Herinrichting Piusplein Tilburg begonnen

maandag 4 oktober 2010
timer 2 min
Een onderdeel van de nieuwe Cityring van Tilburg is de herinrichting van het Piusplein. In samenspraak met de horecaondernemers aan het plein heeft de gemeente Tilburg een definitief ontwerp gemaakt. Op 4 oktober is begonnen met de werkzaamheden.
Herinrichting Piusplein Tilburg begonnen


Volop ruimte


Ook in het nieuwe ontwerp is er op het Piusplein volop ruimte voor terrassen en blijft het mogelijk om evenementen op het plein te organiseren. De inrichting van het nieuwe plein sluit aan bij het ontwerp van de winkelstraten en de Cityring. De verwachting is dat het plein eind januari 2011 klaar is.


Onderscheid terrassen en loopruimte


De meest in het oog springende veranderingen zijn de vergrote gevelterrassen en de vormen van de terrasruimtes op het plein. Daardoor wordt het onderscheid tussen de loopruimte en de terrasruimte veel duidelijker en zal het plein in de toekomst veel rustiger ogen. Bovendien blijft het straks mogelijk om evenementen als het Festival van het Levenslied op het Piusplein te houden.


Bestrating en groen


De verharding onder de terrasdelen wordt uitgevoerd in Chinees graniet zoals op de Heuvel, het centrale plein van Tilburg. De loopstroken worden uitgevoerd in gebakken klinkers, zoals in de rest van de binnenstad gebruikt is. Een aantal bomen is inmiddels verwijderd. Drie grote bomen blijven staan en worden ingepast in het nieuwe ontwerp. Aan de rand, waar eerst dakplatanen stonden, komen nieuwe leiplatanen terug met daaronder blokhagen.

Download hier het voorlopig ontwerp van het Piusplein.

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vooruitkijken loont, zeker als het gaat om toegankelijkheid

29 okt om 13:37 uur

Bij het ontwerpen en inrichten van de openbare ruimte komt veel kijken. Er spelen talloze belangen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Middelburg geeft openbare ruimte een nieuwe ziel

27 okt om 09:55 uur

Hoe ziet de openbare ruimte van de toekomst eruit? In Middelburg draait het antwoord hierop niet alleen om…

Lees verder »
descriptionArtikel

Brouwerspoort geeft centrum Veenendaal nieuwe dimensie

24 okt om 08:59 uur

Het gebied aan de oostkant van het centrum van Veenendaal was volgens Jeroen Feskens eind vorige eeuw ‘een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Technisch probleem leidt tot complete metamorfose van Bagijnhof Delft

6 okt om 10:07 uur

Wat ooit een stenig en waterrijk zorgenkind was, is veranderd in een groene en levendige plek waar bewoners…

Lees verder »
flash_onNieuws

Deelawards voor Nijmegen, Den Haag en Wageningen

30 sep om 14:33 uur

Duurzame mobiliteit bepaalt steeds meer het straatbeeld in steden. Deelmobiliteit draagt daarbij bij aan…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe Nijmeegse straten een andere invulling van hun parkeerruimte ervaren

21 sep om 13:52 uur

De auto die moet wijken voor groen, ontmoeten en spelen. Het is steeds vaker een punt van discussie als…

Lees verder »
descriptionArtikel

Eindeloze mogelijkheden voor de inrichting en verlichting van de buitenruimte

20 sep om 13:41 uur

Van levendige pleinen en groene woonwijken tot sfeervol verlichte stadscentra en parken of functionele…

Lees verder »