Herinrichting Piusplein Tilburg begonnen

maandag 4 oktober 2010
timer 2 min
Een onderdeel van de nieuwe Cityring van Tilburg is de herinrichting van het Piusplein. In samenspraak met de horecaondernemers aan het plein heeft de gemeente Tilburg een definitief ontwerp gemaakt. Op 4 oktober is begonnen met de werkzaamheden.
Herinrichting Piusplein Tilburg begonnen


Volop ruimte


Ook in het nieuwe ontwerp is er op het Piusplein volop ruimte voor terrassen en blijft het mogelijk om evenementen op het plein te organiseren. De inrichting van het nieuwe plein sluit aan bij het ontwerp van de winkelstraten en de Cityring. De verwachting is dat het plein eind januari 2011 klaar is.


Onderscheid terrassen en loopruimte


De meest in het oog springende veranderingen zijn de vergrote gevelterrassen en de vormen van de terrasruimtes op het plein. Daardoor wordt het onderscheid tussen de loopruimte en de terrasruimte veel duidelijker en zal het plein in de toekomst veel rustiger ogen. Bovendien blijft het straks mogelijk om evenementen als het Festival van het Levenslied op het Piusplein te houden.


Bestrating en groen


De verharding onder de terrasdelen wordt uitgevoerd in Chinees graniet zoals op de Heuvel, het centrale plein van Tilburg. De loopstroken worden uitgevoerd in gebakken klinkers, zoals in de rest van de binnenstad gebruikt is. Een aantal bomen is inmiddels verwijderd. Drie grote bomen blijven staan en worden ingepast in het nieuwe ontwerp. Aan de rand, waar eerst dakplatanen stonden, komen nieuwe leiplatanen terug met daaronder blokhagen.

Download hier het voorlopig ontwerp van het Piusplein.

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Straatbeeld op de Vakbeurs Openbare Ruimte: kennis delen door ontmoeting en lezingen

12 sep om 13:00 uur

Als strategisch partner van de grootste vakbeurs in de openbare ruimte van Nederland is het vakblad Straatbeeld…

Lees verder »
descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe breng je met de MKI als gunningscriterium de CO2-uitstoot met driekwart terug?

18 sep om 09:24 uur

Bij provinciale infrastructuur is asfalt verantwoordelijk voor een groot deel van de CO₂-uitstoot. Bij een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Cascades van natuursteen: de watertrap die Leidsche Rijn kleur geeft

18 sep om 09:15 uur

In het hart van het Utrechtse Leidsche Rijn ligt een park dat meer is dan zomaar een groenstrook. Het…

Lees verder »

Agora Makers: zes vertrouwde merken onder één dak

16 sep om 13:34 uur

Wij geven het inrichten van de buitenruimte een nieuwe dimensie. Zes toonaangevende producenten – één krachtige…

Lees verder »
descriptionArtikel

Transformatie Oranjebuurt Dieren als model voor duurzame wijkontwikkeling

16 sep om 13:24 uur

In de afgelopen jaren heeft de Oranjebuurt in Dieren een ingrijpende metamorfose ondergaan. Waar de Oranjebuurt…

Lees verder »

Maak openbare voorzieningen slimmer met online beheer

16 sep om 13:19 uur

Met onze Slimme kast® heb je altijd en overal inzicht in de status van je installatie. Storingen worden direct…

Lees verder »

TG Lining maakt de openbare ruimte toegankelijk

16 sep om 12:32 uur

TG Lining is specialist op het gebied van geleideroutes voor mensen met een visuele beperking. 

Lees verder »