, en het andere tot een plek die inwoners liever mijden? In de Grote Gelderlander Pleinentest is de redactie op zoek naar het antwoord.
Gelderlander houdt grote pleinentest

 

Beoordeling pleinen


In de Grote Gelderlander Pleinentest gaat het testteam van de krant pleinen in de Liemers beoordelen op sterke en zwakke punten. Omwonenden en gebruikers komen aan het woord over de goede en minder goede kanten van een plein. Ook gaat de krant in discussie met lezers, gemeentebestuurders en deskundigen over verbeteringen.

Functie van pleinen


Pleinen spelen een grote rol in de leefbaarheid van een dorp of buurt. In het beste geval hebben ze een sociale functie - met de markt, bankjes, speeltoestellen of een kermis, is er parkeerruimte en heeft het plein een goede verblijfskwaliteit. De Gelderlander beoordeeld twaalf pleinen op dergelijke punten: elf in de Liemers en één in Elten.

Oproep


De krant roept Gelderlanders op hun mening over de pleinen waar ze gebruik van maken mee te delen. Wat vindt u goed aan dit plein? Wat zou u veranderen? Welke cijfer krijgt het plein van u? Respondenten sturen hun antwoord op deze drie vragen naar redactie.zevenaar@gelderlander.nl.

Rapporten


Ieder getest plein krijgt van de krant een rapport met beoordelingscijfers. Het testteam beoordeelt de pleinen op tien punten. Voor elk onderdeel wordt maximaal één punt gegeven. Een aangrenzend café met terras scoort hoger dan een café zonder terras. Onderdelen die er niet zijn, krijgen een nul. Na beoordeling van de twaalf pleinen zal de Gelderlander het ‘leukste plein van de Liemers’ bekend maken.

De Pleinrapporten


De volgende pleinen worden beoordeeld, waarvan de Roggestraat en de Markt in Lobith reeds zijn beschreven:

Roggestraat, Doesburg (klik aan)
Markt, Lobith (klik aan)
Raadhuisplein, Zevenaar
Schuttersplein, Groessen
Dorpsplein, Giesbeek
Remigiusplein, Duiven
Dorpsplein, Westervoort
Eltener Markt, Elten
De Markt, Zevenaar
Eilandplein, Duiven

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Panel: water en bodem moeten te allen tijde sturend zijn bij de inrichting van de stedelijke openbare ruimte

13 mei om 13:17 uur

Sinds 2022 is het principe ‘water en bodem sturend’ richtinggevend voor de inrichting van Nederland. Het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Wat Nijmegen leert van vier jaar duizend bomen planten

12 mei om 10:41 uur

Duizend extra bomen per jaar planten in een bestaande stad klinkt overzichtelijk, maar blijkt in de praktijk…

Lees verder »

145.000 kasseistenen voor functie én uitstraling

8 mei om 14:54 uur

De herwaardering van de buitenruimte vraagt om materialen die méér doen dan alleen functioneel zijn. Met de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Publicatie Groen op de Balans pleit voor nieuwe collectiviteit rond stedelijk groen

7 mei om 11:11 uur

Hoewel het belang van groene openbare ruimte wetenschappelijk ruimschoots is aangetoond, blijft groen in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe toegankelijk is het winkelcentrum in uw gemeente?

4 mei om 09:16 uur

In de rubriek Platform Toegankelijkheid belicht Denise Janmaat, directeur van het Nederlands Instituut voor…

Lees verder »
descriptionArtikel

'Water dat je ziet, is water dat je begrijpt'

30 apr om 10:18 uur
Hans Roelofs werkt als adviseur stedelijk water en klimaatadaptatie dagelijks aan toekomstbestendige…
Lees verder »
descriptionArtikel

Zuid-Holland en The Green Village maken biodiversiteit in de stad meetbaar

29 apr om 10:37 uur

Hoe maak je van biodiversiteit in stedelijk gebied iets dat niet alleen wordt nagestreefd, maar ook aantoonbaar…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zo ontwikkelde Den Haag samen met de markt een armaturenfamilie

28 apr om 08:19 uur

Den Haag krijgt een herkenbare eigen armaturenfamilie en koos daarvoor niet de gebaande aanbestedingsroute. De…

Lees verder »